głosowanie na: ZDJĘCIE LIPCA

Nocleg

Pytania i odpowiedzi oraz porady praktyczne, dotyczące szlaków i dojazdów w góry oraz miejsc noclegowych.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2015-01-07, 15:46

Pudelku, w odniesieniu do mnie "starość nie radość", więc podzielam twe podejrzenia o moją sklerozę, ale żebyś sam nie pamiętał, że na tym forum "tłumaczysz się" któryś raz, że cię tam (zresztą nie tylko tam) brzydko potraktował gospodarz, to daje mi trochę do myślenia ...
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8393
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-01-07, 15:50

ano, brzydko mnie potraktował, ale ciężko to porównywać chociażby z Bereśnikiem.

Gospodarz był niemiły, wręcz chamski i nie uznał nam zniżek, które nam przysługiwały (jak wspominałem - po interwencji w PTTK pieniądze nam oddał później przekazem). Zaznaczam, że byliśmy trzeźwi (ja i Eco) i jedynymi nocującymi, więc gospodarz się wkurzał, że musi coś robić specjalnie dla nas. Do tego w styczniu w pokojach piździało, na korytarzach piździało, w toalecie piździało, więc nie bardzo wierzę w obecne super warunku i super gościnę, jaką tam oferują.

Jeżeli lubisz chamów za barem, którzy w dodatku cię okradają (a brak uznania zniżek można tak potraktować) to już twoja sprawa...
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2015-01-07, 16:05

Eco to ten z tym kapeluszem (coś mi świta)? No to gospodarz myślał, że to miejscowi przyszli na wyżerkę, a on obsługuje tylko prawdziwych turystów (pod Bereśnikiem też) :) .
Jeszcze nie miałem przypadku, aby mi nie uznano zniżki, wręcz przeciwnie: odniosłem w wielu obiektach wrażenie, że gospodarz podejrzewał mnie o jakiegoś inspektora kontroli ...
Ja trafiam często na wredne warunki (syf, brud), ale obsługa stara się być miła - może byłoby lepiej, gdyby więcej przykładała się do sprzątania, zadbała o normalne warunki, itp.
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6145
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2015-01-07, 16:53

ceper pisze:No to gospodarz myślał, że to miejscowi przyszli na wyżerkę, a on obsługuje tylko prawdziwych turystów (pod Bereśnikiem też) :)


Czyli uwazasz ze gospodarz schroniska nie powinien obslugiwac miejscowych albo byc dla nich chamski? Jak daleko nalezy mieszkac od schroniska aby byc juz uznanym za "zamiejscowego"?

A prawdziwego turyste rozpoznajesz po stroju, po wyrazie twarzy, po grubosci portfela czy masz jeszcze jakies inne tajne kryteria? :lol
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2884
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2015-01-07, 17:54

buba pisze:A prawdziwego turyste rozpoznajesz po stroju, po wyrazie twarzy, po grubosci portfela czy masz jeszcze jakies inne tajne kryteria?

Pojęcie prawdziwego turysty to czysta iluzja.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2015-01-07, 18:21

buba, ja tu się droczę z Pudelkiem, a ty pomyślałaś, że "na poważnie"? :)
Fajnie wkręcić kilka osób jednym postem :)
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6145
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2015-01-07, 18:35

ceper pisze:buba, ja tu się droczę z Pudelkiem, a ty pomyślałaś, że "na poważnie"? :)
Fajnie wkręcić kilka osób jednym postem :)


a to przepraszam ze sie wmieszalam w wasze "gry i zabawy" :P
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10939
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2015-01-07, 20:05

Kapitan Bomba pisze:Pojęcie prawdziwego turysty to czysta iluzja.


-prawdziwi turyści istnieją, tylko zamiast pierdolić gupoty po forach to chodzą po górach.
-ok, ale wieczorami to chyba sobie można pogadać o górach.
-prawdziwy turysta wieczorem czyta książki. A nie gada z komputerem.

To jest autentyczna rozmowa z moim kumplem :D jak mu ze trzy lata temu wspomniałem, żeby wpadł na beskidzkie forum.
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2015-01-07, 21:31

Piotrek pisze:-prawdziwi turyści istnieją, tylko zamiast pierdolić gupoty po forach to chodzą po górach.
-ok, ale wieczorami to chyba sobie można pogadać o górach.
-prawdziwy turysta wieczorem czyta książki. A nie gada z komputerem.

To jest autentyczna rozmowa z moim kumplem :D jak mu ze trzy lata temu wspomniałem, żeby wpadł na beskidzkie forum.


Mój mąż twierdzi mniej więcej to samo, ale forum podczytuje.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8393
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-01-07, 21:48

ceper pisze:Jeszcze nie miałem przypadku, aby mi nie uznano zniżki, wręcz przeciwnie: odniosłem w wielu obiektach wrażenie, że gospodarz podejrzewał mnie o jakiegoś inspektora kontroli ...


przy takiej fizjonomii to się nie dziwię :P mi zniżki nie uznano raz, ale w kilku schroniskach (sudeckich zdaje się) zaakceptowane je z wielkim fochem i pretensjami, jak to doprowadzam ich do ruiny ;)
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6145
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2015-01-08, 09:56

Basia Z. pisze:
Piotrek pisze:-prawdziwi turyści istnieją, tylko zamiast pierdolić gupoty po forach to chodzą po górach.
-ok, ale wieczorami to chyba sobie można pogadać o górach.
-prawdziwy turysta wieczorem czyta książki. A nie gada z komputerem.

To jest autentyczna rozmowa z moim kumplem :D jak mu ze trzy lata temu wspomniałem, żeby wpadł na beskidzkie forum.


Mój mąż twierdzi mniej więcej to samo, ale forum podczytuje.


Toperz twierdzi tak samo odnosnie gor i forow ale z komputerem gada (na jakies inne tematy ;)
Ostatnio zmieniony 2015-01-08, 09:56 przez buba, łącznie zmieniany 1 raz.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-01-08, 10:05

Kapitan Bomba pisze:
buba pisze:A prawdziwego turyste rozpoznajesz po stroju, po wyrazie twarzy, po grubosci portfela czy masz jeszcze jakies inne tajne kryteria?

Pojęcie prawdziwego turysty to czysta iluzja.


Kolejny Zjazd KC GS ustali kto może być prawdziwym.
Awatar użytkownika
Malgo Klapković
Posty: 2481
Rejestracja: 2013-07-06, 22:45

Postautor: Malgo Klapković » 2015-04-29, 20:19

Czy znacie miejsce noclegowe w Starym Smokowcu, mam na myśli pokój we w miarę dobrym standardzie (łazienka w pokoju, czysto itd, itp), nie za daleko (max. 20-25 minut) od elektriczki a najchętniej po drodze sklep? :D Jeżeli chodzi o cenę, to zupełnie nie znam standardów cenowych na Słowacji, w Polsce akceptuję ok. 50zł/noc, tam mogę troszkę podwyższyć poprzeczkę, bo spodziewam się, że może być drożej ;)
Awatar użytkownika
Leszek Tatry
Posty: 226
Rejestracja: 2014-11-17, 19:46

Postautor: Leszek Tatry » 2015-04-29, 20:45

W Smokowcu nie znam. Ja nocowałem w Nowej Leśnej. Kwatera godna polecenia.
http://mott.hej.pl/
"... Wspinanie kojarzy mi się nie tyle ze stawaniem na szczycie, co ze spoglądaniem na drugą stronę. Bo zawsze masz przed sobą nowe horyzonty, ku którym zmierzasz..." (Chris Bonington)

https://www.facebook.com/leszek.tatry
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-04-30, 11:35

http://www.wysokie-tatry.pl/nocleg/cent ... nat-tatra/

Leżakowalem tam przez tydzień. Na stację 55 sekund, do sklepu 35 sekund.

P.s.
Malgo Klapković pisze:we w miarę dobrym standardzie (łazienka w pokoju, czysto


:) :) :)

To są oferty brudnych pokoi ? :D
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość