Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

a propo's Wyborów, polityki, Unii, standardów, ISO itd

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2019-03-15, 12:52

Homunculus pisze:wichrzyciele z Axel Springela z liskiem robią co mogą


A Ty robisz co możesz co by ten kraj uratować ?
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Homunculus
Posty: 336
Rejestracja: 2017-03-30, 19:38

Postautor: Homunculus » 2019-03-15, 14:13

Dobromił pisze:A Ty robisz co możesz co by ten kraj uratować ?

Ratować kraj to trzeba było przed 89 r , teraz to chyba pozostalo się modlić do Najświętszej Panienki o Polexit :dev
https://dziennikpolski24.pl/polexit-now ... r/13827112
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2019-03-15, 14:43

Bluźnisz.

Prawdziwi chrześcijanie chcą do Europy.

http://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7, ... ej-po.html
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2019-03-15, 19:25

Oj tak, Unia niedobra, Unia zła.
Taka Ukraina np. nie weszła i co? Miodem i mlekiem płynie.

A u nas bida z nędzą.

Uwielbiam takie gardłowanie o Polexicie - niezwykle komfortowo się buntować, kiedy woda w kranie ciepła, roboty na rynku od groma, zielony ludzik pod chałupą nie stoi, a do hektara dopłacają.

Gorąco apeluję do zwolenników Polexitu o rozważenie emigracji na wspomnianą Ukrainę, Białoruś albo jeszcze lepiej do Wenezueli. Tam Unia z całą pewnością Wam nie zagrozi.
Awatar użytkownika
Homunculus
Posty: 336
Rejestracja: 2017-03-30, 19:38

Postautor: Homunculus » 2019-03-15, 19:38

telefon 110 pisze:Prawdziwi chrześcijanie chcą do Europy.

Dobre jaja z tymi chrześcijanami :D , trzech towarzyszy , konfidenci SB a reszta to złodzieje i dorobkiewicze , aktualnie to jeszcze do tej koalicji na tym zdjęciu brakuje kogoś z Nowoczesnej { najlepiej w skórzanych stringach i z pejczem }, a i jeszcze ostatnio dał dupy Kosiniak Kamysz i mamy koalicje po wuju :zly
Wincenty Witos pewnie się w grobie przewraca :haha
Ps. Nie czytaj tyle tej Trybuny Ludu Michnika , bo zbzikujesz na stare lata :dev6
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2019-03-15, 20:00

Prezes pisze:woda w kranie ciepła, roboty na rynku od groma, zielony ludzik pod chałupą nie stoi, a do hektara dopłacają.
Za CO i CW płacę tyle, by sPECe jeździli do Afryki na konsylia (tam ponoć nie mają problemów z ogrzewaniem). :zol
Roboty wszędzie masa, tylko ludzie nie chcą robić - wolą zasiłki za nic. :/
Jak miejscowi dadzą w palnik to i UFO zobaczą. Zielone ludziki nie są nam straszne - mamy WOT Macierewicza. ;)
Dopłaty, subwencje, zasiłki - bat i prać. Za wszystko obywatel powinien płacić, to doceni walor towarów i usług. :rol

Przedwczoraj 2x skorzystałem z darmowej komunikacji miejskiej. Wolałbym kupić bilety i płacić niższe podatki. :|
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2019-03-15, 21:06

Homunculus pisze:aktualnie to jeszcze do tej koalicji na tym zdjęciu brakuje kogoś z Nowoczesnej { najlepiej w skórzanych stringach i z pejczem }


Koalicje zmienne są.

https://nczas.com/2019/03/15/kaczynski- ... awde-foto/
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2019-03-16, 18:39

Prezes pisze:Gorąco apeluję do zwolenników Polexitu o rozważenie emigracji na wspomnianą Ukrainę, Białoruś albo jeszcze lepiej do Wenezueli.


A najlepiej do Szwajcarii czy Norwegii (o których nie wspomniałeś jak mniemam jedynie przez roztargnienie bo posądzenie Cię o tendencyjne dobranie kierunków emigracji byłoby z mojej strony niegrzeczne).
Wiem, że nic nie wiem.
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2019-03-16, 18:59

Ach, jak mogłem zapomnieć, przecież to kraje prawie nam bliźniacze. Jak powszechnie wiadomo, Polska śpi na pieniądzach, ropie i gazie.

Ale ad meritum - równie gorąco zachęcam frakcję Polexitu - tak, tam również możecie pojechać, czekają na Was z otwartymi rękami. W Norwegii szczególnie szczęśliwi są z możliwości pomocy w wychowywaniu Waszych dzieci. Nawet bez Unii sobie z tym radzą.

Tudzież dowolny, możliwie egzotyczny kierunek, do którego Unia z całą pewnością nie dotrze - świat jest wielki i piękny!
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2019-03-16, 20:24

Prezes pisze:Ach, jak mogłem zapomnieć, przecież to kraje prawie nam bliźniacze.


Rozumiem, że Ukraina, Białoruś i (zwłaszcza) Wenezuela to kraje nam bliźniacze? Nie róbmy sobie jaj!

Ale ad meritum... Gorąco zachęcam frakcję Polexitu to pozostania w kraju i głosowania zgodnie ze swoimi preferencjami w zbliżających się wyborach.
Wiem, że nic nie wiem.
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2019-03-16, 22:14

Błyskotliwe czepianie się słówek doskonale pomaga w prowadzeniu dyskusji, kiedy doskonale wiadomo, o co chodzi. To ja już tak na koniec, bo rano jadę sobie w Tatry - póki co mogę na Słowację bez paszportu.

Ukraina 30 lat temu? Bliźniacza nie, ale na podobnym poziomie rozwoju gospodarczego. Teraz? Samo się stało, tak?

Można sobie długo dywagować, co by było, gdyby, ale fakty są proste - rozwój w Unii następuje szybciej, niż poza nią i oderwane od całości specyficzne przykłady Szwajcarii czy Norwegii tego nie zmieniają. Działanie wewnątrz wspólnego rynku pozbawionego granic przynosi gigantyczne korzyści, minusy (niewątpliwie istniejące) członkostwa w Unii są niewspółmiernie małe w stosunku do plusów.

Niektórzy już zapomnieli, jak było (albo nie wiedzą, bo za krótko żyją), przyzwyczaili się do ciepełka i myślą, że teraz to my już sobie pójdziemy (bo Unia nam tu nie będzie mówić, jak żyć i że ślimak to ryba, a w ogóle Juncker pijany itd.) i będzie dalej dobrze. Otóż - nie będzie.

Już jedni mędrcy się skrobali po łbach szukając dzień po referendum w googlach, na co właściwie zagłosowali. U nas też tego dobra nie brakuje. Póki co brakuje na szczęście geniuszy na poziomie Camerona, a rzeczywistość pozaunijna UK może szybko wyprostować niepojęte meandry niektórych (bo z pewnością nie wszystkich) umysłów.

Możesz Sokratesie błyszczeć dalej. Ale wiesz, jakbyś chciał na tą Ukrainę, to śmiało.
Ostatnio zmieniony 2019-03-16, 22:15 przez Prezes, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2019-03-17, 13:13

Prezes pisze:póki co mogę na Słowację bez paszportu.


Warto wiedzieć do czego odnoszą się argumenty podnoszone w dyskusji więc na dobry początek polecam lekturę poniższego linku:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Uk%C5%82ad_z_Schengen

Prezes pisze:Ukraina 30 lat temu? Bliźniacza nie, ale na podobnym poziomie rozwoju gospodarczego. Teraz? Samo się stało, tak?


Jeśli nie widzisz różnicy w geopolitycznym położeniu (a tym samym choćby w możliwościach rozwoju) Polski i Białorusi/Ukrainy to nie mam pytań.

Prezes pisze:Można sobie długo dywagować, co by było, gdyby, ale fakty są proste - rozwój w Unii następuje szybciej, niż poza nią i oderwane od całości specyficzne przykłady Szwajcarii czy Norwegii tego nie zmieniają.


Poproszę o jakieś dane na ten temat bo ja znalazłem (na szybko) tylko coś takiego...

Unia:
https://www.google.com/search?q=hiszpan ... EXoECAkQFw

https://www.google.com/search?q=w%C5%82 ... 00&bih=789

https://www.google.com/search?biw=1600& ... zCH6TRyL-M

Poza Unią:

https://www.google.com/search?q=liechte ... 00&bih=789

https://www.google.com/search?q=macedonia+(bjrm)+pkb+na+g%C5%82ow%C4%99&stick=H4sIAAAAAAAAAOPgUeLQz9U3SMoqM9Myy0620s_JT04syczP0y8uAdLFJZnJiTnxRanpQCGr9JSC-Lz83Mw8oFBBalF8cmJBZkniIlb53MTk1JT8vMxEBY2krKJcTYWC7CSFvESF9KNN-eVHZgIAAdHPJGYAAAA&sa=X&ved=2ahUKEwi6tpvzj4nhAhUXAhAIHaDHD2cQtx8wEXoECAoQGg&biw=1600&bih=789

https://www.google.com/search?q=albania ... 00&bih=789

Prezes pisze:Działanie wewnątrz wspólnego rynku pozbawionego granic przynosi gigantyczne korzyści, minusy (niewątpliwie istniejące) członkostwa w Unii są niewspółmiernie małe w stosunku do plusów.


To Twoja opinia - inni mają prawo mieć inną.

Prezes pisze:Otóż - nie będzie.


Otóż - będzie :D

Prezes pisze:Już jedni mędrcy się skrobali po łbach szukając dzień po referendum w googlach, na co właściwie zagłosowali. U nas też tego dobra nie brakuje.


Wielka Brytania nie dorosła do demokracji wychodząc z Unii. USA nie dorosły do demokracji wybierając Trump'a. Polska nie dorosła do demokracji wybierając PiS. Cieszę się, że przybywa na świecie przeciwników tego głupiego systemu :-o

Prezes pisze:Możesz Sokratesie błyszczeć dalej. Ale wiesz, jakbyś chciał na tą Ukrainę, to śmiało.


Był już taki jeden, który proponował niewygodnym współobywatelom wyjazd na Madagaskar. Rozumiem, że jeśli zwolennicy Polexitu jednak nie wyemigrują to Twoją kolejną propozycją będzie uruchomienie pieców krematoryjnych?
Wiem, że nic nie wiem.
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2019-03-17, 13:26

Prezes pisze: Póki co brakuje na szczęście geniuszy na poziomie Camerona, a rzeczywistość pozaunijna UK może szybko wyprostować niepojęte meandry niektórych (bo z pewnością nie wszystkich) umysłów.


Inni podzielają tą opinię.
https://www.youtube.com/watch?v=epHqSLFJRjE
Ostatnio zmieniony 2019-03-17, 13:31 przez telefon 110, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2019-03-17, 19:09

_Sokrates_ pisze:(…)znalazłem(…)

Eureka! :)
Znalazłeś wybiórcze dane porównujące PKB na głowę Hiszpanii, Włoch i Francji (UE) z Lichtensteinem, Macedonią i Albanią (poza UE) :lol
Wszak wiadomo, że są to porównywalne pod każdym względem kraje, rozwój ich PKB zaczął się na zbliżonym poziomie, a Polska może śmiało pójść ścieżką rozwoju trzech ostatnich :lol :lol :lol

Ale przecież mamy dane, nikt nam nie będzie mówił, że białe jest białe, a czarne jest czarne, a jak tak twierdzi, to niech udowodni! (wtedy wyciągniemy inne dane i niech dalej udowadnia - przecież to najprostszy i bajecznie skuteczny w internecie sposób)

Sokratesie - bez urazy, ale posługując się takimi "argumentami" i "danymi" nie osiągasz poziomu dyskusji, który mógłby mi sprawiać przyjemność, więc nie będę jej kontynuował :-)
Jeśli ma Ci to pomóc, możesz uznać, że masz rację, a ja poczekam na realne być może już wkrótce doświadczenia dumnych synów Albionu. Miłego wieczoru.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2019-03-17, 19:38

Panie Prezesie, nie staję w obronie Sokratesa, ale nie mogę zdzierżyć dłużej chwalenia UE. Co nam dało wejście do niej? Naprodukowano ponad 100 tysięcy pasożytów (może nawet 200 tys.) oraz mnóstwo korupcji. Przede wszystkim nieroby i złodzieje mogą być zadowoleni z wejścia do UE.
Dotarło do Pana, że dzięki UE (dokładniej OZE i paktowi klimatycznemu - pisałem o tym 2 lata temu) także cena energii elektrycznej musi iść 5 razy w górę w ciągu 2-3 lat, co spowoduje inflację na poziomie minimum 70-80% (może padnie wiele przedsiębiorstw, pasożyty w urzędach będą nadal mieć się dobrze, zwłaszcza na emeryturze). Jeśli ktoś ma na sobie tylko majtki, to nie ma problemu. Złodziei z rynków finansowych wsadzić do więzienia po uprzedniej utracie praw obywatelskich i konfiskacie mienia. Odkładający uczciwie na jesień życia dostaną po dupie, bo inflacja to jest podatek. Może Pan o tym nie wie...
Jeżeli zatem policzymy koszt utrzymania bezproduktywnych pasożytów, to bilans zysków okaże się stratny. Panie Prezesie proszę oglądać nie tylko telewizję publiczną.
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/

Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 156 gości