Zadupiami na obrzeżach miasta- czyli Kraków po naszemu

Relacje pozagórskie z Polski.
Awatar użytkownika
maurycy
Posty: 912
Rejestracja: 2013-11-17, 09:25
Lokalizacja: Bielsko okolice

Postautor: maurycy » 2017-04-23, 22:37

buba pisze:No to musze sie kiedys wybrac na ten Zakrzowek i tam popływac! :D
koniecznie :lol
Awatar użytkownika
Homunculus
Posty: 336
Rejestracja: 2017-03-30, 19:38

Postautor: Homunculus » 2017-04-24, 13:05

buba pisze:No to musze sie kiedys wybrac na ten Zakrzowek i tam popływac! :D



:fajka Ale nie zapominaj że Zakrzówek to ulubione miejsce krakowskich samobójców , topielec tam to norma , a podobną sławę ma również szkieletor przy Rondzie Mogilskim.
Niejeden tam przegrał z grawitacją. :D


A ten kameralny wieżowiec z widokiem na cmentarz to znalazłem że znajduje się w Bieżanowie przy ul. Mała Góra. :lol4
Ostatnio zmieniony 2017-04-24, 13:08 przez Homunculus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10956
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2017-04-24, 20:46

Zakrzówek faktyczne jest ciekawy. Choć mnie się kojarzy, że był płot-z dziurą :D ale może z czymś innym mylę.
Fajne miejsce
Obrazek Obrazek Obrazek

Jeszcze Opactwo w Tyńcu bym polecił, pięknie się prezentuje, aczkolwiek to już inny klimat niż stare rudery i opłotki. Ale warto :-)

Obrazek
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2017-04-24, 21:01

Piotrek pisze:Choć mnie się kojarzy, że był płot-z dziurą
Od strony południowej - stan na lipiec 2016 (z rowerem ciężej się skacze przez siatkę) :P.
Może od strony północnej można się dostać łatwiej. Tyniec ma zupełnie inny klimat - Wawel marny...
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
Homunculus
Posty: 336
Rejestracja: 2017-03-30, 19:38

Postautor: Homunculus » 2017-04-24, 21:42

:fajka Nie ma nic lepszego od Wawelu , te arrasy tureckie i ta Katedra w środku. :P
Klimat nie z tej ziemi. Bajo.
Niedaleko rynku na ul. Reformackiej jest tam taki klasztor Ojców Reformatów , jedyny w swoim rodzaju z mumiami szczątkami zmarłych i można po wykupieniu biletu legalnie to zwiedzać.
Wskazana tam jest mocna psycha podczas zwiedzania. :D Polecam.


http://krakow.naszemiasto.pl/tag/otwart ... rakow.html
gar
Posty: 843
Rejestracja: 2016-01-06, 20:46
Lokalizacja: Orzegów

Postautor: gar » 2017-04-24, 22:22

Do krypt u reformatów już od dawna nie ma wstępu biletowanego. Jedyny dzień w roku gdy można nawiedzić to niezwykłe miejsce to Dzień Zaduszny (2 XI).
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2017-04-24, 22:33

Na Świętym Krzyżu też można zajrzeć do krypty...
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/

Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
laynn

Postautor: laynn » 2017-04-24, 22:49

I masz jedną mumię...za bodajże 5złotych...
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6170
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2017-04-24, 23:08

Piotrek pisze:Zakrzówek faktyczne jest ciekawy. Choć mnie się kojarzy, że był płot-z dziurą ale może z czymś innym mylę.
Fajne miejsce


Ale fajny! zupelnie jak pod Strzelinem! :D

Piotrek pisze:Jeszcze Opactwo w Tyńcu bym polecił, pięknie się prezentuje, aczkolwiek to już inny klimat niż stare rudery i opłotki.


Bylam tam w 95 roku. I byly tez rudery i opłotki!zza jednych wybiegly gęsi i mnie pogonily ;)
i knajpa mordownia byla gdzie chcieli wklepac mojemu tacie bo powiedzial ze mieszka w Bytomiu :lol Fajnie bylo w Tyncu! Bylismy tam w ramach objazdowek po calej Polsce w poszukiwaniu miejsc opisanych w "Krzyzakach". Taka mialam wtedy korbe ze chcialam te wszystkie miejsca zobaczyc ;)

Homunculus pisze:Niedaleko rynku na ul. Reformackiej jest tam taki klasztor Ojców Reformatów , jedyny w swoim rodzaju z mumiami szczątkami zmarłych i można po wykupieniu biletu legalnie to zwiedzać.
Wskazana tam jest mocna psycha podczas zwiedzania. Polecam.


ojoj... chyba by mi sie to potem snilo po nocach... moge imprezowac na cmentarzu, moge zagladac do krypt gdzie walaja sie luzne kosci, ale mumie to jakos nie bardzo... Te ze Swietego Krzyza przesladowaly mnie jeszcze dlugo. Zwlaszcza taka jedna jakiegos powstanca z otwartą geba. Chyba 2 tyg. co zamknelam oczy to ją widzialam, masakra... Mocna psycha to nie moja mocna strona. Na studiach jako jedyna z grupy nie poszlam na sekcje zwłok. Kolezanki polecialy ogladac bo to takie ciekawe, komentowaly, kanapki wcinaly a ja wolalam pojechac sobie w gory ;)
Ostatnio zmieniony 2017-04-24, 23:08 przez buba, łącznie zmieniany 1 raz.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Homunculus
Posty: 336
Rejestracja: 2017-03-30, 19:38

Postautor: Homunculus » 2017-04-24, 23:09

gar pisze:Do krypt u reformatów już od dawna nie ma wstępu biletowanego. Jedyny dzień w roku gdy można nawiedzić to niezwykłe miejsce to Dzień Zaduszny (2 XI).


Ja tam byłem kopę lat temu , ale pamiętam że wrażenia w kryptach były mocne. :D
W Krakowie tez godne uwagi są umocnienia dookoła całego miasta tzw. Twierdza Kraków powstałe po zaborze austriackim bunkry , fortyfikacje itp. ponad 50 obiektów.
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6170
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2017-04-24, 23:18

Homunculus pisze:W Krakowie tez godne uwagi są umocnienia dookoła całego miasta tzw. Twierdza Kraków powstałe po zaborze austriackim bunkry , fortyfikacje itp. ponad 50 obiektów.


Staram sie je odwiedzac juz od paru lat!
http://jabolowaballada.blogspot.com/201 ... rakow.html

W miniona Wielkanoc probowalismy sie dostac do fortu Bronowice ale od przodu byla zamknieta brama, od tylu plotu nie bylo na teren ale sam fort okalala gleboka fosa.. Probowalismy ją obejsc ale wtedy podchodzilismy do przodu gdzie krecil sie jakis koles, wygladajacy na pilnujacego. A skradanie sie z kabakiem jest dosc trudne bo ona jeszcze nie rozumie polecen typu "teraz jestesmy cicho" i jak zobaczy np. żabe, kwiatek czy samolot to sie potrafi rozgugac na caly regulator ;) Wiec tym razem odpuscilismy, zastanawiajac sie czy w dni powszednie glowna brama jest otwarta? bo sa tam jakies zaklady, lakiernia itp? Wiesz cos moze o tym forcie i jego ewentualnym zwiedzaniu? czy tylko szansa zlezc od tylu do fosy po zwalonym drzewie?
Ostatnio zmieniony 2017-04-24, 23:19 przez buba, łącznie zmieniany 1 raz.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Homunculus
Posty: 336
Rejestracja: 2017-03-30, 19:38

Postautor: Homunculus » 2017-04-24, 23:35

Dość ciekawy to temat , ale nie jestem na bieżąco.
Gdzieś czytałem że niektóre bunkry są zaadaptowane na jakieś manufaktury , ciche rzemiosła , produkcje - a inne stoją odłogiem zaniedbane , a gmina Kraków ma z tym odwieczny problem.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości