Nasze okolice

Rozmowy na temat fotografii. Zdjęcia, wideo i konkursy fotograficzne.
Jola
Posty: 9
Rejestracja: 2014-01-27, 16:43

Postautor: Jola » 2014-05-30, 22:49

Zdjęcia z wiosennych spacerków -> Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
maurycy
Posty: 910
Rejestracja: 2013-11-17, 09:25
Lokalizacja: Bielsko okolice

Postautor: maurycy » 2014-05-30, 22:55

Vision pisze:Co do filtra, to kolory, kolorami i tak je dostrajam w programie, ale po prostu sama woda wychodzi o niebo lepiej i odbicia w niej, są takie bardziej krystaliczne i nie ma takich odblasków od światła. ;)

To jest jak z kobietami . Niektórym podobają się takie mocno pomalowane, a innym takie naturalne w swej piękności :)

Vision

Postautor: Vision » 2014-05-31, 07:01

maurycy pisze:To jest jak z kobietami . Niektórym podobają się takie mocno pomalowane, a innym takie naturalne w swej piękności


Ja tam lubię w zależności od nastroju, raz tak, raz inaczej. ;) Dlatego sobie ustawiam właśnie w zależności od nastroju. Ale co do filtra polaryzacyjnego jeszcze, to też prawda jest taka, że sporo osób go zakłada, nie wiedząc za bardzo do czego on służy. Kilku moich znajomych też kupiło sobie taki filtr, po czym paru stwierdziło, że on w ogóle nie działa, paru, że właśnie coś tam robi nie tak. Problem w tym, że oni wszyscy nie wiedzieli nawet, że tym filtrem trzeba kręcić i odpowiednio się ustawić, żeby osiągnąć jakiś efekt. ;) Sam w sobie to on też kolorów nie podkręca, żeby podkręcał to trzeba też nim odpowiednio pokręcić, to podbije trochę nasycenie i dokontrastuje zdjęcie, ale jak tego nie chcemy, to wystarczy właśnie nim odpowiednio pokręcić i praktycznie staje się prawie neutralny. Więc jednak trzeba się go też trochę nauczyć i wykorzystywać ze świadomością, a nie na chybił trafił. ;)

Jola, niezły bocian, nigdy nie widziałem z tak bliska bociana. ;)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Vision, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mirek
Posty: 3818
Rejestracja: 2013-07-10, 09:43
Lokalizacja: wodzisław śląski

Postautor: Mirek » 2014-05-31, 08:37

Zarąbiste foty,a zwłaszcza końska fota.
Ostatnio zmieniony 2014-05-31, 08:39 przez Mirek, łącznie zmieniany 1 raz.
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.

Awatar użytkownika
maurycy
Posty: 910
Rejestracja: 2013-11-17, 09:25
Lokalizacja: Bielsko okolice

Postautor: maurycy » 2014-05-31, 21:12

Vision pisze:
maurycy pisze:To jest jak z kobietami . Niektórym podobają się takie mocno pomalowane, a innym takie naturalne w swej piękności


Ja tam lubię w zależności od nastroju, raz tak, raz inaczej. ;) Dlatego sobie ustawiam właśnie w zależności od nastroju. Ale co do filtra polaryzacyjnego jeszcze, to też prawda jest taka, że sporo osób go zakłada, nie wiedząc za bardzo do czego on służy. Kilku moich znajomych też kupiło sobie taki filtr, po czym paru stwierdziło, że on w ogóle nie działa, paru, że właśnie coś tam robi nie tak. Problem w tym, że oni wszyscy nie wiedzieli nawet, że tym filtrem trzeba kręcić i odpowiednio się ustawić, żeby osiągnąć jakiś efekt. ;) Sam w sobie to on też kolorów nie podkręca, żeby podkręcał to trzeba też nim odpowiednio pokręcić, to podbije trochę nasycenie i dokontrastuje zdjęcie, ale jak tego nie chcemy, to wystarczy właśnie nim odpowiednio pokręcić i praktycznie staje się prawie neutralny. Więc jednak trzeba się go też trochę nauczyć i wykorzystywać ze świadomością, a nie na chybił trafił. ;)

Jola, niezły bocian, nigdy nie widziałem z tak bliska bociana. ;)
Przy takich dyskusjach można dojść do mistrzostwa :) . Ja tam za żadnego eksperta w tych sprawach się nie uważam, ale czasami spojrzenie z boku daje więcej niż porady fachowca :) .

Awatar użytkownika
Iva
Posty: 1544
Rejestracja: 2013-09-04, 23:31
Lokalizacja: łódzkie

Postautor: Iva » 2014-06-05, 11:01

Zgierz
Obrazek
Obrazek
"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."