Najpiękniejszy powiat w Polsce? - co zwiedzić w okolicy Kłod

Pytania i odpowiedzi oraz porady praktyczne, dotyczące szlaków i dojazdów w góry oraz miejsc noclegowych.
Awatar użytkownika
kristoff73
Posty: 606
Rejestracja: 2019-05-15, 20:47
Lokalizacja: ST SD KGR TK SB

Najpiękniejszy powiat w Polsce? - co zwiedzić w okolicy Kłod

Postautor: kristoff73 » 2020-09-09, 19:36

Rysuje się przede mną piękna perspektywa spędzenia ośmiu dni w powiecie kłodzkim - dużo i mało. Na razie mam kilka zarysów spacerów, ciekaw jestem, czy Waszym zdaniem, zapomniałem o czymś ważnym?

Spacery z kwatery: :-)

https://mapa-turystyczna.pl/route?q=50. ... 6.94590/13

https://mapa-turystyczna.pl/route?q=50. ... 6.89560/12 plus spacer po uzdrowisku.

Dość trudna wycieczka z małym podjazdem pod knajpkę: :-)
https://mapa-turystyczna.pl/route?q=50. ... 6.86745/13

Obowiązkowo:
https://mapa-turystyczna.pl/route?q=50. ... 6.37753/13

Objazdówka po uzdrowiskach, Polanica koniecznie, inne raczej też, trzeba przecież odetchnąć :-)
Zastanawiam się nad okolicą Jagodnej.
Co polecacie?
Бродяга. Снусмумрик. Бомж.

laynn

Postautor: laynn » 2020-09-09, 20:28

Pierwsza trasa możesz z Rudawca zejść w stronę Rude Krzyżne i ścieżką przez Orlik dotrzeć do drogi na przełęcz Suchą
sudeckie-bieszczady-vt4702.htm

Co do Śnieżnika, nie lepiej byłoby z Międzygórza? Fajny klimat tam jest (ze zdjęć, jeszcze nie byłem).
Stołowe...fajna opcja.

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10907
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2020-09-09, 20:29

Zdecydowanie zalecam korektę odcinka w Stołowych - czerwone kropki. A nawet jak Ci się uda to i z odcinkiem z zielonymi kropkami.
Minięcie tych odcinków na trasie którą zaznaczyłeś jest wręcz niewybaczalne :-)


Obrazek

gar
Posty: 842
Rejestracja: 2016-01-06, 20:46
Lokalizacja: Orzegów

Postautor: gar » 2020-09-09, 21:52

Jagodna - obowiązkowo wizyta w schronisku - świetne żarcie. Wejście na szczyt to spacerek, ale na górze jest wieża widokowa, więc warto. Proponuję przejażdżkę doliną Dzikiej Orlicy do Niemojowa i powrót czeską stroną z przystankiem w Neratovie.
Skoro noclegi w Starym Gierałtowie to proponuję bardziej skupić się na południowej części Ziemi Kłodzkiej z Bystrzycą Kłodzką, Gorzanowem, Międzylesiem i widokami z Iglicznej. W miarę możliwości komunikacyjnych fajny jest widokowy spacer tzw. Krowiarkami.

Awatar użytkownika
kristoff73
Posty: 606
Rejestracja: 2019-05-15, 20:47
Lokalizacja: ST SD KGR TK SB

Postautor: kristoff73 » 2020-09-10, 20:16

Dziękuję za cenne rady :-)

Pierwsza trasa możesz z Rudawca zejść w stronę Rude Krzyżne i ścieżką przez Orlik dotrzeć do drogi na przełęcz Suchą


i tak się pewnie stanie :-)

Co do Śnieżnika, nie lepiej byłoby z Międzygórza?

Postanowiłem, że wejdę od tej strony, gdzie będę rezydować. Międzygórze też brałem pod uwagę.

Zdecydowanie zalecam korektę odcinka w Stołowych - czerwone kropki. A nawet jak Ci się uda to i z odcinkiem z zielonymi kropkami.
Minięcie tych odcinków na trasie którą zaznaczyłeś jest wręcz niewybaczalne :-)

Jak wspomniałem, to tylko zarysy i to z mapy turystycznej. Szczegóły ustalam przy mapach papierowych, i to najczęściej już będąc w górach. I nie ma opcji, bym ominął te odcinki :-)

Proponuję przejażdżkę doliną Dzikiej Orlicy do Niemojowa i powrót czeską stroną z przystankiem w Neratovie.


Pomysł wart rozważenia :-)
Skoro noclegi w Starym Gierałtowie to proponuję bardziej skupić się na południowej części Ziemi Kłodzkiej z Bystrzycą Kłodzką, Gorzanowem, Międzylesiem i widokami z Iglicznej.

Też tak uważam :-)
Бродяга. Снусмумрик. Бомж.

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10907
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2020-09-10, 20:52

kristoff73 pisze:
Zdecydowanie zalecam korektę odcinka w Stołowych - czerwone kropki. A nawet jak Ci się uda to i z odcinkiem z zielonymi kropkami.
Minięcie tych odcinków na trasie którą zaznaczyłeś jest wręcz niewybaczalne :-)

Jak wspomniałem, to tylko zarysy i to z mapy turystycznej. Szczegóły ustalam przy mapach papierowych, i to najczęściej już będąc w górach. I nie ma opcji, bym ominął te odcinki :-)



Zwróć też uwagę, że na papierowych raczej bedą jeszcze stare przebiegi niektórych szlaków. PNGS robił korektę paru odcinków, na ich stronie jest mapa aktualna i jest też opisane co w terenie uległo zmianie.
Widać to też na mapa-turystyczna. Jak włączysz podkład ten na którym trase zaznaczyłeś, a potem przełączysz na podkład Sygnatury to różnica już jest (podkład turystyczny jest już aktualny a Sygnatura stara), np. na Twojej trasie miedzy Ptakiem a Karłowem.
Niby detale ale są i na papierowych te zmiany pewnie pojawią się za jakiś czas.

Awatar użytkownika
kristoff73
Posty: 606
Rejestracja: 2019-05-15, 20:47
Lokalizacja: ST SD KGR TK SB

Postautor: kristoff73 » 2020-09-13, 19:56

Zwróć też uwagę, że na papierowych raczej bedą jeszcze stare przebiegi niektórych szlaków. PNGS robił korektę paru odcinków, na ich stronie jest mapa aktualna i jest też opisane co w terenie uległo zmianie.
Widać to też na mapa-turystyczna. Jak włączysz podkład ten na którym trase zaznaczyłeś, a potem przełączysz na podkład Sygnatury to różnica już jest (podkład turystyczny jest już aktualny a Sygnatura stara), np. na Twojej trasie miedzy Ptakiem a Karłowem.
Niby detale ale są i na papierowych te zmiany pewnie pojawią się za jakiś czas.


Dzięki, wezmę to wszystko pod uwagę :-)

Niepoprawne pytanie - czy ktoś zwiedzał Szczeliniec w godzinach, w których nie powinien tego robić? ;)
Бродяга. Снусмумрик. Бомж.

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10907
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2020-09-13, 20:11

Byłem w nocy, ok 2:00. Zajebiście w księżycową noc, szczególnie na platformach. A i w labiryncie też niczego sobie :-)
Ale to jeszcze w czasie gdy tych bramek przy wejściu nie było, więc nie wiem jak to teraz jest, czy je zamykają. Choć wątpię, bo na zachodzie słońca byłem jakoś w 2015, jak już bramki były. Poza tym to przecież jest też dojście do schroniska.

laynn

Postautor: laynn » 2020-09-13, 20:21

Bramki są za schroniskiem. Ale zdjęcia przecież na forum z nocy i Robert wrzucał, więc się da wejść.

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10907
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2020-09-13, 20:22

Na samym dole też są, wejscie i wyjście.

Edit: ale nie wygląda by były zamykane
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2020-09-13, 20:25 przez Piotrek, łącznie zmieniany 1 raz.

laynn

Postautor: laynn » 2020-09-13, 20:28

No tu raczej jest nakierowanie ruchu turystów.

Awatar użytkownika
kristoff73
Posty: 606
Rejestracja: 2019-05-15, 20:47
Lokalizacja: ST SD KGR TK SB

Postautor: kristoff73 » 2020-09-25, 09:21

o tu raczej jest nakierowanie ruchu turystów.


Liczę, że zdecydowana większość turystów odpuści sobie zwiedzanie w warunkach niemal zimowych, bo prognozy na weekend są fatalne, a mnie nie tyle chodzi o widoki, co o klimat jak w pewnym filmie...
Бродяга. Снусмумрик. Бомж.