Rezerwat Kąty Rybackie

Relacje pozagórskie z Polski.
Awatar użytkownika
100
Posty: 242
Rejestracja: 2013-10-21, 19:29

Rezerwat Kąty Rybackie

Postautor: 100 » 2023-05-14, 23:23

Obrazek
Potocznie nazywany rezerwatem kormoranów wywodzi się od kolonii czapli siwych, które żyją tam w koegzystencji. Całymi gangami latają nie mając rywali w okolicznej przyrodzie. W kluczach wertują mielizny zaledwie kilka centymetrów nad wodą. Za wypatrzoną ofiarą znikają pod wodą na kilka minut, a wypływają w zupełnie innym miejscu zniesione przez prądy.
Obrazek
Zamieszkują korony widocznych drzew na terenie rezerwatu. Harmider setek jak nie tysięcy par słyszalny jest z odległości kilkuset metrów. Nagromadzenie guana ptaków doprowadza do obumierania drzew.
Obrazek
Do okolicznych atrakcji zaliczyć można przeprawę przez Wisłę.
Obrazek
Cud polskiej hydrotechniki.
Obrazek
Z realną przepustowością trzech żaglówek dziennie.
Obrazek
A także graniczny szlaban odgraniczający dawne czeskie włości okolic Królewca.
Obrazek
Jakość ubitego traktu jest fenomenalna.
Obrazek
Podążają nim dziesiątki pozytywnie nastawionych kolarzy.
Obrazek
Miejscówkę na biwak znalazłem w bezpiecznej odległości od jazgotu ptactwa. Osłoniętą od wiatru z widokiem na rejon polowań. Obiadokolacja z uroczym zachodem słońca.
Obrazek
Wieczorną chwilę mocniejszego wiatru wykorzystał kite surfer.
Obrazek
W nocy przydałyby się zatyczki od odgłosu rozbijających się fal.
Obrazek
Spakowałem majdan, obejrzałem wschód i odjechałem w stronę Fromborka, a dalej Malborka.

Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14468
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2023-05-15, 09:27

100 pisze:Harmider setek jak nie tysięcy par słyszalny jest z odległości kilkuset metrów.


Można by od tego zwariować :)

100 pisze: Nagromadzenie guana ptaków doprowadza do obumierania drzew.


Nikt z tego bomb nie robi ?

100 pisze:Cud polskiej hydrotechniki.


100 pisze:Z realną przepustowością trzech żaglówek dziennie.


100 pisze:Jakość ubitego traktu jest fenomenalna.


100 pisze:Podążają nim dziesiątki pozytywnie nastawionych kolarzy.


Znaczy się, że rząd ma rację - jest dobrze i będzie tylko lepiej.

100 pisze:A także graniczny szlaban odgraniczający dawne czeskie włości okolic Królewca.


Czy w okolicy zauważyłeś kreciki ?
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu

laynn

Postautor: laynn » 2023-05-16, 09:40

100 pisze:A także graniczny szlaban odgraniczający dawne czeskie włości okolic Królewca.

Oby jak najszybciej zrobiono referendum i dołączono te ziemie do Czech ;)

Awatar użytkownika
100
Posty: 242
Rejestracja: 2013-10-21, 19:29

Postautor: 100 » 2023-05-16, 20:00

Dobromił pisze:Czy w okolicy zauważyłeś kreciki ?

Za fotogenicznym szlabanem znajduje się ponad trzysta metrów szczelnej strefy przygranicznej. Turyści oblegają bezpośrednie, wydeptane wejście na plażę nr 1, gdzie rzut beretem jest następne wejście nr 2 - prowadzące przez wał na wręcz dziewiczo zarośnięte wydmy.
Dobromił pisze:Znaczy się, że rząd ma rację - jest dobrze i będzie tylko lepiej.

Moim zdaniem, według mnie, kilka niedociągnięć jest. Konstrukcja z trzciny, tataraku i gliny pozwoliłaby wyjść na plus sporządzając stosowny protokół zniszczenia, skoro nie zwróciło się z przekopania rzekomych złóż bursztynu. Z ławkami patriotycznymi już tego błędu nie powtórzyli.
laynn pisze:Oby jak najszybciej zrobiono referendum i dołączono te ziemie do Czech ;)

Następnie przypomnieliby sobie Zaolzie i nieoczekiwanie mieliby nas w potrzasku ;)

laynn

Postautor: laynn » 2023-05-17, 08:33

100 pisze:nieoczekiwanie mieliby nas w potrzasku

Wolałbym być w potrzasku Czechów, niż mieć kacapów na północy ;)