Sokół on Tour 2017

Podsumowania sezonu czy jakiegoś okresu aktywności górskiej i nie tylko.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12271
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Sokół on Tour 2017

Postautor: sokół » 2017-12-29, 13:59

Kończy się rok. Czas podsumować te mijające dni.

W styczniu pojechałem z Sebkiem na Skrzyczne. Było zajebiście. Chociaż specjalnie zdjęcia mi nie wyszły tak, jak założyłem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W marcu przyszła wiosna, więc zebrałem bandę i ruszyliśmy na beskidzkie szlaki.
Obrazek

Obrazek

W Wiśle, jak to w Wiśle...

Na szczeście przyszedł maj, czas na Pieniny. Piękny czas. Miejsce świetne, a Szczawnica bardzo mi przypadła do gustu.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wakacyjnie siedzieliśmy prawie dwa tygodnie w Tatrach. Mogło być lepiej, jeśli chodzi o pogodę, ale mogło być też gorzej, więc..

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lepsze wycieczki były na Słowacji... To tak, po czasie, mogę stwierdzić.
Hitem na pewno były Skrzyniarki z Pacholą. Bystra Ławka była niezła, Julka pobiła rekord wysokości, ale potem okazało się to niczym, bo jakiś pies wlazł na Hruby.
Czekaj, Sprockecie, przyjąłem wyzwanie!

W sierpniu szarpnałem się na wypad w rejon Brennej. Nic rewelacyjnego. Taki ot, spacerek.
Obrazek

To taka rozgrzewka przed drugą edycją cyklu "Czym chata bogata tym rada", w której wziąłem udział razem z Dobromiłem i częściowo ze Sprocketem. Chwilowo pojawił się także Ceper. I jak się potem okazało, Kefir z drużyną.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zachód był fajny, wschód taki sobie, ale burza w nocy była genialna. To było dobre spotkanie.

We wrześniu wyrwałem się w Tatry.
Dodatkowo, kupiłem czarodziejski filtr Sprocketa,
przez co przestałem się wkurzać na straszne zdjęcia.,

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Sezon zakończył się dla mnie w październiku w Wiśle. To był dziwny wyjazd, jak pewnie wszyscy pamiętają, ale ognicho było świetne!

Obrazek

Obrazek

Miałem zakończyć sezon jutro, ale... nie, nigdzie jutro nie pojadę. To już koniec na ten rok.

Przyszły rok? Będzie dobry. Czuję to. Plany? Na razie mało konkretów. Z pewnością w styczniu będę się czaić na wschód w Beskidach. Wyczekam na dobrą pogodę i pojedziemy, jak na Skrzyczne.
Wiosną liczę na reaktywację jednego leśnego dziada, co zapomniał, jak góry wyglądają z bliska.
Majówka... urlop jest, miejsce się ustala. Pogoda na razie się nie określiła...
Lipiec - tradycyjnie, Tatry.
Wrześnień pewnie też, na Magdy urodziny.
Czy będzie "Czym chata bogata 3"? Nie wiem. Ale wiem, że szykuje się na jesień zlot, coś na miarę Gorców. To tyle, konkretów więcej na razie nie ma, ale nie ukrywam, że pewnie będą się pojawiać. No i na tego leśnego dziada liczę... :fajka
Ostatnio zmieniony 2017-12-29, 14:01 przez sokół, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14468
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2017-12-29, 14:11

Zacny rok.

I piękne krowy.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu

Awatar użytkownika
buba
Posty: 6126
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2017-12-29, 23:20

Rozumiem ze jeże poszly w odstawke? Bo ich cos nie widze na zadnym zdjeciu! Co u nich? nie placza?


Za to u nas zaczęły sie lęgnac - poki co jest jeden :P

Obrazek


Sokół - jakbys kiedys chcial to podeslij troche tych forumowych naklejek! Jako naczelny i znany wandal z przyjemnoscia bede je lepic po wiatach, szczytach i ksiegach pamiatkowych! ;) Lubie takie rzeczy! :)
Ostatnio zmieniony 2017-12-29, 23:25 przez buba, łącznie zmieniany 4 razy.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10907
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2017-12-29, 23:35

Pamiętam tą relację z Tatr i to były bardzo ładne wycieczki, urozmaicone i widokowo świetne.
Przypuszczam, że w 2018 r. pójdzie Wam nie gorzej-czego życzę :-)

Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12271
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2017-12-30, 10:50

buba pisze:Rozumiem ze jeże poszly w odstawke? Bo ich cos nie widze na zadnym zdjeciu! Co u nich? nie placza?


Jeży było łącznie ok 60. Większość sprzedana na allegro. Zostało tylko kilka, ale boom na jeże wygasł. I to już w zeszłym roku praktycznie.

buba pisze:Sokół - jakbys kiedys chcial to podeslij troche tych forumowych naklejek! Jako naczelny i znany wandal z przyjemnoscia bede je lepic po wiatach, szczytach i ksiegach pamiatkowych! Lubie takie rzeczy!


Niewiele już ich zostało :D , ale pewnie, podeślij adres na PW to coś podeślę w wolnej chwili. :)

kefir
Posty: 114
Rejestracja: 2017-08-16, 22:31
Kontakt:

Postautor: kefir » 2017-12-30, 13:26

Super zdjęcia z Pienin.
Ostatnio zmieniony 2017-12-30, 13:26 przez kefir, łącznie zmieniany 1 raz.

włodarz
Posty: 2687
Rejestracja: 2014-05-13, 17:38
Lokalizacja: Góry Sowie

Postautor: włodarz » 2017-12-30, 15:19

sokół pisze:Było zajebiście.

Najważniejsze w chodzeniu po górach to mieć z tego frajdę. Widzę, że masz. Gratuluję i życzę aby tak było dalej.

Vision

Postautor: Vision » 2018-01-10, 08:03

sokół pisze:Na szczeście przyszedł maj, czas na Pieniny. Piękny czas. Miejsce świetne, a Szczawnica bardzo mi przypadła do gustu.


Mi też, pomimo, że byłem tam tylko raz i to zimą. Tzn. w samej Szczawnicy więcej razy, ale w górach tylko raz. I uważam je za najbardziej fotogeniczne polskie góry. Nawet jak jeszcze tam nie byłem tak uważałem. ;) No i pięknie stamtąd Tatry wyglądają. :)

sokół pisze:Wakacyjnie siedzieliśmy prawie dwa tygodnie w Tatrach. Mogło być lepiej, jeśli chodzi o pogodę, ale mogło być też gorzej, więc..


Tutaj niezależnie od pogody należy się cieszyć, bo progres z roku na rok coraz większy, jeszcze kilka lat temu, były co najwyżej jednodniowe wyjazdy, a teraz już na porządny urlop można sobie pozwolić. :)

sokół pisze:Czy będzie "Czym chata bogata 3"? Nie wiem. Ale wiem, że szykuje się na jesień zlot, coś na miarę Gorców.


Ja bym był za jednym i drugim, chociaż tłumów to się nie ma co spodziewać. ;)

laynn

Postautor: laynn » 2018-01-10, 09:14

U mnie w pracy ostatnio Szczawnica też się zrobiła popularna. W sumie...nie dziwię się.
Jak zwykle fajny urlop wakacyjny. Zawsze mam dylemat, czy jednak cisnąć by samemu pojechać w góry, czy jednak inny rejon. U mnie było tak pół na pół, w tym roku będzie cały nie górski.
Sokół, zero Sudetów, tu byś się poprawił!

Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12271
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2018-01-10, 10:20

Vision pisze:Ja bym był za jednym i drugim


No ale skoro jesteś za, to wychodzi na to, że co najmniej wyrównamy osiągnięcie z chaty 2. :D
laynn pisze:Sokół, zero Sudetów, tu byś się poprawi


Byłem raz, niezbyt mi się podobało... W tym roku raczej też się nie wybiorę. Na majówkę atakuję Gorce i Wyspowy. Już mam zaklepaną miejscówkę. :D Była opcja Karpacza ale Gorce wygrały.
Ostatnio zmieniony 2018-01-10, 10:21 przez sokół, łącznie zmieniany 1 raz.