Puszcza Zielonka

Relacje pozagórskie z Polski.
Awatar użytkownika
Coldman
Posty: 1171
Rejestracja: 2020-05-19, 22:34
Lokalizacja: Wysoczyzna Kaliska

Puszcza Zielonka

Postautor: Coldman » 2021-04-18, 15:24

No to czas na moją pierwszą relacje z niegórskich terenów.
Zabieram Was do Puszczy Zielonki nieopodal Poznania.

Trasa zaczynała się i kończyła przy dworcach PKP, więc zostawiłem auto na mecie i podjechałem pociągiem na start. Na szlak wyruszyłem o 08:35. Całe to przejście to tak w ramach przygotowania do wyryp górskich. Chciałem sprawdzić ubiór, sprzęt, jedzenie i obecną formę.
Zacząłem czarnym szlakiem wiodącym przez miasto Skoki, na szczęście szybko się zaczął szlak czerwony, który wprowadził na leśne drogi. Początkowo, fajnie były porobione ścieżki, parę jeziorek wokół, ale później to już po prostu same leśne drogi, gdzie można normalnie wjechać samochodem.
Obrazek

Obrazek

Ten szlak był też szlakiem rowerowym, cysterskim jak i jakimś maryjnym.

Obrazek

Pogoda dopisywała, choć miało padać. Droga się ciągła, co jakiś czas przecinało się małe wsie. Na takich trasach atrakcją są nawet zapory przeciwcrossowe przez, które trzeba się przedzierać :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pod koniec trasy było "lekkie" podejście na Dziewiczą Górę usytuowaną na 145m n.p.m. Popularne miejsce z najwyższą wieżą w okolicy. Niestety wejście na nią było zamknięte (covid).

Obrazek
Obrazek

Niedaleko za tą górą był koniec trasy, przybicie kropki było miłe.
Wypad był pozytywny, to co chciałem sprawdzić to sprawdziłem, śmiało mogę brać się za dłuższe trasy :D



Podsumowanie:
Dystans: 35.2 km
Przewyższenia: 486m
Czas: 7h 48 min (Chciałem sprawdzić ile nadrobię porównując z mapą turystyczną i wyszło 1h 52min. Tempo miałem normalne, z przerwami na posiłek)
Link do trasy: https://mapa-turystyczna.pl/route/q4ot
Ostatnio zmieniony 2021-04-18, 15:27 przez Coldman, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9527
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2021-04-18, 20:34

Wszystko w jednym, woda, kładki spacerowe, tory ...
Fajne tereny :)

laynn

Postautor: laynn » 2021-04-18, 20:39

Dystans porządny. Tereny fajne.
Poza górami jest super :)

Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 5936
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Postautor: Sebastian » 2021-04-19, 18:43

Piszesz o testowaniu formy przed wyjazdem, ile zrobiłeś km? Fajne, ale dla mnie takie tereny to w sam raz na rower - pod Krakowem mam Puszczę Niepołomicką z wieloma trasami rowerowymi, drogami i ścieżkami.

Awatar użytkownika
Coldman
Posty: 1171
Rejestracja: 2020-05-19, 22:34
Lokalizacja: Wysoczyzna Kaliska

Postautor: Coldman » 2021-04-19, 19:41

Sebastian pisze:Piszesz o testowaniu formy przed wyjazdem, ile zrobiłeś km? Fajne, ale dla mnie takie tereny to w sam raz na rower - pod Krakowem mam Puszczę Niepołomicką z wieloma trasami rowerowymi, drogami i ścieżkami.


To była idealna trasa na rower, ale pieszo też było miło.
W podsumowaniu masz wszystko, pokonałem 35km. Przygotowuje się do górskich wyryp na początku Czerwca (55km) i na początku Lipca (75km) z czego ta pierwszą wszystko trzeba zabrać samemu, a na tej drugiej są punkty żywieniowe na trasie.