Zuberska Dolina - jak daleko można dojechać?

Pytania i odpowiedzi oraz porady praktyczne, dotyczące szlaków i dojazdów w góry oraz miejsc noclegowych.
tango
Posty: 44
Rejestracja: 2016-03-01, 17:26

Zuberska Dolina - jak daleko można dojechać?

Postautor: tango » 2017-06-02, 22:46

Chciałem zapytać jak daleko można wjechać samochodem osobowym wgłąb Doliny Zuberskiej? Chodzi mi o lato, a nie o zimę. Pytam bo na mojej mapie mam jakieś adnotacje "w zimie" i nie wiem czego one dotyczą....

Jeszcze chciałem zapytać czy wgłąb Doliny Zuberskiej kursują jakieś autobusy z Zuberca, a jeśli tak to jak często?

Z góry pięknie dz8ękuję za inf. :-)
Ostatnio zmieniony 2017-06-02, 22:50 przez tango, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
maurycy
Posty: 910
Rejestracja: 2013-11-17, 09:25
Lokalizacja: Bielsko okolice

Re: Zuberska Dolina - jak daleko można dojechać?

Postautor: maurycy » 2017-06-02, 23:04

tango pisze:Chciałem zapytać jak daleko można wjechać samochodem osobowym wgłąb Doliny Zuberskiej? Chodzi mi o lato, a nie o zimę. Pytam bo na mojej mapie mam jakieś adnotacje "w zimie" i nie wiem czego one dotyczą....

Jeszcze chciałem zapytać czy wgłąb Doliny Zuberskiej kursują jakieś autobusy z Zuberca, a jeśli tak to jak często?

Z góry pięknie dz8ękuję za inf. :-)


Najdalej można dojechać na wielki parking, gdzie zaczynają się szlaki: niebieski na Salatin i dalej na Brestową, i czerwony przez Adamculę do bufetu Rohackiego (a dalej na Rohacze :) )
Kilometr przed parkingiem droga robi sie jednokierunkowa, więc trudno przegapić.

Można też jakiś kilometr wcześniej (wersja za free) zaparkować na parkingu przy schronisku Zvierowka. Stamtąd fajny szlak przez Grzesia, na Wołowiec i Rohacze.

Autobus dojeżdża około 500 m bliżej, od dużego parkingu, kursy średnio co 2 godziny. Pytać w Zubercu w informacji turystycznej.
Generalnie bardzo polecam, te okolice :lol

Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12271
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2017-06-03, 00:49

Pod zverovka też kasuja.

Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Re: Zuberska Dolina - jak daleko można dojechać?

Postautor: telefon 110 » 2017-06-07, 09:24

tango pisze:Jeszcze chciałem zapytać czy wgłąb Doliny Zuberskiej kursują jakieś autobusy z Zuberca, a jeśli tak to jak często?


http://cp.atlas.sk/bus/spojenie/
Wpisz w górne okienko Zuberec, te poniżej Zverovka a zyskasz dokładną wiedzę.