V ZLOT GBG - 9-10 marca 2019 - Stryszawa koło Suchej Beskidz

Propozycje, zaproszenia i organizacja wspólnych wycieczek i wyjazdów w góry i nie tylko.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12313
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2019-02-26, 08:32

Dokopalem się do tematu zapisów na tamten zlot. Masakra. Tam też organizator sie zwinal. Aż musiałem sprawdzić czy sam się wpisywalem na listę chętnych. Niemniej ostatnio było dobrze i teraz wierzę, ze będzie podobnie.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2019-02-26, 08:46

Pewnie nie będzie mi nigdy dane uczestniczyć w podobnym zlocie, ale zapytam z ciekawości: na czym polega organizacja? Czy organizator musi zabrać kosę, aby wykosić kawałek łąki pod namiot? Czy bierze również siekierkę, aby urąbać trochę drewna/chrustu/? A może także wiadro z wodą, które służy na początku jako zbiornik wody, zaś potem jako basen na pulpę?
Niewątpliwie organizacja tych zlotów jest bardziej pracochłonna...
Ostatnio zmieniony 2019-02-26, 08:56 przez ceper, łącznie zmieniany 1 raz.
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8403
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2019-02-26, 15:15

ceper pisze:na czym polega organizacja?

musisz tłumaczyć właścicielowi przybytku dlaczego zamiast 20 osób zjawiło się 8... Pół biedy kiedy jeszcze nie ma zaliczek...
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2019-02-26, 15:55

Pudelku, rozchodzi mi się o zloty pod gwiazdami, czyli typu Hala Górowa, Jasień, itp.
Tu nie ma zaliczek ani rezerwacji (własny namiot, karimata).
W schroniskach jest dla mnie jasne, że wskazane są zaliczki, chociaż w sezonie to i tak gleba bywa zajęta.
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/

Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8403
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2019-02-26, 16:10

Na bazach namiotowych typu Hala Górowa to jak najbardziej są rezerwacje. W niektórych bywa tak tłoczno, że się nie wbijesz nawet na karimatę. No chyba, że bierzesz swój namiot, ale wtedy to sobie możesz spać gdzie chcesz, a nie na bazie...
Ostatnio zmieniony 2019-02-26, 16:11 przez Pudelek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
TNT'omek
Posty: 2517
Rejestracja: 2013-08-14, 16:27
Lokalizacja: Beskid Mały
Kontakt:

Postautor: TNT'omek » 2019-02-26, 17:06

Rozumiem, że w "Piątce" jest cyrk z miejscami, ale w Stryszawie?? Z 50 miejsc noclegowych pewnie większość przez większość roku stoi odłogiem :D
Sam nie wiem o co chodzi z tym organizowaniem zlotu? Podaje się daty i zgłaszają się chętni, którzy jeżeli przyjadą to płacą i bawią się dobrze lub nie przybywają - ich strata- i nie płacą. Podobnie z meldunkiem i nawet transportem, bo wszyscy robią to we własnym zakresie. Żeby jeszcze był autokar podstawiony :D to wiadomo jest kupa załatwiania...lista, ubezpieczenie, faktury.
Nie wiem w czym problem i skąd skłonności do fochów? Część forumowiczów jest rozdrażniona i agresywnie nastawiona do innych człowieków. A to ma być i jest w fazie wstępnej zabawą. Prawda??
Może słowo ZLOT napawa lękiem "organizatorów"?
in omnia paratus...
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8403
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2019-02-26, 17:13

Są obiekty, a PTSM w tym się wyróżniają, że jak się wcześniej nie zapowiesz, to zastaniesz zamknięte drzwi. Więc ja mogę zrozumieć, że oni chcą wiedzieć ile osób się spodziewać i kiedy... Zresztą jak robione były zloty na sudeckim to chyba w niektórych miejscach schr. młodz. chcieli zaliczki. Więc to nie zawsze jest takie proste jakby się wydawało, czasy, że czekają z otwartymi ramionami na każdego kto podpełznie odeszły w przeszłość...
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5740
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2019-02-26, 18:44

Ja póki co jestem nastawiony pozytywnie. Rozmawiałem z Panią, bo było tu napisane, że na piątek trzeba sobie załatwiać indywidualnie. Nie wyczułem cienia problemu ze strony właścicielki, same konkrety i na temat. Wspomniałem o psie - zapytała tylko, czy grupa akceptuje.
Tak, że nie demonizujmy tej Pani, przynajmniej na razie ;)
Vision

Postautor: Vision » 2019-02-26, 18:59

sprocket73 pisze:Ja póki co jestem nastawiony pozytywnie. Rozmawiałem z Panią, bo było tu napisane, że na piątek trzeba sobie załatwiać indywidualnie. Nie wyczułem cienia problemu ze strony właścicielki, same konkrety i na temat. Wspomniałem o psie - zapytała tylko, czy grupa akceptuje.
Tak, że nie demonizujmy tej Pani, przynajmniej na razie


Ja potwierdzam, Pani była bardzo miła i sympatyczna, ja dzwoniłem na komórkę i chyba ze mną nawet rozmawiała prowadząc samochód, tak mi się coś usłyszało, a mimo to cierpliwie i szczegółowo ze mną rozmawiała. :-) Chociaż mogła w sumie być pasażerem, mówiła, tylko, że teraz jest w trasie i nie może zapisać mojego nazwiska i żebym jej go sms'em przesłał.
Awatar użytkownika
TNT'omek
Posty: 2517
Rejestracja: 2013-08-14, 16:27
Lokalizacja: Beskid Mały
Kontakt:

Postautor: TNT'omek » 2019-02-26, 19:54

Skoro tak chwalicie Panią to może też zadzwonię?? :D Nie żebym jechał w piątek , ale tak sobie, żeby pogadać :D
in omnia paratus...
Awatar użytkownika
Tatrzański urwis
Posty: 1405
Rejestracja: 2013-07-07, 12:17
Lokalizacja: Małopolska

Postautor: Tatrzański urwis » 2019-02-26, 20:52

Ale narobiliście zamieszania , a tak się chciałem przywitać z Darkiem :rol , no cóż może innym razem . Nie wiem Sokole czy jedziesz z Ceperem i Visionem przez Zator tak jak mi mówiłeś ale jeśli tak to będę stał na przystanku w Przeciszowie o umówionej godzinie ;) .
Awatar użytkownika
Wiolcia
Posty: 3461
Rejestracja: 2013-07-13, 19:14
Kontakt:

Postautor: Wiolcia » 2019-02-26, 20:55

Czy ktoś dysponuje może miejscem w samochodzie i byłby w stanie zgarnąć mnie w sobotę rano z Czechowic?
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12313
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2019-02-26, 21:01

Urwis Ja jadę z Wiktorem i Sebkiem ale pojedziemy przez Przeciszow. Szczegóły obgadamy dwa dni przed. Mialem jechac z ceprem ale zaczął kombinowac wiec jade z Wiktorem.
Ostatnio zmieniony 2019-02-26, 21:02 przez sokół, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2019-02-26, 21:04

Tatrzański urwis pisze:tak się chciałem przywitać z Darkiem
Bez pół litra nie podchodź. Z drugiej strony wątpię, aby zmarnował taką okazję. Słynny urwisie zbereśniku (napisałem prawie poprawnie).

Z transportem jeszcze mogą być drobne zmiany, bo laynn się waha (wówczas byłaby nadpodaż wolnych miejsc w autach). Ja tam problemów z dojazdem nie widzę. ;)
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/

Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
trotyl
Posty: 1042
Rejestracja: 2015-01-06, 00:12
Lokalizacja: Warka

Postautor: trotyl » 2019-02-26, 21:04

Nie będę na zlocie , ale w kwestii PTSM to mogę się wypowiedzieć .
Byłem w schronisku PTSM na pewnej imprezie . Także tam jako uczestnik musiałem wpłacic zaliczkę za pobyt . To mnie nie dziwi , bo akurat tam było więcej chętnych niż miejsca .
Oczywiście przed imprezą tą oczytałem się , jakie wymagania ma kierownik obiektu . Jak to człowiek zobaczył t o mało nie zgłupiał . Zero akoholu , cisza nocna ...etc . etc .
Można powiedzieć kierownik ludojad .
Śmiesznie wyglądali dorośli ludzie , pijący piwo z torebek papierowych pod czujnym okiem kierownika patrzącego z balkonu na uczestników . To było w piątek .
Rozmawiałem z tym panem tak na luzie , wspominając czasy gdy jak kawaler łaziłem po tych ternach . Facet okazał się człowiekiem przemiłym i powiedział mi czemu na początku jest takim służbistom . Bo nigdy nie wie kogo będzie gościł .Co ludzie potrafią wyczyniać to ludzkie pojęcie przechodzi ,Pijaństwo , bijatyki , awantury , interwencja policji , zadymiarze i cwaniaki co dopiero za parę dni odbierają samochody z parkingu....On jako gospodarz jest odpowiedzialny za obiekt .
Popatrzył na nas z góry i powiedział , że tak zdyscyplinowanej grupy to dawno nie widział .
Tyle go widzieliśmy aż do niedzieli ..
A w sobotę były śmiechy , gitara , alkohol ( w normie ) i tańce do późna..
Oczywiście kierownik obiektu rozmawiał we wszystkich kwestiach z organizatorem spotkania .
Gospodarze obiektów pewnie spotkali się w wielu przypadkach z ciekawymi pomysłami gości .
Nic nie zmyślam , bo są na to świadki...np.MALGO .
Pozrawiam.
A na ziemi pokój ludziom dobrej woli

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości