głosowanie na: ZDJĘCIE LIPCA

Podziemia Tarnogórsko-Bytomskie

Relacje pozagórskie z Polski.
Awatar użytkownika
kris_61
Posty: 293
Rejestracja: 2013-08-23, 09:12
Lokalizacja: Bytom

Podziemia Tarnogórsko-Bytomskie

Postautor: kris_61 » 2015-12-09, 19:27

Co prawda to nie góry, ale klimat iście górski. Dlatego zachęcam do odwiedzenia Garbu Tarnogórskiego :)

Podziemia Tarnogórsko-Bytomskie

Na ogół miasta skupione w śląskiej konurbacji postrzegane są jako nieciekawe, brudne i szare. Jeszcze do niedawna chociażby Bytom promowany był jako "miasto węgla i stali". Ta epoka dawno przeminęła, natomiast etykieta pozostała. Czas płynie, przemysł w większości upadł, a przyroda upomina się o swoje. Kamieniołomy położone na granicy miasta Bytomia i Tarnowskich Gór, w których eksploatowano dolomit i inne kruszywa stały się miejscem rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców GOP-u i miejscowości ościennych.

Kilka fotek :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Więcej info i obrazków tutaj : http://szlakiibezdroza.blogspot.com/2015/12/podziemia-tarnogorsko-bytomskie.html
Awatar użytkownika
ziaro
Posty: 390
Rejestracja: 2014-12-13, 10:46
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Postautor: ziaro » 2015-12-11, 07:45

Nie wiem jak teraz ale kiedyś dobre kilka lat temu koło resztek zabudowań młyna było można wejść w górotwór. Mam kumpla który kiedyś lubił tam zwiedzać owe "dziury".
#ziaronaszlaku
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2015-12-11, 12:04

To wszystko jest o rzut beretem ode mnie, część już zwiedzałam na rowerze, ale o części nie mam pojęcia !
Np. nie wiem gdzie jest kamieniołom "Bobrowniki".
Byłam kilka razy w "Dolomitach", w rezerwacie Segiet, byłam też w suchogórskim labiryncie skalnym. Ale w Bobrownikach nie byłam !
Ostatnio zmieniony 2015-12-11, 12:05 przez Basia Z., łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6144
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2015-12-11, 12:35

ziaro pisze:było można wejść w górotwór. Mam kumpla który kiedyś lubił tam zwiedzać owe "dziury".


na Dolomitach w Blachowce? ta dziura?

Obrazek

bardzo czesto tam palilismy ogniska, robilismy imprezy, za czasow jak jeszcze nie bylo tego stoku narciarskiego i innych gowien

Obrazek

Obrazek
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
ziaro
Posty: 390
Rejestracja: 2014-12-13, 10:46
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Postautor: ziaro » 2015-12-11, 14:27

buba pisze:
ziaro pisze:było można wejść w górotwór. Mam kumpla który kiedyś lubił tam zwiedzać owe "dziury".


na Dolomitach w Blachowce? ta dziura?

Obrazek

bardzo czesto tam palilismy ogniska, robilismy imprezy, za czasow jak jeszcze nie bylo tego stoku narciarskiego i innych gowien


?Teraz to już tak aż nie pamiętam. Musiałbym się na kole karnąć tam.
#ziaronaszlaku
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Re: Podziemia Tarnogórsko-Bytomskie

Postautor: Vlado » 2015-12-12, 00:56

kris_61 pisze: Dlatego zachęcam do odwiedzenia Garbu Tarnogórskiego :)

Garb Tarnogórski sięga aż po laynnową Dąbrowę Górniczą, obejmując swym obszarem m.in. Ząbkowice, Strzemieszyce i Pustynię Błędowską;)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość