Schronisko w Dolinie Pięciu Stawów

Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12271
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Schronisko w Dolinie Pięciu Stawów

Postautor: sokół » 2019-04-14, 22:03

Ostatnio zmieniony 2019-04-15, 15:00 przez sokół, łącznie zmieniany 1 raz.

laynn

Postautor: laynn » 2019-04-28, 22:16

Tłumy. Spałem raz...pod schroniskiem, bo o 18tej (w sierpniowy weekend) już w przedsionku ludzie zajmuję podłogę pod spanie.
Ale miło wspominam wieczór...i bardzo nie miło poranek :D był ciężki.

widok po pobudce:
Obrazek

cudo!
Ostatnio zmieniony 2019-04-28, 22:17 przez laynn, łącznie zmieniany 1 raz.

gar
Posty: 842
Rejestracja: 2016-01-06, 20:46
Lokalizacja: Orzegów

Postautor: gar » 2019-04-28, 22:40

Noclegi zamawia się z półrocznym wyprzedzeniem - wynik popularności. O 18-tej czasami są już nawet zajmowane ławy przed schroniskiem dla celów noclegowych. Bardzo dobrze wspominam obsługę - robili cuda, żeby jakoś poukładać nadprogramowe 130 osób.

Vision

Postautor: Vision » 2019-04-28, 22:54

Ja tam jak teraz tak pomyślę, to spałem tam najwięcej razy ze wszystkich schronisk w których spałem. Zawsze byłem zadowolony, pomimo, że w większości to było spanie jak śledzie w beczce. Chociaż dwa razy zdarzyło mi się spać jak ludzi w sali głównej spało maksymalnie z 10-15 osób. :) A raz się nawet na pokój załapałem i to w zasadzie bez rezerwacji. Było to w Święta zaraz po Wigilii, wtedy w schronisku było całkiem pusto. Tylko, że w środku nocy i tak wróciłem do sali głównej na glebę, bo w pokoju zrobiła się straszna sauna, nawet otwarte okno nie pomagało. Chociaż podejrzewam, że teraz to już i nawet w święta tam pełno ludzi, bo jednak góry przez ostatnie 7 lat trochę się spopularyzowały, zwłaszcza takie miejsca, ale kiedyś bym z miłą chęcią jeszcze sprawdził. Chociaż w tygodniu po sezonie też nie powinno być tak źle. ;)

Jedzenie takie sobie, ale zawsze miło i przyjemnie i wieczorami mimo tego tłoku całkiem przyjemnie. :)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Vision, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1604
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2019-04-28, 22:56

Syf, kiła i mogiła. Osrane kible i zawalone ludźmi korytarze. Wynik najlepszego w polskich Tatrach położenia. Raczej nigdy tam nie przenocuje ale piwo nie raz piłem i pewnie nie raz wypije z przyjemnością z racji "widoków".
Wiem, że nic nie wiem.

laynn

Postautor: laynn » 2019-04-28, 22:58

Ja z miłą chęcią powtórzę spanie pod schroniskiem. Choć kolejka do kibla, kiedy ciśnie Cię dwójka... :D

Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2019-04-28, 23:06

Nie polecam. Lepsze warunki noclegowe są na Potrójnej. ;)
Po pierwszej nocy zrezygnowałem z drugiego noclegu, co wzbudziło radość u jednej osoby bez rezerwacji.
Śpiący na łóżkach zazdroszczą innym gleby, ci na glebie niepotrzebnie zazdroszczą tym na łóżkach.
To było 7 lat temu. Obecnie chyba standard się poprawił.
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.

creamcheese
Posty: 497
Rejestracja: 2013-08-26, 12:45

Postautor: creamcheese » 2019-04-29, 10:33

_Sokrates_ pisze:Syf, kiła i mogiła. Osrane kible i zawalone ludźmi korytarze.

Wychodząc wieczorem z kibla zalanego moczem przeciskać się trzeba z tym moczem na klapkach po śpiworach śpiących. W kuchence syf wyłazi ze zlewozmywaka i obficie zrasza tych co w kuchence spać zalegli. Na stołówce w niedzielę msza a wokół porozrzucane odpadki, skarpety śmierdzące pod stołami. Atmosfera nie do podrobienia

Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1980
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2019-04-29, 17:18

Nie spałem, z gastronomii korzystałem wielokrotnie. Nie było tragedii, ale...

Przypadek 1: Jakiś dzieciak chciał około południa zamówić jajecznicę. Nie dostał, bo była dostępna tylko na śniadania. Wbicie jajek na patelnię potrafi być jednak wyzwaniem.

Przypadek 2: Pani w środku dnia wyprasza gości z sali jadalnej, bo ona teraz będzie sprzątać.

Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2019-04-29, 18:06

Furaż na poziomie (schabowy jeden z lepszych w Tatrach).
Nadmiar energii teraz (elektrownia) i w związku z tym czasem za ciepło.

Zdarzało się że dostrzegałem panikę i popłoch w oczach obsługi powodowaną ilością chętnych do podłogi.
Ostatnio zmieniony 2019-04-29, 18:10 przez telefon 110, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9519
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2019-04-30, 12:43

Żeby normalnie zanocować w Tatrach, to trzeba mieć farta ... Próbowałem kilka razy (pół roku na przód) i zawsz była tak gówniana pogoda że szkoda było wogole jechać :--/
Ale jak każdy, byłem tam parę razy i w Piątce mają naprawdę dobrą kuchnie

Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14465
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2019-04-30, 13:15

telefon 110 pisze:Zdarzało się że dostrzegałem panikę i popłoch w oczach obsługi powodowaną ilością chętnych do podłogi.


Spałem tam w pokoju ( na ziemi i w łóżku ), spałem na korytarzu, spałem na schodach, nie spałem na stole.

I mam stale czarne wizje - pożar w tym budynku i wybuch paniki wśród towarzystwa. Tam ludzie zadepczą się na schodach.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu

Gór Ski
Posty: 484
Rejestracja: 2018-05-08, 11:14
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Gór Ski » 2019-05-06, 12:32

Vision pisze:Chociaż podejrzewam, że teraz to już i nawet w święta tam pełno ludzi, bo jednak góry przez ostatnie 7 lat trochę się spopularyzowały, zwłaszcza


Fakt z dziesięć lat temu w sezonie często spałem bez rezerwacji w pokojach , fajnie miejsce szczególnie zima gdzie można zrobić fajne wycieczki narciarskie

Awatar użytkownika
Homunculus
Posty: 336
Rejestracja: 2017-03-30, 19:38

Postautor: Homunculus » 2019-05-11, 18:05

Najbardziej zajebiaszcze schronisko w Tatrach , wszędzie blisko a widoczki cudne :)
Spałem tam dosłownie wszędzie dziesiątki razy ale jeszcze nigdy w pokoju , ponieważ rezerwacje są z rocznym wyprzedzeniem i nie zawracam sobie tym głowy. :D
Podczas pogodnych wekendów jak sie póżno przyjdzie , to o noclegu na glebie w środku można zapomnieć, pozostaje tylko spanko przed schroniskiem :) , najgorzej jak w nocy zacznie padać to jest problem ponieważ tam nie ma zbytnio wysunietego zadaczenia :zly
Ogólnie to
noclegi na glebie są a to chyba najważniejsze , wrzątek pod dostatkiem , toalety z prysznicem tak że jest wszystko co trzeba :)
Na temat kuchni to się osobiście nie wypowiadam jedni narzekają , a dla innych to trzy gwiazdki w skali Michelin , i jeszcze jakiś czas temu wprowadzili nowoczesny system bluetooth albo Wi Fi przywoławczy wydawania posiłków - zamawiąjacy dostaje takie plastikowe coś , co świeci i vibruje :usmi
Polecam

Awatar użytkownika
maurycy
Posty: 908
Rejestracja: 2013-11-17, 09:25
Lokalizacja: Bielsko okolice

Postautor: maurycy » 2019-12-24, 14:59

Homunculus pisze:Najbardziej zajebiaszcze schronisko w Tatrach , wszędzie blisko a widoczki cudne :)
Spałem tam dosłownie wszędzie dziesiątki razy ale jeszcze nigdy w pokoju , ponieważ rezerwacje są z rocznym wyprzedzeniem i nie zawracam sobie tym głowy. :D
Podczas pogodnych wekendów jak sie póżno przyjdzie , to o noclegu na glebie w środku można zapomnieć, pozostaje tylko spanko przed schroniskiem :) , najgorzej jak w nocy zacznie padać to jest problem ponieważ tam nie ma zbytnio wysunietego zadaczenia :zly
Ogólnie to
noclegi na glebie są a to chyba najważniejsze , wrzątek pod dostatkiem , toalety z prysznicem tak że jest wszystko co trzeba :)
Na temat kuchni to się osobiście nie wypowiadam jedni narzekają , a dla innych to trzy gwiazdki w skali Michelin , i jeszcze jakiś czas temu wprowadzili nowoczesny system bluetooth albo Wi Fi przywoławczy wydawania posiłków - zamawiąjacy dostaje takie plastikowe coś , co świeci i vibruje :usmi
Polecam

Moge powiedziec, ze z wiekszoscia spostrzezen sie zgadzam. Schronisko dostalo potezny zastrzyk gotowki na modernizacje (kierunek eko) z Uni, i widac efekty na plus 😀. Maja chyba najlepsza kuchnia chroniskowa w Tatrach. Polecam szczegolnie np. kotlet zestaw. Lepszy niz w niejednej restauracji na dole. Ceny tez calkiem przystepne, majac na uwadze fakt, ze nie mna dojazdu pod samo schronisko.
Dodam, ze czasami uda sie zarezerwowac spanie, z dnia na dzien. Tak jak to nam sie teraz (21 do 23 grudnia)
udalo 😁. Z czego wyszedl fantastyczny Kozi Wierch, w oblednie genialnych warunkach pogodowo- widokowych. :lol