Rycerka - dolina Rycerki: Rycerki-Majów

Pytania i odpowiedzi oraz porady praktyczne, dotyczące szlaków i dojazdów w góry oraz miejsc noclegowych.
Awatar użytkownika
kris_61
Posty: 293
Rejestracja: 2013-08-23, 09:12
Lokalizacja: Bytom

Rycerka - dolina Rycerki: Rycerki-Majów

Postautor: kris_61 » 2015-10-06, 12:40

Witajcie!
Moja lepsza polówka chce wyjechać w B. Żywiecki, bo rejon Wisły jej się już nie podoba. Z uwagi na krótki dzień wymyśliłem, że warto by pojechać w Worek Raczański. Już dawno tam nie byłem :( Chciałbym automobilem dojechać do skrzyżowania szlaków w dolinie Rycerki, gdzie odbija zielony szlak na Przegibek, potem Rycerzowa, Hyż u Bacy i zejść niebieskim do doliny Rycerki - Majów.
Nie wiem tylko czy ew. można tam dojechać autem i jest gdzie postawić samochód? Na ogół łaziłem od schronu do schronu grzbietami. Teraz trzeba inaczej.
To co pomożecie?

Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12271
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2015-10-06, 12:56

Krisie, Krajanie, widać małpujesz moje trasy :rol z czego jestem strasznie dumny.
Da się dojechać, spokojnie, tylko droga raczej w stanie katastrofalnym. Jako takiego parkingu tam nie ma, ale przy tartaku jest takie poszerzenie, tam stawałem i tyle.

A tu, czego się spodziewać po trasie (no, moja nieco pokombinowana w piewszym etapie)

ty-baranie-vt2459.htm

Awatar użytkownika
kris_61
Posty: 293
Rejestracja: 2013-08-23, 09:12
Lokalizacja: Bytom

Postautor: kris_61 » 2015-10-06, 13:05

sokół pisze:Krisie, Krajanie, widać małpujesz moje trasy :rol z czego jestem strasznie dumny.
Da się dojechać, spokojnie, tylko droga raczej w stanie katastrofalnym. Jako takiego parkingu tam nie ma, ale przy tartaku jest takie poszerzenie, tam stawałem i tyle.

A tu, czego się spodziewać po trasie (no, moja nieco pokombinowana w piewszym etapie)

ty-baranie-vt2459.htm


Dzięki :)

Trasa przez Skolnity opanowana i rzeczywiście dziwna. Szliśmy we czworo zgodnie z Twoimi radami, tylko w przeciwnym kierunku i na Juzefuli się pogubiliśmy ;)

Natomiast, bardzo Ci dziękuje za info. Jak pogoda będzie znośna, to wyskoczymy do Rycerek. Jeśli nie teraz to tydzień później :)
Pozdrawiam :)