Wstawianie zdjęć - alternatywa do fotosika

Rozmowy na temat fotografii. Zdjęcia, wideo i konkursy fotograficzne.
laynn

Wstawianie zdjęć - alternatywa do fotosika

Postautor: laynn » 2024-03-03, 19:47

Jako, że fotosik ostatnio nawala, zdjęć nie widać może warto aby zaproponować alternatywną wersje wstawiania zdjęć z hostingu/chmury.
Osoby które mają gmaila, czy też mają konto na chromie mają również aplikację Zdjęcia:
Obrazek

Obrazek

Ogólnie na "koncie" googlowym jest 15 GB darmowej przestrzeni. Dodając zdjęcia nie dodajemy w oryginalnym rozmiarze, bo wtedy ta przestrzeń będzie nam się zmniejszać, warto dodawać je w opcji "Oszczędzanie miejsca na dane":
Obrazek

Następnie aby udostępnić zdjęcia, trzeba dodać je do albumu, który musimy udostępnić, klikając w zaznaczoną ikonę zaznaczone na czerwono po prawej:
Obrazek

klikamy kopiuj i wtedy tworzy się link, powodując, że widzimy, iż album jest udostępniony - na zdjęciu wyżej po lewej stronie zaznaczone na czerwono.

Z takiego albumu możemy zdjęcia wklejać na forum - na zdjęciu klikamy prawym przyciskiem myszy i wybieramy
"Kopiuj adres obrazu" i ten adres wklejamy między te znaczniki:
[img]_tu_wklejamy_adres_zdjęcia_[/img]

po nawiasie bez spacji. W taki sposób ja wklejam zdjęcia w moich relacjach.
Można też poprzez w funkcji odpowiedz na forum wybrać u góry okno "Img" i tam wkleić adres pobranego zdjęcia.

WAŻNE aby zdjęcie było widoczne, album musi być udostępniony.
Nikt, komu nie udostępnimy naszego albumu nie jest w stanie wejść na nasze albumy.

Powodzenia w stawianiu zdjęć :)
Ostatnio zmieniony 2024-03-03, 19:48 przez laynn, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9519
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2024-03-03, 19:54

O! i to jest dobry pomysł, każdy moze skorzystać, do czego namawiam bo fotosik nie daje rady.

dzięki Laynn :)

marekw
Posty: 3748
Rejestracja: 2014-06-18, 18:04
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Postautor: marekw » 2024-03-03, 20:18

:ok :piw3

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10907
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2024-03-03, 21:52

Googli do przechowywania zdjeć (w formie albumów) stosuję od lat i jest to chyba najwygodniejsza forma. Tak więc, podobnie jak Lyann - polecam.

Bólem jedynie jest to, że od jakiegoś czasu zdjęcia nawet pomniejszone zaczęli wliczać w transfer, czyli zżerają miejsce na tych darmowych 15 GB :-/ .

laynn

Postautor: laynn » 2024-03-03, 21:57

Ja już płacę za większą pojemność. Można mieć kilka kont, (w poprzedniej pracy miałem służbowe konto i tam nie miałem ograniczeń, ale to firmowe było, więc ja nic tam nie wstawiałem), np u mnie relacja z Ruskich Gór jest z drugiego konta :D
Lub po prostu wstawiać do albumu tylko te zdjęcia, które chcemy pokazać :)
Niemniej tego nie wiedziałem, choć właśnie ostatnio mi się kurczy ta już te płatne 100GB choć jeszcze spooooro czasu upłynie jak się zapełni. Oby.
Piotrek pisze:Bólem jedynie jest to, że od jakiegoś czasu zdjęcia nawet pomniejszone zaczęli wliczać w transfer, czyli zżerają miejsce na tych darmowych 15 GB

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10907
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2024-03-03, 22:28

Zwróciłem na to uwagę, bo na gmailu nic nie mam, na dysku i yt od dawna nic nowego a pojemność się kurczy. Więc z pewnością przez dodawane zdjęcia.

Ale kwestia kilku kont darmowych to dobra rzecz. Te filmy co kręcę o przyrodzie trzymam na googlach podręcznie, żeby na szybko pobrać i mam już je na 8 kontach, 9 ostatnio założyłem :D

Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9519
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2024-03-04, 05:29

Piotrek pisze:Zwróciłem na to uwagę, bo na gmailu nic nie mam, na dysku i yt od dawna nic nowego a pojemność się kurczy. Więc z pewnością przez dodawane zdjęcia.

Ale kwestia kilku kont darmowych to dobra rzecz. Te filmy co kręcę o przyrodzie trzymam na googlach podręcznie, żeby na szybko pobrać i mam już je na 8 kontach, 9 ostatnio założyłem :D


Ciekawe kiedy google się tym zajmie, w sensie wiele kont z jednego IP ...

Swoją drogą, tak przy okazji tej dyskusji sobie uświadomiłem ile kont człowiek ma założone, do różnych platform, przeglądarek i aplikacji ...

Awatar użytkownika
100
Posty: 242
Rejestracja: 2013-10-21, 19:29

Postautor: 100 » 2024-04-06, 18:22

Nie znam się ale się wypowiem - Microsoft 365 oferuję darmowe konto 5 GB na zdjęcia w chmurze usłgi OneDrive. W tym bezpłatne wersje aplikacji Word, Excel i PowerPoint.

Edit:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2024-06-03, 16:19 przez 100, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Coldman
Posty: 1171
Rejestracja: 2020-05-19, 22:34
Lokalizacja: Wysoczyzna Kaliska

Postautor: Coldman » 2024-04-07, 10:33

https://www.flickr.com/

1000 zdjęć na jednym darmowym koncie, a potem możesz stworzyć inne konto xD
Wszystkie zdjęcia na tym wrzucam
Ostatnio zmieniony 2024-04-07, 10:34 przez Coldman, łącznie zmieniany 1 raz.
Świat gór! Aby go nazwać swoim, trzeba zainwestować znacznie więcej niż krótkotrwałą radość oczu. I może dlatego właśnie człowiek naprawdę kochający góry chce znosić trudy, wyrzeczenia i niebezpieczeństwa na ich skalnych szlakach