Co wy wiecie o fotografii :P

Rozmowy na temat fotografii. Zdjęcia, wideo i konkursy fotograficzne.
Vision

Postautor: Vision » 2018-04-08, 18:22

Na pewno nie przypadek od tego są między innymi te pliki cookie, o których informują na wielu stronach. Zbierają informacje co przeglądasz i potem wyświetlają Ci odpowiednie reklamy. Google ma w planach pójść dalej, już pracują nad tym, żeby na jakichś telebimach reklamowych na mieście czy w bankomatach też Ci odpowiednie reklamy wyświetlać, na podstawie informacji zebranych z Twojego telefonu. ;)
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2018-04-10, 23:40

No tak, ale ja nie przeglądałem żadnych stron w temacie.
Obejrzałem raptem kilka ulepszonych zdjęć :o-o
Vision

Postautor: Vision » 2018-04-11, 22:27

Wystarczy raz gdzieś zajrzeć i po chwili już często są podobne reklamy przez jakiś czas. Ja oglądam jakąś aukcję z allegro czy produkt z jakiegoś sklepu. I za chwilę na FB już mam reklamy podobne tematycznie.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10956
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2018-04-12, 21:10

To się zgadza.
Jak szukałem noclegu w Chorwacji to potem na wszystkich stronach gdzie sią reklamy pojawiały się dotyczące własnie hoteli, ośrodków itp w Chorwacji lub w tamtym regionie.
Jak szukałem aparatu foto sytuacja analogiczna.
Jest to niebezpieczne jeżeli się używa tego samego kompa z drugą osobą-pewnego dnia zaczęły mi się pojawiać reklamy z damską bielizną i h... w d.... z niespodzianką dla żony :D
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2018-04-12, 21:30

Żeby to była bielizna, to jeszcze nic złego. :usmi
W Firefox-ie spróbuj Shift+Ctrl+P (okno prywatne) - chyba nie śledzi...
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości