Przygody z google+

Rozmowy na temat fotografii. Zdjęcia, wideo i konkursy fotograficzne.
laynn

Postautor: laynn » 2014-09-26, 11:01

Ja zamierzam wrócić na picasse, ale też od czasu zależy kiedy za to w końcu się wezmę.

Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8367
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2014-09-26, 11:34

ja po prostu nigdy z Picasy nie odchodziłem. Żadnych problemów typu zmiana okładki nie miałem i nie mam... jedyny minus, że trzeba czasem powalczyć z "upiększaniem" zdjęć, ale generalnie najczęściej sobie z tym radzę
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!

Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2820
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2014-09-26, 14:49

Pudelek pisze:Żadnych problemów typu zmiana okładki nie miałem i nie mam...

Ja żeby zmienić okładkę muszę na galerię logować się za pośrednictwem google+.

Jeśli na tą samą galerię loguję się przez ,,picasa web album" to nie mogę ustawić ani okładki, ani tytułu i daty. Opcje te są widoczne ale w moim przypadku nieaktywne.

Dlatego ,,wgrywam" i opisuje przez ,,picasaweb" a edytuje właściwości albumu przez google+.
Problem z ,,ulepszaniem" zdjęć nie występuje, odkąd za pośrednictwem google+, wyłączyłem autokorektę.

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10907
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2014-09-26, 18:08

Kapitanie, już Ci kiedyś pisałem że to jest coś związanego z przeglądarką. Ja w FF bez problemu to co piszesz robię, natomiast w IE nie mogę, jest dokładnie jak mówisz-widać funkcje ale nie działają.
Ma to najprawdopodobniej związek z takim oto komunikatem:

Kod: Zaznacz cały

Wygląda na to, że masz włączony widok zgodności w Internet Explorerze. Google+ działa lepiej, gdy ta funkcja jest wyłączona.   Zobacz, jak to zrobić

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10907
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2014-09-26, 18:11

laynn pisze:Ja zamierzam wrócić na picasse, ale też od czasu zależy kiedy za to w końcu się wezmę.

Ponoć nie zawsze usunięcie konta G+ dobrze się kończy, tzn może zniknąć również zawartość tego co na Picasa. Gdzieś na googlowskim forum czytałem żale ludzi, którym się tak zdarzyło i pytali jak odzyskać swoje zdjęcia.

laynn

Postautor: laynn » 2014-09-26, 20:03

Piotrek, wiem, ale koledze taki powrót nic nie zrobił. O ile przeszedłem na Plusa, bo wtedy mnie straszono usunięciem konta (znaczy coś tam z danymi było, a jak je "podałem" to mi wyskoczył Plus). Teraz zciągłem swoje albumy na swego kompa (owszem nie ta sama waga zdjęć, ale i tak wcześniejsze oryginały straciłem), to i wkońcu chce wrócić do stareg odobrego. Bo ja mam odwrotnie. Ładuje zdjęcia poprzez picasse i otwiera mi się plus. Wyświetla mi się info czy chce wrócić do starej wersji(widoku) i wracam, i w nich dopiero ustalam zdjęcie okładki, publikuje galerię czy inne rzeczy ustawiam w albumach.

Awatar użytkownika
dagomar
Posty: 1273
Rejestracja: 2013-08-15, 21:40
Lokalizacja: z nizin
Kontakt:

Postautor: dagomar » 2014-09-27, 09:55

Fajnie, w Windowsie tak możesz, ale kiedy chciałem coś zrobić ze swoją galerią będąc w Tatrach na tablecie (Android), to nie dość, że jest dostęp wyłącznie do plusa (nie ma Picasy jako takiego), to w dodatku wszystkie galerie są poszatkowane. Plus sam potworzył galerie typu (wyprawa do Kraj Preszowski i Powiat Tatrzański) , oraz idiotyczne prezentacje typu "padający śnieg na tle letniej rozświetlonej łąki". Podejrzewam, że mój androidowy telefon daje góglowi dokładną mapę mojego położenia w czasie (może tak terrorystów szukają), gdyż te nowe galerie są tworzone niezależnie od tego, czy zdjęciom przypiszę położenie, czy też nie.

Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2820
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2014-09-27, 11:49

Piotrek pisze:Ja w FF bez problemu to co piszesz robię, natomiast w IE nie mogę, jest dokładnie jak mówisz-widać funkcje ale nie działają.

Nie chce mi się instalować innej przeglądarki :P
Póki te ograniczenia w ,,picasa web album" można obejść za pośrednictwem google+, to ,,ujdzie w tłoku"

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10907
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2014-09-27, 15:22

Nie chodzi o to by zmieniać przeglądarkę tylko by zrobić to co jest pod tym linkiem
https://support.google.com/mail/answer/ ... rning&rd=1

Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2820
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2014-09-27, 15:33

Piotrek pisze:Nie chodzi o to by zmieniać przeglądarkę tylko by zrobić to co jest pod tym linkiem
https://support.google.co...de_warning&rd=1

Moderator a taki pożyteczny..... :P ;)
Podziękował - działa !

laynn

Postautor: laynn » 2014-09-27, 18:13

dagomar pisze:w Windowsie tak możesz, ale kiedy chciałem coś zrobić ze swoją galerią będąc w Tatrach na tablecie (Android), to nie dość, że jest dostęp wyłącznie do plusa (nie ma Picasy jako takiego)

Też racja, nie ukrywam, że przedłużające się moje siedzenie na Plusie to fakt posiadania takiego telefonu.
Tylko mi tego Plus nie robi. Mam podgląd swoich albumów (faktycznie w innej kolejności).
Fakt, iż ostatnio się wkurzałem na przesyłanie swoich zdjęć i to wyłączyłem, więc może to jest powodem, że nie mam takich problemów?

Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2820
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2015-03-03, 17:32

Firma Google porzuca projekt pod nazwą ,,Google+"
Próba stworzenia ,,platformy" społecznościowej nie wypaliła.
Oby przy podziale na część fotograficzną ,,galerie" nie zniknęły.....

Szczegóły:
http://pclab.pl/news62329.html

Awatar użytkownika
ziaro
Posty: 390
Rejestracja: 2014-12-13, 10:46
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Postautor: ziaro » 2015-03-03, 18:37

No i jakoś się nie dziwię co do tego google+. Mnie osobiście to jakoś nie zaintersowało.
#ziaronaszlaku

Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8367
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-03-03, 19:00

Tępy dyszel pisze:Oby przy podziale na część fotograficzną ,,galerie" nie zniknęły.....


pytanie czy przy likwidacji G+ nie ucierpi też Picassa...
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!

Awatar użytkownika
TNT'omek
Posty: 2517
Rejestracja: 2013-08-14, 16:27
Lokalizacja: Beskid Mały
Kontakt:

Postautor: TNT'omek » 2015-03-03, 19:00

Tępy dyszel pisze:Oby przy podziale na część fotograficzną ,,galerie" nie zniknęły.....

trochę szkoda by było :(
in omnia paratus...