Legalne darmowe miejsca noclegowe w Polsce...

Pytania i odpowiedzi oraz porady praktyczne, dotyczące szlaków i dojazdów w góry oraz miejsc noclegowych.
vertigo

Postautor: vertigo » 2013-09-09, 20:48

W weekend byłem w Gorcach i spałem na Polanie Oberówka w Koninkach - dobry punkt wypadowy na Turbacz czy Stare Wierchy.
Miejsca jest full, pole namiotowe jest ogrodzone, jest zadaszona wiata, dwa stanowiska do robienia ogniska, zaraz obok przepływa strumień.



Obrazek

Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2013-09-09, 21:25

Dyskusja ugrzęzła w jakichś zawiłościach prawnych, a ja bym chciała poznać konkretne miejsca, gdzie można się legalnie rozbić.
Na terenie Beskidów o ile wiem można to zrobić na terenie wszystkich studenckich baz namiotowych. Latem za drobną opłatą, poza sezonem, kiedy baza jest zwinięta - bezpłatnie.
Status tych terenów jest taki, że uczelnia lub klub PTTK dzierżawią ten teren od właściciela (czasem są to Lasy Państwowe, czasem osoba prywatna).
I nikt złego słowa nie powie, kiedy ktoś się rozbije na Przysłopie Potuckim lub Głuchaczkach lub na Lubaniu, w miejscu letniej bazy. Można też spać w tamtejszych wiatach, co parę razy czyniłam, bo zwykle nie chce mi się nosić namiotu.

Znałam pola biwakowe w dolinie potoku Leśna (koło Żywca) oraz w dolinie potoku Urwisko (koło Soblówki) ale nie wiem czy nadal istnieją.

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10907
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2013-09-09, 22:06

Basia Z. pisze:Znałam pola biwakowe w dolinie potoku Leśna (koło Żywca)

Tego już chyba nie ma. Pewności nie mam ale nie widziałem tam w ostatnim czasie miejsca gdzie by mogło być-LP odremontowało starą wiatę, zbudowało kolejną kawałek dalej ale wszelkie większe place zajęte są pod składy drewna.

Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2013-12-24, 09:04

Z ostatniego wyjazdu - w górnej części doliny Sopotni obok niebieskiego szlaku na Rysiankę.

Obrazek

Na trasie jest też kilka "miejsc odpoczynkowych".