Plan wyprawy - porada, szlaki,Tatry

Pytania i odpowiedzi oraz porady praktyczne, dotyczące szlaków i dojazdów w góry oraz miejsc noclegowych.
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 5936
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Postautor: Sebastian » 2020-05-31, 20:14

Coldman pisze: A koleżanka dużo starsza, więc nic z tego nie wyjdzie :P


To może bardziej doświadczona ;)

Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9529
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2020-05-31, 20:51

Coldman pisze:Cały czas tu jestem i czytam.

A z tym całym bezpieczeństwem, poradami, to po prostu nie chciałem, wyjść na chojraka, który ma na wszystko wywalone.

A koleżanka dużo starsza, więc nic z tego nie wyjdzie :P


A co w końcu wybrałeś, masz już jakieś konkretne typy, czy jeszcze sie zastanawiasz?

Awatar użytkownika
Coldman
Posty: 1171
Rejestracja: 2020-05-19, 22:34
Lokalizacja: Wysoczyzna Kaliska

Postautor: Coldman » 2020-05-31, 23:02

Mam jeszcze dużo czasu, teraz bardziej się skupiam na wycieczce rowerem nad morze. Jeśli chodzi o góry to mam takie coś: (wersja Alfa)
1 dzień - Gronik - Dolina Miętusa - Małołączniak - Ciemniak - Wyższa Kira Miętusia - Kiry
2 dzień - Dolina Strążyska - Przełęcz w Grzybowcu - Giewont - Kopa Kondracka - Przełęcz pod Kopą Kondracką - Polana Kalatówki - Droga nad Reglami - Dolina Białego
3 dzień - Palenica Białczańska - Dolina 5 Stawów Pol. - Szpiglas - Morskie Oko (po drodze na Wrota Chałubińskiego) - Palenica Biał.
4 dzień - Jeszcze nie wiem
Świat gór! Aby go nazwać swoim, trzeba zainwestować znacznie więcej niż krótkotrwałą radość oczu. I może dlatego właśnie człowiek naprawdę kochający góry chce znosić trudy, wyrzeczenia i niebezpieczeństwa na ich skalnych szlakach

Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9529
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2020-06-01, 06:46

Coldman pisze:Mam jeszcze dużo czasu, teraz bardziej się skupiam na wycieczce rowerem nad morze. Jeśli chodzi o góry to mam takie coś: (wersja Alfa)
1 dzień - Gronik - Dolina Miętusa - Małołączniak - Ciemniak - Wyższa Kira Miętusia - Kiry
2 dzień - Dolina Strążyska - Przełęcz w Grzybowcu - Giewont - Kopa Kondracka - Przełęcz pod Kopą Kondracką - Polana Kalatówki - Droga nad Reglami - Dolina Białego
3 dzień - Palenica Białczańska - Dolina 5 Stawów Pol. - Szpiglas - Morskie Oko (po drodze na Wrota Chałubińskiego) - Palenica Biał.
4 dzień - Jeszcze nie wiem


1 jest fajna przez Kobylarz.
2 podejście na Giewont od tej stronę ciekawsze, moim zdaniem :D A Szpiglas to piękne widoki i myślę że będziesz bardzo zadowolony ;)
Jako 4 zastanów się nad moją 1 sugestią, nie brzmi ciekawie ale jest fajna, przez Goryczkową Czube i Suche Czuby ...
Ostatnio zmieniony 2020-06-01, 06:50 przez Adrian, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14468
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2020-06-01, 08:51

Dzień dobry.

4 dzień - Jeszcze nie wiem


To ma najwięcej sensu.

Coldman pisze:2 dzień - Dolina Strążyska - Przełęcz w Grzybowcu - Giewont - Kopa Kondracka - Przełęcz pod Kopą Kondracką - Polana Kalatówki - Droga nad Reglami - Dolina Białego


Zdajesz sobie sprawę , że w lipcowy dzień stracisz z dwie godziny w kolejce na Giewont i z Giewontu ?

I jak już będziesz szedł do Doliny Białego to warto poświęcić kilkadziesiąt minut i wejść na Sarnią Skałę. Doskonale widoki. No chyba, że to za mało wartościowy szczyt dla Ciebie.

Coldman pisze:1 dzień - Gronik - Dolina Miętusa - Małołączniak - Ciemniak - Wyższa Kira Miętusia - Kiry


Wyżnia :)

Coldman pisze:3 dzień - Palenica Białczańska - Dolina 5 Stawów Pol. - Szpiglas - Morskie Oko (po drodze na Wrota Chałubińskiego) - Palenica Biał.


Łza w oku mi się zakręciła :pla3

Moje pierwsze miejsce w Tatrach powyżej 2 000 metrów …
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu

Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9529
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2020-06-01, 10:15

Zdajesz sobie sprawę , że w lipcowy dzień stracisz z dwie godziny w kolejce na Giewont i z Giewontu ?


To ciekawa teoria, bo ja nigdy nie stałem, nawet nigdy na żywo nie widziałem tej kolejki, a byłem na Giewoncie kilka razy w sezonie też :D
Zdążyło się dwa razy tak po prostu bo byliśmy w pobliżu to przy okazji podejść na Giewont i to w środku dnia i kolejki ni widu ni słychu ;)
Może miałem farta?
Ostatnio zmieniony 2020-06-01, 10:16 przez Adrian, łącznie zmieniany 1 raz.

laynn

Postautor: laynn » 2020-06-01, 10:35

No to chłopak postoi w kolejce. Popodziwia widoki. Może nawet jakieś piękne panie. Lepiej żeby poszedł na Giewont zimą?
Dzisss...

Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5636
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2020-06-01, 10:36

Chłopak pisał, że chce wyruszać o 6:00 na szlak... to zdąży przed tłumami.

Czuję że w ostatnim dniu będzie atak na legendarną Perć Orła!

Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14468
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2020-06-01, 11:02

Adrian pisze:Może miałem farta?


Miałeś. Ja zresztą też ale warto nastawić Wyprawowca Coldmana na złą sytuację.

laynn pisze: Popodziwia widoki. Może nawet jakieś piękne panie.


Domyślam się, że dobrze się domyślasz.

sprocket73 pisze:Czuję że w ostatnim dniu będzie atak na legendarną Perć Orła!


Przez Szyję Gęsi !
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu

Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12271
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2020-06-01, 11:12

Oby jeszcze do tego orła i gęsi sokół nie doszedł...

Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14468
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2020-06-01, 11:34

sokół pisze:Oby jeszcze do tego orła i gęsi sokół nie doszedł...


Nie miej czarnych wizji, Sokole ;)
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu

Awatar użytkownika
Coldman
Posty: 1171
Rejestracja: 2020-05-19, 22:34
Lokalizacja: Wysoczyzna Kaliska

Postautor: Coldman » 2020-06-01, 11:43

Dobromir oczywiście, że Sarnią Skałę, mam w planach.
Co do kolejek, to doskonale sobie zdaje z tego sprawę, dlatego tę trasę mam zaplanowaną w poniedziałek. Wyjście na szlak około 6:00 rano w zależności gdzie będę nocował, bo pola namiotowego jeszcze nie rezerwowałem.

W pomysłach na 4 dzień jest np. Kościelec. Koleżanka mówi, że jestem wysoki to dam radę się tam wdrapać na płyty skalne.
Świat gór! Aby go nazwać swoim, trzeba zainwestować znacznie więcej niż krótkotrwałą radość oczu. I może dlatego właśnie człowiek naprawdę kochający góry chce znosić trudy, wyrzeczenia i niebezpieczeństwa na ich skalnych szlakach

Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14468
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2020-06-01, 12:00

Kościelec jest demoniczny. Bądź dzielny, nie spadnij.

I idź od Zielonego Stawu na Karb. Potem zejdź sobie przez Mały Kościelec do Czarnego Stawu.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu

Awatar użytkownika
Coldman
Posty: 1171
Rejestracja: 2020-05-19, 22:34
Lokalizacja: Wysoczyzna Kaliska

Postautor: Coldman » 2020-06-01, 23:05

Dobromił pisze:Kościelec jest demoniczny.

To prawda.
To jest jedna z opcji, poszukam sobie jeszcze alternatyw. Decyzję mogę podjąć już w Zakopanym.
W ogóle gdzieś w tym planie mi zginął Kasprowy, ale to szczegół :D
Jak nie w tym roku Kasprowy, to w przyszłej wyprawie (podoba mi się to słowo :P) za rok.

Jak na razie cała firma się przenosi w Lipcu, nie wiem ile to będzie trwać, więc dostanie wolnego to będzie wyzwanie. Jak nie Lipiec to Sierpień.

Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14468
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2020-06-02, 10:10

Coldman pisze:Jak nie w tym roku Kasprowy, to w przyszłej wyprawie (podoba mi się to słowo :P ) za rok.


Jak wyprawa na Kasprowy to tylko taka :

- Palenica, Rusinowa, Gęsia, Psia, Murowaniec, Świnicka Przełęcz, Beskid, Kasprowy.

Tylko wtedy będzie się łapało pod powagę wydarzenia zwanego jako WYPRAWA.

P.s. Jak miałem 22 lata to byłem wybitnym fachowcem od Tatr. Byłem raz, w drugiej klasie LO :) Trzy dni turystyki w śnieżnym październiku :)
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu