Wycieczki z małymi dziećmi

Pytania i odpowiedzi oraz porady praktyczne, dotyczące szlaków i dojazdów w góry oraz miejsc noclegowych.
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2820
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Wycieczki z małymi dziećmi

Postautor: Tępy dyszel » 2013-08-05, 17:19

Co polecacie aby ,,dzieciaczki" trochę zapoznać z Beskidami ale w ten sposób aby je... nie zniechęcić.

Czyli trasa musi być ,,lajtowa" (ok.10-12 km max.), widokowa i bez stromych podejść. Tak na 5-6 godzin spokojnej wędrówki. Bez upałów oczywiście....

Myślałem o Magurce Wilkowickiej z Międzybrodzia Bialskiego, potem do Czupla i zejście czerwonym na dół.

Brałem pod uwagę również Żar + Jaworzynę ale to za długo a i podejście na Żar strome jest.

Jakieś inne alternatywy dla dzieci w wieku 4 i 6 lat ?
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Tępy dyszel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mirek
Posty: 3818
Rejestracja: 2013-07-10, 09:43
Lokalizacja: wodzisław śląski

Postautor: Mirek » 2013-08-05, 17:36

Fakt podejście na Żar jest miejscami strome,radziłbym np zostawić auto w Wiśle przy dawnym PKS-ie i żółtym szlakiem spokojnie pykać na 3 Kopce Wiślańskie do pana Teleszyńskiego na Telesforówkę.Szlak łatwy i przyjemny,a widoki na szczycie zajebiste(częściowo zasłonięte niestety przez siakiś domek)widoki.Powrót mozna wybrać wg czasu,chęci pogody itp.
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10907
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2013-08-05, 18:12

Z M.Bialskiego na Magurkę odradzam, nuda i sporo asfaltu (żółty) i średnio ciekawie (inne). Już lepiej szybko wyjść z przełęczy do schroniska i potem lajtowo na Czupel.

Poza tym na Przegibek i Bendoszkę z Rycerki nie jest ciężko, Boracza lekko dostępna, Krawców z Glinki lub Złatnej (a wersja szybka z Glinki Granicy), nawet Rycerzowa z Soblówki na początek by była całkiem spoko, choć może męczyć.

Sporo jest tras, poprzypominam sobie co ze swoimi łażę to wrzucę kilka pomysłów.
Pewnie Ci się nie zechce, ale jak się ze chce, to u mnie na stronie w dziale Zuzi jest chronologiczny (więc łatwo zobaczyć dla jakiego wieku) spis wycieczek/tras z córką + linki do zdjęć, żeby by obejrzeć wizualnie co i jak. A wybór jest tam spory :-)
Ostatnio zmieniony 2013-08-05, 18:13 przez Piotrek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12271
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2013-08-05, 19:55

Fajna była moja trasa z Kozią Górką i Klimczokiem - ale zejście czerwonym przez Magurę strome. Niebieskim łagodniej, ale mniej widoków.

Ja się teraz szykuję na Soszów. Przy Lepiarzówce jest plac zabaw. Miejsca widokowe jak diabli. Chce wejść od jawornika a zejść przez Kobyla do Wisły.

Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2820
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2013-08-05, 20:06

sokół pisze:Fajna była moja trasa z Kozią Górką i Klimczokiem - ale zejście czerwonym przez Magurę strome. Niebieskim łagodniej, ale mniej widoków.

Magura za ciężka by była.

Coś lżejszego coby się w pętle ułożyć dało. Bo wycieczka jak zwykle, na jedno auto.
Piotrek pisze:Z M.Bialskiego na Magurkę odradzam, nuda i sporo asfaltu (żółty) i średnio ciekawie (inne).

A przez Gaiki z Międzybrodzia ? Szlak zielony...

Piotrek pisze:Pewnie Ci się nie zechce,

Zechce się. Ale jutro.

Awatar użytkownika
Mirek
Posty: 3818
Rejestracja: 2013-07-10, 09:43
Lokalizacja: wodzisław śląski

Postautor: Mirek » 2013-08-05, 20:15

Można pyknąć pętelkę z Ustronia-Polany na Równicę,dla młodych atrakcji ci multum.Tor saneczkowy,park linowy,plac zabaw,kucyk był też.Jest gdzie kasę wydać, i w klapkach będąc nikt nie zwróci uwagę.A i widoki zacności. ;)
Pożegnania nadszedł czas.

Już nie będzie wspólnie nas.

Ty osobno, ja osobno

Tak ma być lepiej, podobno.

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10907
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2013-08-05, 22:24

Tępy Dyszel pisze:
Piotrek pisze:Z M.Bialskiego na Magurkę odradzam, nuda i sporo asfaltu (żółty) i średnio ciekawie (inne).

A przez Gaiki z Międzybrodzia ? Szlak zielony...

Powiem tak-lepszy niż żółty na pewno ale dla dzieci mało atrakcyjny. Idzie sie i idzie...i tyle.

Jeżeli te dzieci chcesz zabrać na fajna pętlę to jedź do Rycerki Dolnej do końca. Tam szlakiem zielonym (ale nie pomyl z zielonym z R.G) na Przegibek, potem na Rycerzową i powrót do auta przez Mladą Hore.
Fajnie bo masz dwa schroniska po drodze w dobrych przedziałach czasu, widoczków trochę jest a odcinki między schr. są nie za długie. Było by trzecie po drodze ale Chyz u Bacy zamknięty.

Awatar użytkownika
nadi184
Posty: 65
Rejestracja: 2013-08-14, 22:26
Lokalizacja: Krzyżowa

Postautor: nadi184 » 2013-08-19, 23:07

Grojec w Żywcu...Dla mnie w sam raz :)

Awatar użytkownika
Malgo Klapković
Posty: 2477
Rejestracja: 2013-07-06, 22:45

Postautor: Malgo Klapković » 2023-05-23, 16:30

Hej, planujemy wybrać się na parę wycieczek w Beskid Śląski i Żywiecki max 7h. Lila ma teraz 2 lata i mamy nosidło plecakowe, więc trudniejszy teren bez problemu pokonamy, ale chcemy też szybko widoków ;) i może znacie jakieś miejsca, gdzie byłby jakiś mini plac zabaw ;) żeby jednak były jakieś atrakcje też i dla niej.
Mi po głowie chodzi Cieńków i dalej w stronę Malinowskiej Skały (powrót tak samo, bo musimy wrócić do auta). Na Cieńkowie może bacówka zainteresuje moje dziecko :D
Widziałam gdzieś, że na Trójstyku powstała jakaś wielka budowa placu zabaw, paradoksalnie byłoby to w moim obszarze zainteresowań. Wiecie może czy to już jest oddane do użytku?
Acha, będziemy codziennie startować z Żor także Żywiecki typu Babia czy Polica to już za daleko (:
Pozdrawiam serdecznie Chimalaistów ;)

Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12271
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2023-05-23, 17:05

Soszów (Lepiarzówka)
Kozia Górka
Dębowiec

To tak na szybko najlepsze place zabaw.

O i Chata Grabowa.

Awatar użytkownika
Mirek
Posty: 3818
Rejestracja: 2013-07-10, 09:43
Lokalizacja: wodzisław śląski

Postautor: Mirek » 2023-05-23, 17:17

Tak jak mój przedmówca prawi, dodałbym tylko że do Grabowej trzeba bardziej zasobny portfel niż gdzie indziej.
:usm
Pożegnania nadszedł czas.

Już nie będzie wspólnie nas.

Ty osobno, ja osobno

Tak ma być lepiej, podobno.

Awatar użytkownika
Malgo Klapković
Posty: 2477
Rejestracja: 2013-07-06, 22:45

Postautor: Malgo Klapković » 2023-05-23, 17:26

To już mam więcej propozycji niż dni na wycieczki :D bo tych jest 4.