Na Police i pod Okrąglice ...

relacje ze zlotów i spotkań forumowych
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9519
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Na Police i pod Okrąglice ...

Postautor: Adrian » 2021-01-31, 21:23

Dobry wieczór.

Wycieczka odbyła się ostatniego dnia stycznia, czyli dzisiaj ! Piękny i słoneczny, taki jak sobie wymarzyliśmy …;)

O 7.00 spotykamy się prawie równolegle w Wadowicach, tak zaczyna się część tej historii …
Ja, Tomek i Wiktor podjeżdżamy pod miejsce spotkania, w którym czekał już Sebastian, ale z powodu mszy zmieniamy parking na inny, trochę niżej i przy punkcie naszego powrotu. Chwilę później na tym samym parkingu pojawiają się Gosia i Witek, ruszamy żwawo !

Obrazek

Obrazek

Zima w pełni, słońce zaczyna nam przyświecać i wszystko idzie tak jak powinno, do pierwszego skrzyżowania gdzie się rozdzielamy na jakieś 25 min ? Witek i Gosia ruszają poza szlakiem do góry, a nasza 4 idzie w lewo i po krótkiej chwili wchodzimy na niebieski szlak, żeby cieszyć się pięknie przetartą trasą, nie tak jak "Inni" że nie zacytuję słów które padły :lol Zapach rozwodu unosił się w powietrzu …

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dalej ruszamy już wszyscy razem, aparaty rozgrzane do czerwoności strzelają, co rusza jakiś spust zostaje naciśnięty i kolejne zdjęcie ląduje na matrycy - jeb! jeb! jeb! ;)
Na szczycie Policy pojawia się golizna, można się było spodziewać, mamy jednego takiego morsa ekshibicjonistę w składzie ;) startuje też dron i szpieguje z powietrza całą okolicę … Trochę zdjęć, krótka przerwa, no może trochę dłuższa na herbatkę i jakieś przekąski, później jeszcze trochę zdjęć i ruszyliśmy dalej w stronę schroniska, które mieliśmy zamiar odwiedzić :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I tak jakoś z nóżki na nóżkę pomalutku dotarliśmy do celu, kolejna krótka przerwa, tym razem na napoje, bo człowiek nie wielbłąd pić musi ;) Posiadówka na tarasie kończy się szybko, bo najnormalniej zrobiło się zimno i trzeba było spadać w końcu jest zima.
Dalej nie pewnie, ale jednak ruszamy na Okrąglice i w zasadzie dobrze że tam poszliśmy bo widoki z pod szczytu są zajebiste, a Tatry chciały być widziane tego dnia :) Tutaj czas się zatrzymał, cyk cyk cyk aż do bólu !
Przez Halę Krupową docieramy do czarnego szlaku i ruszamy prosto do miejsca gdzie zaczynaliśmy kilka godzin temu … Dzień udany, a jak !

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Resztę dopowiedzą inni uczestnicy :)
Ostatnio zmieniony 2021-01-31, 21:31 przez Adrian, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12271
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2021-01-31, 22:01

Zaczęło się fajnie, chociaż presja wisiała w powietrzu, bo spotkało się kilka znanych firm foto i każda chciała być najlepsza. Był Nikon, był Canon, był Pentaks, był też Hujajwej.

Ilościowo prowadził Nikon. Jakościowo też. Pentaks zamarzł, a Canon nie miał zbyt dobrego światła


Obrazek

Tutaj Człowiek, który podjał rękawicę i przyjechał specjalnie po to, żeby pokazać, że Nikon to potęga, a reszta może się schować.

Obrazek

Jak widzicie, ogólnie to walka trwała od początku, każdy miał jakąś inną taktykę... i pozycję.


Obrazek

Ci z góry skazani na porażkę (niszowe marki) robili dobrą minę do złej gry

Obrazek

Spro próbował posłużyć się fortelem i poszedł inną ścieżką, żeby mieć lepsze foty, a Gosia robiła dobrą minę do złej gry.



Obrazek

Nawet Tobi nie wiedział, czy nie lepiej iść z grupą...

Obrazek

Spro poszedł na czuja, a Nikoniarze wiedzieli, gdzie iść. Nie uwierzyli, ze w Canonie są wgrane mapy.
Seba poprowadził ekipę.
O dziwo, pentaks szedł z nikonem.

Obrazek

ale tylko po to, żeby ewentualnie uwiecznić nasze potknięcie!

Obrazek

Nasz Przodowy się lekko wkurwił. Wcale się mu nie dziwie.


Obrazek

Doszliśmy do szlaku (Bo Sprocket kluczył w młodnikach) i znaleźlismy Tatry. Adrian pokazał, co i jak i wszystko poszło z górki.


Obrazek

66% ekipy Nikoniarzy.


Obrazek

W międzyczasie Laynn się spocił (ale aparat mu nadal działał, bo jest wodoszczelny), niemniej nasz Przodowy szalał, żeby pokazać wyższość Nikona.

Obrazek

Z boku doszedł Spro, ale Ukochana dość szybko skomentowała wiodący szlak marki canon. Z racji tego, że jest taka opcja, że forum czytają dzieci, nie będę przytaczać dokładnie co i jak...

Obrazek

Nikt nie wiedział, jakie są wyniki.... Mówili, że prowadzi pentaks...


Obrazek

Niektórzy się juz cieszyli...


Obrazek

Inni załamani rzucali się w przepaść i tylko honorowa pomoc ratowała ich przed zgubą.

Obrazek

W ramach zadośćuczynienia Kolega z ekipy Canona wycelebrytował Adriana z ekipy Nikon.


Obrazek

A tak w ogóle to ten pojedynek był rozstrzygnięty już dawno, więc po prostu wrzucę kilka swoich zdjęć z Policy...



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Seba pozyczył mi zooma, żeby pogrązyć kolegów.

Obrazek


Obrazek

Adrian juz wie, kto wygrał...


Obrazek

Laynn udaje, że nie ma aparatu , tylko drona i że w ogóle nie uczestniczy w zawodach!


Obrazek

Spro w końcu zrozumiał, że nie wygra i postanowił zużyć siły na coś innego

Obrazek

Przedstawiciele innych teamów także pogodzili się z porażką.

Obrazek

w zawodach zwycięzył Tobi

Obrazek

Nie zrobił żadnego zdjęcia, ale zajumał dwie kiełbasy i kawałek chleba.
Drugie miejsce dla Wikinga. Miał ruda brodę i był brzydki, ale żonę sobię znalazł fajną. Nawet Seba się koło niej kręcił.

Obrazek

Poszliśmy na Okrąglicę a potem do auta.
Obrazek



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ogólnie.... no, Nikon wygrał. Ale chyba nikogo to nie dziwi....
Ostatnio zmieniony 2021-01-31, 22:09 przez sokół, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9519
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2021-02-01, 05:39

Zdjęcia ostre jak żyletka, fajna ta stałka i już.

Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 5933
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Postautor: Sebastian » 2021-02-01, 07:04

Nie ma ani jednego zdjęcia z Okrąglicy.

marekw
Posty: 3748
Rejestracja: 2014-06-18, 18:04
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Postautor: marekw » 2021-02-01, 07:07

Super pogoda wam siadła.Duchem byłem z wami i żałowałem,że nie dam rady być.Ale córa ważniejsza.

Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5633
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2021-02-01, 08:04

Stałka w rękach Sokoła produkuje udane kadry :)

Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12271
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2021-02-01, 09:23

Sebastian pisze:Nie ma ani jednego zdjęcia z Okrąglicy.


Na Okrąglicy odbyły się tajne modły, które zostały zresztą wysłuchane i dzięki temu kwadrans później były tak piękne widoki z Hali Krupowej.
Ponieważ Ty nie uczestniczyłeś w obrządku, Twoje zdjęcia zrobione po Okraglicy są wykonane nielegalnie i wbrew prawu górskiemu.

A że byliśmy na Okraglicy naprawdę - jednoznacznie wkleję dowód.
Obrazek

Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9519
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2021-02-01, 09:55

Była nawet grupówka, ale marnie wyszła i nie ujrzy światła dziennego

Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5633
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2021-02-01, 10:01

Adrian pisze:Była nawet grupówka, ale marnie wyszła
bo nikonem... mogłem ja zrobić, to by było OK :)

Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5633
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2021-02-01, 10:30

OK, a jak to było naprawdę.

Kolejny spontaniczny wyjazd grupowy! Ostatnio dużo takich wychodzi i fajnie, bo w grupie zawsze jest weselej :)
Organizatorem był Wiktor. Napisał do mnie w tygodniu. Polica w zimie przez Czyrniec wydawała mi się bardzo fajną propozycją. Jednak myślałem, że są małe szanse na wyjazd, bo trasa dość odległa, trzeba by wstać 4:30, a wiadomo jak że część mojej ekipy lubi pospać. O dziwo nie było protestów i pojechaliśmy :)

Zaczęliśmy od bezszlakowego podejścia na Czyrniec. Śniegu w sam raz dla Tobiego, nie zapadał się i mógł gonić do woli. W rakietach również szło się rewelacyjnie.

Obrazek

Reszta ekipy w moim śladzie trochę się jednak zapadała. Ale przecież o to chodzi w zimowych wycieczkach.

Obrazek

Potem się na chwilę rozdzieliliśmy, bo chłopaki chcieli jak najszybciej dojść do szlaku, a ja miałem własną wizję. Ukochana poszła za mną, ale idąc w moim śladzie szybko opadła z sił i zniknęła mi z oczu. Była trochę zła. Trochę nawet bardzo.

Obrazek

Jednak tak sobie iść dziewiczą drogą - coś wspaniałego.

Obrazek

Było przepięknie, pojawiły się widoki. Zmieniliśmy też trochę technikę. Torowałem lepiej, małymi kroczkami stawiając rakietę co 10 cm i z przytupem, dzięki temu był mniejszy problem z zapadaniem.

Obrazek

Doszliśmy do szlaku. Okazało się, że nawet lekko przed chłopakami, no ale to nie były wyścigi. Dalej szliśmy już wspólnie przez pięknie ośnieżony las. Widzicie Tobiego?

Obrazek

Widok na Policę z Czyrńca.

Obrazek

Zrobiło się jeszcze piękniej.

Obrazek

Obrazek

Wszyscy mamy duże doświadczenia górskie i znamy się na temacie. Po burzy mózgów ustaliliśmy, że prawdopodobnie widoczne w oddali góry to Tatry!

Obrazek

A obok, bliżej Pilsko.

Obrazek

Długo podziwialiśmy widoki. Taki Chocz przykładowo fajnie się prezentował.

Obrazek

Działo się również jeżeli chodzi o chmury.

Obrazek

Tobi w tym czasie zamarzał. Dałem to zdjęcie na FB, ale nikt nie pożałował zwierzaka. Co za znieczulica!

Obrazek

Poszliśmy dalej przez bajkowy las.

Obrazek

W końcu jakieś atrakcje dla psa :)

Obrazek

Przy schronisku Tobi celebryta sie popisywał, a inni pili piwo - alkoholicy!

Obrazek

Potem poszliśmy na Okrąglicę.

Obrazek

Odwiedziliśmy kaplicę.

Obrazek

I zeszliśmy na Halę Krupową, gdzie stanęliśmy jak wryci. Co za widok!

Obrazek

Sokół powiedział, że pokaże nam coś lepszego i rozpiął spodnie.

Obrazek

Ale nikt nie zwracał na niego uwagi. Bo Tatry było widać wyśmienicie.

Obrazek

Nawet Ukochana rozpoznała Jagnięcy Szczyt. A tak się złościła, jak na nim byliśmy zeszłego lata, że dużo chodzenia.

Obrazek

Pięknie prezentowały się Wysokie.

Obrazek

Zachodnie również.

Obrazek

Chłopaki od nikona i pentaxa też coś próbowali pstrykać, ale chyba im nie wyszło, bo się nie chwalą. Pewnie teraz będą tygodniami obrabiać, żeby odważyć się pokazać zdjęcia publicznie ;)

Obrazek

Na koniec zeszliśmy na dół. Czarnym szlakiem do samochodów.

Obrazek

Powiem krótko - rewelacyjna wycieczka! :)

Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9519
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2021-02-01, 11:55

Kilka zdjęć zostawiłem na później, wrzucę jako bonus ;) np. Dupa Sokoła i pokłony dla Nikona ...

Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5633
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2021-02-01, 11:58

Adrian pisze:Dupa Sokoła

To wrzuć do pokoju XXX na forum, nie na ogólny ;)

Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9519
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2021-02-01, 12:00

sprocket73 pisze:
Adrian pisze:Dupa Sokoła

To wrzuć do pokoju XXX na forum, nie na ogólny ;)


Tomek zrobił to dla chwały i poklasku, nie można tego chować ... ;)

Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12271
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2021-02-01, 12:22

Mam jeszcze kilka zdjęć, może nie są jakieś spektakularne, bo nie mam na przykład zdjęcia własnej d..., no ale...

Jeszcze w komplecie, tuż przed rozdzieleniem się na dwa różne bezszlakowe podejścia na Czyrniec.

Obrazek

Na szlaku niebieskim

Obrazek

Zima, jak się patrzy!

Obrazek

Sprocket knuje tajny spisek przeciwko Sebastianowi, który nieświadomie idzie z przodu. Spisek miał polegać na wrzuceniu Sebastiana w zaspę. A może nawet coś gorszego to było? Tego nie dowiemy się nigdy.


Obrazek

Przed szczytem Policy


Obrazek


Takie warunki były, że Sebastian wystrzelił, jak z armaty. Każdy wie, że kilka metrów ma znaczenie dla fotografa. Im wyżej,. tym lepiej.

Obrazek

Tatry Zachodnie w całej okazałości i Organizator także w całej okazałości.

Obrazek

W akcji!

Obrazek

Kuźwa, ja też mam na zdjęciach Pilsko!

Obrazek

Próbowałem tego zooma od Seby. No i kuźwa, jest moc!

Obrazek

Zejście na halę Kucałową

Obrazek

Adrian i mina zwycięzcy!

Obrazek

Hala Kucałowa.

Obrazek

Jedno z wielu zdjęć z Hali Krupowej.

Obrazek

I jedno z ostatnich...

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2021-02-01, 12:23 przez sokół, łącznie zmieniany 1 raz.

włodarz
Posty: 2686
Rejestracja: 2014-05-13, 17:38
Lokalizacja: Góry Sowie

Postautor: włodarz » 2021-02-01, 17:45

Życie na forum zamarło w weekend i już zaczynałem się niepokoić. Teraz już wszystko jasne. :-)