głosowanie na: ZDJĘCIE LIPCA

ciekawe przystanki autobusowe

Relacje pozagórskie z Polski.
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6145
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

ciekawe przystanki autobusowe

Postautor: buba » 2016-01-07, 12:35

Obiekty powszechne w naszym krajobrazie acz nie wszystkie ciekawe. Dominuja plastikowe obrzydlistwa pisane przez kalke, czesto stawiane za obłędna kase, nie dosc ze niemile dla oka to jeszcze zapewnieja srednia ochrone przed deszczem i wiatrem. Czasem minimalizacja poszla jeszcze dalej- jest tylko slup z symbolem autobusu i rozkladem- acz to drugie tez nie zawsze ;) Acz czasem zdarzaja sie perełki. Male domki. Z drzwiami, oknami, szczelne i zaciszne. Bylby jeszczew srodku piec to by mozna zamieszkac! Kazdy inny i zapadajacy w pamiec swa orginalnoscia. I to im zamierzam poswiecic spora czesc tego tematu.

Mikłaszewo (woj.podlaskie)
Ten to nawet z balkonikiem i zdobionymi okapami. Ławeczki zarowno w srodku jak i na powietrzu

Obrazek

Rózyna (woj.opolskie)
Bez architektonicznego szału ale szczelny i przytulny. Szkoda ze chyba nic z niego nie odjezdza

Obrazek

Kwitajny (woj.warminsko-mazurskie)
Szachulcowy, odremontowany, obsadzony kwiatkami. Chyba duma calej wioski. Spotkalismy babcie ktora zbierala rzucone wewnatrz smieci, zlorzeczac na mlodziez ktora sprofanowala "nasz przystanek!"

Obrazek

Obrazek

Burdajny (woj.warminsko-mazurskie)
Z balkonem, schodkami. Szkoda tylko ze obstawili go szczelnie smietnikami.

Obrazek

Obrazek

Bogacica (woj.opolskie)
Cztery okienka- kazde inne!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Gruszki (podlaskie)

Obrazek

Obrazek

Obrazek


gdzies kolo Kętrzyna- tu niby taki zwykly- ale na kurzej stopce ;)

Obrazek

gdzies na Pogorzu Przemyskim- troche nadgryziony juz zębem czasu.. Idzie sie do niego przez mostek!

Obrazek


Biorac dla odmiany pod uwage nie ksztalt a zdobnictwo- tu najciekawiej wypadaja stare przystanki na Ukrainie, takie pamietajace jeszcze czasy poprzedniego systemu, wylozone mozaikami przedstawiajacymi scenki rodzajowe z zycia miast i wsi.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Wiolcia
Posty: 3459
Rejestracja: 2013-07-13, 19:14
Kontakt:

Postautor: Wiolcia » 2016-01-07, 21:42

Buba, ale kolorowo, szczególnie w drugiej części tej galerii! Poprawiłaś mi humor w ten szary beznadziejny dzień! Te mozaiki, mimo że jednoznacznie się kojarzą i są sztuką siermiężną, mają jednak w sobie coś.
Ale i tak najbardziej lubię polskie zapomniane przystanki z żółtą tabliczką PKS-u jak na drugim zdjęciu, często na przerzywionym słupie. Tyle że coraz mniej ich.
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2016-01-07, 22:01

A ja patrzę na to pod kątem funkcjonalnym. Wielokrotnie zdarzało mi się spać na przystanku. Najlepsze były takie co miały "stryszek" czyli dodatkową przestrzeń pomiędzy sufitem a często stromym dachem, gdzie dało się wsunąć z karimatem, śpiworem i plecakiem. Sporo było takich na Podhalu w stylu podhalańskim, ale już ich niestety nie ma.
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6145
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2016-01-07, 22:05

Basia Z. pisze:A ja patrzę na to pod kątem funkcjonalnym. Wielokrotnie zdarzało mi się spać na przystanku. Najlepsze były takie co miały "stryszek" czyli dodatkową przestrzeń pomiędzy sufitem a często stromym dachem, gdzie dało się wsunąć z karimatem, śpiworem i plecakiem. Sporo było takich na Podhalu w stylu podhalańskim, ale już ich niestety nie ma.


Takich rarytasow nigdy nie spotkalam! Na przystankach kiedys czesto spalam w Bieszczadach- fajne tam byly, drewniane z szerokimi lawami ale wylacznie parterowe...
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..
laynn

Postautor: laynn » 2016-01-08, 09:43

Mi się najbardziej podobają takie jak kiedyś w górach były. Na szybko to przypomina mi się z Żabnicy Skałki. Kiedyś tam wieczorem leżeliśmy czekając na ekipę...i się nam oko przymknęło. Można by pospać do rana, ale przyjechał pks i ekipa nas obudziła...
Awatar użytkownika
ziaro
Posty: 390
Rejestracja: 2014-12-13, 10:46
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Postautor: ziaro » 2016-01-09, 10:20

Niektóre z nich zwłaszcza te pierwsze bardzo dobrze sprawdzą się w prawdziwą zimę, gdzie ściany nas zabezpieczą przed jakimiś zadymkami.

Natomiast te następne kolorowe. To wręcz bajka, że na obiektach użytkowych chciało się ludziom coś takiego stworzyć.
#ziaronaszlaku
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6145
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2016-01-09, 23:19

Wiolcia pisze:Ale i tak najbardziej lubię polskie zapomniane przystanki z żółtą tabliczką PKS-u jak na drugim zdjęciu, często na przerzywionym słupie. Tyle że coraz mniej ich


Tez je bardzo lubie! I bardzo mi zal ze ostatnio chyba ich wiekszosc zostala wymieniona na nowe, takie prostokatne, bialoniebieskie z symbolem z wizerunkiem autobusu. A zolte PKSowe pozostaly zwykle na przystankach gdzies na zadupiach albo wogole juz na takich nieczynnych... Pewnie kiedys wogole znikna z krajobrazu- no moze oprocz jednego- ktory poki co jest bezpieczny! :D

Obrazek

Lezal sobie biedak w trawie, za przystankiem, nie sposob bylo nie przygarnac! Ktos musial tam wywalic jak montowali nowy znaczek... Wprawdzie wolalabym metalowy a nie plastik ale jak sie nie ma co sie lubi ;) ... Do metalowego tez sie kiedys przymierzalam- tez lezal w trawie, ale z przewalonym slupem, probowalismy odkrecic ale sruby tak sie zapiekly, tak zardzewialy ze nie bylo szans... (a razem ze slupem z betonu ciezko bylo do skodusi wsadzic ;)
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2016-01-09, 23:43

Tak poza tematem, ciekawe jak przemeblujecie mieszkanie jak Kabaczek zacznie sam łazić (najpierw na czworakach) i brać do buzi oraz rozwalać wszystko co znajdzie w zasięgu ręki, a to już nastąpi lada dzień.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2016-01-09, 23:53

Basia Z. pisze:ciekawe jak przemeblujecie mieszkanie jak Kabaczek zacznie sam łazić
Zorganizuje się jedno ognisko w mieszkaniu i po kłopocie :)
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6145
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2016-01-10, 00:33

Basia Z. pisze:Tak poza tematem, ciekawe jak przemeblujecie mieszkanie jak Kabaczek zacznie sam łazić (najpierw na czworakach) i brać do buzi oraz rozwalać wszystko co znajdzie w zasięgu ręki, a to już nastąpi lada dzień.


W newralgicznych miejscach planujemy zainstalowac płoty- takie antydzieciowe jak ludzie robia w mieszkaniach wielopoziomowych celem ochrony schodow. A na poczatek pelzakowania mamy juz kojec :)
A moze wogole kabaczek nie bedzie szkudny? :D Nie ma sie co martwic na zapas. Nie wszystkie dzieci to potwory co wszystko rozwalaja na swojej drodze - ja np. taka nie bylam i moi rodzice np. nigdy nie zdejmowali ogromnej kolekcji porcelanowych wazonikow ktore byly z zasiegu moich łapek.
Ostatnio zmieniony 2016-01-10, 00:41 przez buba, łącznie zmieniany 2 razy.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2016-01-10, 02:18

buba pisze:A moze wogole kabaczek nie bedzie szkudny?


No nie wiem, ja takiego dziecka nie znam.
Płotów też nie stosowałam bo moi synowie zawsze chcieli się znaleźć po tej drugiej stronie (choćby tam nic ciekawego nie było) i jakieś sposoby wynajdowali.
Wszystkie drobiazgi oraz książki, których zawsze mieliśmy pełno (a które uwielbiali drzeć) wylądowały na wyższych półkach. Wspinać się na meblościanki zaczęli dopiero mając już ponad rok. Raz zwalili (dobrze że nie na siebie) całą górę meblościanki wraz z zawartością, którą była apteczka.
Awatar użytkownika
ziaro
Posty: 390
Rejestracja: 2014-12-13, 10:46
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Postautor: ziaro » 2016-01-10, 08:24

Żółte tabliczki PKS-u jak zresztą większość PKSów przechodzą już do przeszłości. Teraz w niektóre miejsca bez auta dojechać się już nie da. A szkoda.
#ziaronaszlaku
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6145
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2016-01-11, 16:12

Na Pogórzu Strzelinskim spotkalam sie z masowym malowaniem zwyklych przystankow w rozne desenie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Ciekawe ksztaltem przystanki widzielismy w Armenii- jakies takie parasolowate.

Obrazek

Obrazek
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Robert J
Posty: 1375
Rejestracja: 2013-12-08, 21:46
Kontakt:

Postautor: Robert J » 2016-01-11, 16:26

A ten w Libercu widziałaś ?

Obrazek
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6145
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2016-01-11, 17:02

Robert J pisze:A ten w Libercu widziałaś ?

Obrazek


nie bylam nigdy w Libercu... ale moze kiedys pojade, mam plany byc w okolicy! a przystanek jest niesamowity! :o-o jak go znalezc? bo to jednak spore miasto..
znasz moze historie czemu sie tam pojawil i czemu akurat taki??? :o-o
Ostatnio zmieniony 2016-01-11, 17:05 przez buba, łącznie zmieniany 2 razy.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości