Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Sprawy techniczne itp.

Tutaj możesz zgłosić wszelkie problemy, propozycje i zadawać pytania dotyczące funkcjonowania serwisu.
Tutaj też przywitasz się z wszystkimi :)
Vision

Postautor: Vision » 2013-10-10, 10:51

Basia Z. pisze:Już wiem - zapewne niechcący kliknęłam i wątek mam ignorowany.


Ogólnie jakbyś wątek miała ignorowany, to po wejściu w dany dział, czyli w tym przypadku "Ruszajmy na szlak" wystarczyłoby kliknąć w to:

Obrazek

I tam go odblokować.

Ale z tego co piszesz to nie wiem czy nie zrobiło Ci się coś innego i jak po wejściu w dział "Ruszajmy na szlak" masz u góry belkę "Ważne tematy" a pod nią nie masz tych tematów to wystarczy kliknąć w ten napis na tej belce "Ważne tematy" i one Ci się pokażą, po ponownym kliknięciu znów się schowają...

Obrazek

To takie wyłączanie, dla mnie to trochę bezsensu, muszę gdzieś pogrzebać i to całkiem wyłączyć, bo przez przypadek idzie sobie sporo tematów a nawet pół forum schować ;)

Pudelek pisze:a z drugiej strony - to gdzie wrzucać info o imprezach niegórskich? Do ogłoszeń?


Na to to chyba wystarczy... "na każdy temat", albo się coś jeszcze dopisze i sprecyzuje w tych ogłoszeniach i może tam. ;)
Ostatnio zmieniony 2013-10-10, 11:51 przez Vision, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2013-10-10, 11:33

OK dzięki, już sobie poradziłam. Tylko temat był ignorowany.
Jak się forum przegląda na telefonie to łatwo jest kliknąć coś zupełnie nieprzewidzianego.
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2903
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2013-10-14, 19:49

Panie Admin - może by tak baner na bardziej jesienny zmienić ?
Vision

Postautor: Vision » 2013-10-15, 15:55

Trochę z tym roboty, bo ja nie mam żadnego godnego jesiennego zdjęcia, więc by trzeba jakiś konkurs ogłosić, a zanim się on skończy, to już bliżej zimy będzie, więc nie wiem czy dopiero na zimę nie zmienić. To zdjęcie jest niemal jesienne, bo z września. ;)
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2013-10-29, 17:05

Ze "świata" chyba wydzieliłam bym "reszta Karpat" obejmująca Słowację, Rumunię, Ukrainę - jednym słowem Karpaty oraz "reszta świata".
Vision

Postautor: Vision » 2013-11-08, 11:24

Basia Z., żeby nie było, że wszyscy to zlali, to ja to przeczytałem, tylko nikt więcej się nie wypowiedział, więc ciężko mi ocenić czy to potrzebne... Ja bym proponował poczekać chociaż do końca roku i pomyśleć jeszcze, bo ja jednak byłbym też za wydzieleniem Bieszczad z tych Beskidów i połączeniu ich z pozostałymi górami, bo tam jest mało relacji, to by się to zrównoważyło. Byłbym też za dodaniem, podforum z "Podusmowaniami" bo jak wiadomo na koniec roku sporo osób lubi sobie takie robić.
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2013-11-08, 11:42

Vision pisze: bo ja jednak byłbym też za wydzieleniem Bieszczad z tych Beskidów i połączeniu ich z pozostałymi górami, bo tam jest mało relacji, to by się to zrównoważyło. Byłbym też za dodaniem, podforum z "Podusmowaniami" bo jak wiadomo na koniec roku sporo osób lubi sobie takie robić.


Ale dlaczego Bieszczady mają być w jakiś sposób wyróżnione, przecież to też Beskidy, tyle że wschodnie ?

A relacji z samych Bieszczadów jest mało, szczerze to sobie zupełnie nie przypominam (ale jestem na forum od niedawna, więc mogłam przegapić).

Więc po to tworzyć podforum, które będzie puste ?

Natomiast było sporo relacji z rożnych gór Słowacji - i dlatego postulowałam osobne forum dla "Karpat za granicą".

Co do "posumowań" - w pełni się zgadzam.
creamcheese
Posty: 497
Rejestracja: 2013-08-26, 12:45

Postautor: creamcheese » 2013-11-08, 11:50

Basia Z. pisze:
Ale dlaczego Bieszczady mają być w jakiś sposób wyróżnione, przecież to też Beskidy, tyle że wschodnie ?


Trochę sztuczne byłoby wydzielanie Bieszczadów...bez Beskidu Niskiego, który też jest w Beskidach Wschodnich
Vision

Postautor: Vision » 2013-11-08, 11:51

Basia Z. pisze:Więc po to tworzyć podforum, które będzie puste ?


Nie zrozumiałaś mnie, nie tworzyć nowe podforum, tylko dodać je do podforum które już istnieje czyli Pozostałe, po to, żeby tam było ciut więcej relacji i się to bardziej zrównoważyło... fakt relacji jest malutko, bo chyba tylko dwie, ale też właśnie ciężej je znaleźć, a w przyszłości może będzie więcej. Poza tym chodzi też oto, że jednak Bieszczady są dosyć popularne, jako same Bieszczady i jednak mają trochę inny charakter.

Basia Z. pisze:Natomiast było sporo relacji z rożnych gór Słowacji - i dlatego postulowałam osobne forum dla "Karpat za granicą".


Z tym w razie czego nie ma problemu i nie jestem na nie, tylko nikt więcej się właśnie nie wypowiedział. ;)

creamcheese pisze:Trochę sztuczne byłoby wydzielanie Bieszczadów...bez Beskidu Niskiego, który też jest w Beskidach Wschodnich


To trochę tak samo jak wydzielanie pozostałych Karpat. ;) A jednak ma to sens w przypadku forum, z pewnych względów. Bo to bardzo wpływa na odwiedzalność i wyszukiwanie strony. Tatry i Beskidy też są wydzielone jakby nie patrzeć, w stosunku do Sudetów. :DD Więc takimi podziałami bym się nie sugeruwał.
Ostatnio zmieniony 2013-11-08, 13:20 przez Vision, łącznie zmieniany 8 razy.
kris75

Postautor: kris75 » 2013-11-08, 11:58

A dla mnie jest OK. Można dodać wątek do podsumowań, a reszty bym nic nie zmieniał.
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2013-11-08, 12:19

Vision - chyba mnie nie zrozumiałeś, ja postulowałam wydzielenie Karpat z "reszty świata" po to aby np. Mała Fatra nie była razem z Armenią i Alpami.

Natomiast jeśli chodzi o polskie góry to wg mnie jest wszystko OK i Bieszczadów ani tez Beskidu Niskiego nie wydzielałabym.

Z tym,że Sudety czeskie (było kilka takich relacji, w tym moja) zaliczyłabym do Sudetów wraz z polskimi Sudetami, w gruncie rzeczy stanowią one jedną całość.
Vision

Postautor: Vision » 2013-11-08, 12:23

Basia Z. pisze:Vision - chyba mnie nie zrozumiałeś, ja postulowałam wydzielenie Karpat z "reszty świata" po to aby np. Mała Fatra nie była razem z Armenią i Alpami.


No zrozumiałem Cię, przecież, ja nie mówię, nie. :-) Tylko przy okazji odnoszę się do mojej propozycji i tak się to trochę miesza. Po prostu nie patrzę na to w sposób taki, że coś do czegoś nie pasuje (bo jakbym tak patrzył, to byśmy tu mieli tylko Alpy, Sudety, Karpaty, Bałkany itp. i nie bawili w żadne rozdrabnianie ;) ) tylko, żeby w każdym dziale trochę tych relacji było. No i też jak napisałem wyżej, patrzę też z punktu widzenia statystyk, googli itp. i wyszłoby to na dobre z tego co zaobserwowałem i z tego co mi google pokazuje. :DD Chodzi jeszcze oto, że w dziale "Pozostałe" właściwie są 3 relacje tam pasujące (bo relacja z Albani pasuje tam jak świni siodło :-o , a ta co przewodnik robi jesienią, to by się właśnie nadawała do takiego podsumowania chociażby) dlatego chciałem, żeby ich tam było ciut więcej, bo ten dział też ma póki co średnią rację bytu, że tak powiem i chciałem go uatrakcyjnic. ;)

Basia Z. pisze:Z tym,że Sudety czeskie (było kilka takich relacji, w tym moja) zaliczyłabym do Sudetów wraz z polskimi Sudetami, w gruncie rzeczy stanowią one jedną całość.


Sudety
Relacje z Sudetów polskich i czeskich.


No to tak właśnie jest (popatrz na opis działu Sudety, zacytowałem powyżej), przecież Tatry Słowackie też wrzucamy do Tatr ogólnie, a jak jest jakaś relacja z Sudetów gdzie indziej to wystarczy ją przenieść. ;)
Ostatnio zmieniony 2013-11-08, 15:46 przez Vision, łącznie zmieniany 12 razy.
Awatar użytkownika
darkheush
Posty: 2626
Rejestracja: 2013-07-07, 16:39

Postautor: darkheush » 2013-11-08, 15:27

Basia i creamchese mają rację. Biesy to część Beskidów. To mówię Ci ja - Hern beskidzki :P

I niech tam pozostaną. Co do proponowanych Karpat, to sam nie wiem. W sumie to "góry świata", choć ktoś mógłby się przyczepić, że Czarnohora, Gorgany czy Beskid Śląsko-Morawski to też Beskidy. To samo dotyczy podziału Sudetów na część polską (Sudety) i czeską (góry świata). Wydaje mi się to słuszne, choć z drugiej strony patrząc jest w tym podziale działów na forum pewna nieścisłość w takim przypadku. Mianowicie relacje ze słowackiej części Tatr też musiałyby lądować w górach świata de facto.

Moim zdaniem taki podział, jaki mamy jest najrozsądniejszym kompromisem. Wilk syty i gąska cała.
Vision

Postautor: Vision » 2013-11-08, 15:32

darkheush pisze:Basia i creamchese mają rację. Biesy to część Beskidów. To mówię Ci ja - Hern beskidzki


Panie Ty nie musisz mi mówić, co do czego należy, bo to to ja wiem. ;)

darkheush pisze:To samo dotyczy podziału Sudetów na część polską (Sudety) i czeską (góry świata).


Kurde, nie ma takiego podziału, czytajcie wyraźnie opisy podforów. :-)

darkheush pisze:Moim zdaniem taki podział, jaki mamy jest najrozsądniejszym kompromisem. Wilk syty i gąska cała.


A moim nie, powód podałem powyżej, a nawet dwa. Po prostu patrzę bardziej pod kątem przyszłościowym. :fajka
Ostatnio zmieniony 2013-11-08, 15:46 przez Vision, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
darkheush
Posty: 2626
Rejestracja: 2013-07-07, 16:39

Postautor: darkheush » 2013-11-08, 15:46

Vision pisze:Kurde, nie ma takiego podziału, czytajcie wyraźnie opisy podforów

Odniosłem się do propozycji Basi.
Vision pisze:A moim nie, powód podałem powyżej.

Będę się upierał przy swoim, z tym że to nie ja jestem tu GTW :P Ale idąc tym tokiem rozumowania, to do Beskidów należałoby włączyć również relacje z Beskidów ukraińskich, słowackich i czeskich.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości