Beskid Sądecki

Pytania i odpowiedzi oraz porady praktyczne, dotyczące szlaków i dojazdów w góry oraz miejsc noclegowych.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8367
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-12-02, 23:33

no w sumie jest to wersja pieśni Maryjnej ;)
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!

Awatar użytkownika
Malgo Klapković
Posty: 2477
Rejestracja: 2013-07-06, 22:45

Postautor: Malgo Klapković » 2015-12-03, 09:06

nes_ska pisze:Malgo Klapković napisał/a: Bardzo liczę, że jakimś cudem uda nam się zawitać do Wierchomli, może chociaż kolejką na Jaworzynę Krynicką i z buta udałoby się jakoś? Nie wiem... ale plany są zacne



Hm.... No dałoby się. Przecież ja tak robiłam w tym roku. Nocowałam wprawdzie na Łabowskiej, ale zahaczałam o Wierchomlę

Dzięki Nesko, być może któregoś dnia uda nam się tam zawitać :)

Awatar użytkownika
buba
Posty: 6126
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2015-12-03, 09:26

Pudelek pisze:no w sumie jest to wersja pieśni Maryjnej ;)


nie kojarze aby w jakiejs maryjnej piesni bylo pam parampam pam :P
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..

Awatar użytkownika
Wiolcia
Posty: 3458
Rejestracja: 2013-07-13, 19:14
Kontakt:

Postautor: Wiolcia » 2015-12-05, 15:58

buba pisze:Jako ze widze ze tu duzo specjalistow od Sadeckiego to podepne sie z jednym pytankiem- byl ktos kiedys w chatce na Kordowcu? jakie wrazenia?


Kiedyś tam spaliśmy. To stara chata prowadzona przez nauczyciela z Rytra. Własnymi siłami ją remontował, więc może teraz są i inne ulepszenia. Jest tam kuchnia ze stołem i ławą i typowo chatkowymi klimatami oraz drugie, ciemniejsze i chłodniejsze pomieszczenie z łóżkami piętrowymi do spania - takie prycze jak to kiedyś w schroniskach bywały. Co z wygódką już nie pomnę, niestety. A co do klimatu, to też trudno mi stwiedzić, bo byliśmy tylko my i gospodarz - dość interesujący człowiek, z którym można fajnie pogadać.

W okolicach jest też inna, nowa chatka - Wątorówka na Obidzy, dość blisko tamtejszej bacówki. Kiedyś dzień przed wyjazdem w Sądecki znaleźliśmy ją na nowej mapie Compassa, poszukaliśmy w necie kontaktu, zadzwoniliśmy i pojechaliśmy na nocleg. To taki maly drewniany domek, ale nowoczesny i z udogodnieniami. Jest więc kuchnia z jadalnią, łazienka z ciepłym prysznicem i wąskie strome schodki, którymi wychodzi się na poddasze z miejscami do spania. Całość czysta, schludna i nieco ciasnawa, gdy trafi się większa ekipa. Obok można zapalić ognisko. Chatkę prowadzi rodzinka z Krakowa i jak ich nie ma, klucze można ponoć wziąć od sąsiadów, choć lepiej i tak skontaktować się wcześniej z właścicielami.
Tu można podejrzeć, jak to wygląda:
http://www.beskidsadecki.eu/index.php?i ... aWatorowka
Ostatnio zmieniony 2015-12-05, 16:02 przez Wiolcia, łącznie zmieniany 1 raz.

laynn

Postautor: laynn » 2015-12-05, 16:00

Wiolcia pisze:Wątorówka na Obidzy,

To chyba nikt inny jak imć Vertigo ją polecał.

Awatar użytkownika
Wiolcia
Posty: 3458
Rejestracja: 2013-07-13, 19:14
Kontakt:

Postautor: Wiolcia » 2015-12-05, 16:03

laynn pisze:
Wiolcia pisze:Wątorówka na Obidzy,

To chyba nikt inny jak imć Vertigo ją polecał.


Pamiętam, że ktoś już o niej kiedyś pisał, chyba vertigo właśnie.

Awatar użytkownika
buba
Posty: 6126
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2015-12-06, 22:53

Wiolcia pisze:Wątorówka na Obidzy,


zeby tak moc ją odrobine przybrudzic - to by byla sliczna! :P

faktycznie o niej zapomnialam a vertigo kiedys polecal!
Ostatnio zmieniony 2015-12-06, 22:54 przez buba, łącznie zmieniany 1 raz.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..

Awatar użytkownika
Malgo Klapković
Posty: 2477
Rejestracja: 2013-07-06, 22:45

Postautor: Malgo Klapković » 2015-12-21, 09:23

Plan na wyjazd jest już wypracowany i postaramy się go trzymać, ale jeżeli jesteście w stanie coś polecić innego, bo znalazłaby się ciekawsza opcja, to będę rada :)
1. dzień - przyjeżdżamy do Piwnicznej ok. 13, drepczemy w wolnym tempie na Piwowarówkę i z powrotem, śpimy w Piwnicznej
2. dzień - z Łomnicy żółtym szlakiem idziemy na Halę Łabowską i stamtąd do Cyrli, gdzie śpimy
3. dzień - z Cyrli wracamy do Hali Pisanej i schodzimy żółtym szlakiem do Piwnicznej, gdzie śpimy
4. dzień - przez Niemcową idziemy na Wielki Rogacz, Radziejową i Przehybę, gdzie śpimy
5. dzień - z Przehyby idziemy na Dzwonkówkę i schodzimy do Tylmanowej albo do Łącka - która opcja będzie ciekawsza? Jedziemy do Szczawnicy i śpimy w Bacówce pod Bereśnikiem
6. dzień - jedziemy do Szlachtowej i przez grzbiet Małych Pienin schodzimy do Tokarni i potem "jakoś" docieramy do Leśnicy i przechodzimy Drogą Pienińską do Szczawnicy, śpimy pod Bereśnikiem
7. dzień - jakoś docieramy do Starych Wierchów, może przez Turbacz?
8. dzień - prawdopodobnie wędrując ze Starych Wierchów do Rabki, gdzie kawka, herbatka, obiadek i jedziemy do Krakowa

Wszelkie sugestie mile widziane :)

Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2015-12-21, 10:19

Plan dość ambitny nawet przy realizacji w 70% mając na uwadze okres zimowy (jeśli będzie mało śniegu, to powinno się dać zrealizować z czołówkami; jak trafi się śnieżna zamieć, to plany idą sobie...). Podziwiam optymizm 8 dni dobrej pogody i czekam na relację :)
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.

Awatar użytkownika
Malgo Klapković
Posty: 2477
Rejestracja: 2013-07-06, 22:45

Postautor: Malgo Klapković » 2015-12-21, 10:55

O śniegu pewnie będziemy mogli pomarzyć, a te trasy nie są jakoś wybitnie długie, sprawdzałam wielokrotnie, a nie należymy do śpiochów, więc max. godz. 8 jesteśmy na szlaku ;) Ale to prawda, jeśli trafi się zamieć śnieżna, to może być ciężko :)
Co do relacji, to wolę nic nie obiecywać, bo mam małą mobilizację do pisania relacji, nawet zdjęcia nie zawsze obrabiam... (październikowe Pieniny też jeszcze czekają) wolę ugotować coś w domu :P albo posprzątać :P

Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2015-12-21, 11:24

Beskid Sądecki był na topie w ubiegłorocznym wrześniu (akcja forumowiczów :) ) oraz w lutym (akcja GOPR), dlatego tydzień później zawitałem w ten rejon, bo miałem gwarancję śniegu :)
Myślałem, że planujecie wypad na połowę stycznia a nie okres świąteczno-noworoczny - życzę dużo śniegu, tak chociaż po pas, by zabawa była :)
W razie czego będę przeglądał wątek "wieści z gór" :)
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/

Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.

R0BERT
Posty: 279
Rejestracja: 2015-02-09, 18:24
Lokalizacja: Śląsk, ten wyżej.

Postautor: R0BERT » 2015-12-21, 13:59

Będąc w Piwnicznej warto spać tutaj, http://www.chatkamagory.pl/, chyba, że standard nie pasuje.

Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2015-12-21, 14:33

R0BERT pisze:Będąc w Piwnicznej warto spać tutaj, http://www.chatkamagory.pl/, chyba, że standard nie pasuje.


A to już przecież ja polecałam wcześniej, bo w listopadzie tam spałam (zresztą nie pierwszy raz).
To miejsce ma jednak jedną wadę, jeżeli chce się odwiedzić pasmo Jaworzyny Krynickiej to stamtąd trzeba poświęcić około godziny aby zejść na dół do Piwnicznej.

Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2015-12-21, 14:43

Malgo Klapković pisze:Plan na wyjazd jest już wypracowany i postaramy się go trzymać, ale jeżeli jesteście w stanie coś polecić innego, bo znalazłaby się ciekawsza opcja, to będę rada :)
1. dzień - przyjeżdżamy do Piwnicznej ok. 13, drepczemy w wolnym tempie na Piwowarówkę i z powrotem, śpimy w Piwnicznej
2. dzień - z Łomnicy żółtym szlakiem idziemy na Halę Łabowską i stamtąd do Cyrli, gdzie śpimy
3. dzień - z Cyrli wracamy do Hali Pisanej i schodzimy żółtym szlakiem do Piwnicznej, gdzie śpimy
4. dzień - przez Niemcową idziemy na Wielki Rogacz, Radziejową i Przehybę, gdzie śpimy


Wszystko do zrobienia, jeżeli nie będzie śniegu.

Malgo Klapković pisze:5. dzień - z Przehyby idziemy na Dzwonkówkę i schodzimy do Tylmanowej albo do Łącka - która opcja będzie ciekawsza? Jedziemy do Szczawnicy i śpimy w Bacówce pod Bereśnikiem


Wg mnie do Łącka, ale nie wiem czy zimą działa prom. To by trzeba było sprawdzić.

Poza tym - wieczorny powrót komunikacją publiczną jest zawsze ryzykowny. Ja osobiście wolę odwrotnie - rano podjechać a potem wracać, nie trzeba się spieszyć na konkretny autobus.

Malgo Klapković pisze:6. dzień - jedziemy do Szlachtowej i przez grzbiet Małych Pienin schodzimy do Tokarni i potem "jakoś" docieramy do Leśnicy i przechodzimy Drogą Pienińską do Szczawnicy, śpimy pod Bereśnikiem


Do Leśnicy po prostu pieszo, to nie jest daleko.

Malgo Klapković pisze:7. dzień - jakoś docieramy do Starych Wierchów, może przez Turbacz?


Wymagałoby podjechania, np. do Łopusznej i z Łopusznej na Turbacz. Trasa z Krościenka przez Lubań i Turbacz wg mnie jest nie do zrobienia, jeżeli ktoś nie jest hardcorem ;)

Malgo Klapković pisze:8. dzień - prawdopodobnie wędrując ze Starych Wierchów do Rabki, gdzie kawka, herbatka, obiadek i jedziemy do Krakowa

Wszelkie sugestie mile widziane :)


Tak jak przedpiszcy, uważam, że to jest plan na góry bez śniegu.

laynn

Postautor: laynn » 2015-12-21, 16:03

Malgo Klapković pisze:bo mam małą mobilizację do pisania relacji, nawet zdjęcia nie zawsze obrabiam...

No No karcę Cię!
Ani się waż :D