Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

a propo's Wyborów, polityki, Unii, standardów, ISO itd

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2019-03-18, 07:16

Homunculus pisze:
Dobromił pisze:A Ty robisz co możesz co by ten kraj uratować ?

Ratować kraj to trzeba było przed 89 r , teraz to chyba pozostalo się modlić do Najświętszej Panienki o Polexit :dev
https://dziennikpolski24.pl/polexit-now ... r/13827112


Jak już będziecie gotowi na ten Exit to weźcie ze sobą Najświętszą Panienkę.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2019-03-18, 15:19

Prezes pisze:Znalazłeś wybiórcze dane...


Wszak napisałem wyraźnie, że dane te znalazłem "na szybko". Wskazane dane podważają Twoją tezę. Chętnie przejrzę dane, które Twoją tezę potwierdzają. Do dzieła!

Prezes pisze:Sokratesie - bez urazy, ale posługując się takimi "argumentami" i "danymi" nie osiągasz poziomu dyskusji, który mógłby mi sprawiać przyjemność, więc nie będę jej kontynuował :-)


Jakoś to przeżyję. Gdybyś jednak chciał popisać o faktach a nie o opiniach to wiesz gdzie mnie szukać ;)
Wiem, że nic nie wiem.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2019-03-27, 19:37

Przydałaby się nam Margaret, która rozprawiła się z górnikami w GB. Także dla dobra rodzimych hajerów. :usmi
Ostatnio na żywioł idzie oświata, oby nie trafiła z 1000 zł podwyżki na górę lodową niczym Titanic. Nieźle. ;)

Szanowni pedagodzy, dlaczego nie uczyliście się rusycystyki? Zarabialibyście z 65 kilo miesięcznie, ale nie wszyscy. Oczywiście pasożytów zarabiających krocie jest mnóstwo, ale trza się zapisać do właściwej partii i w odpowiedniej chwili zmieniać barwy klubowe. :|
W krajowej edukacji trudno mi wyliczyć pedagogów na palcach jednej dłoni, którym przyznałbym emeryturę lub jak kto woli: mogłem się od nich czegoś nauczyć, a nie odwrotnie - tych batem przepędziłbym na stare lata do kamieniołomów. :bang :banm


Przypomina mi to sytuację sprzed 24 lat, gdy byłem pracownikiem giełdowej firmy informatycznej. Zażądałem wówczas też podwyżki 1000 zł (przeciętne wynagrodzenie wtedy wynosiło 702 zł), czyli dotrzymania zaproponowanych mi warunków 6 m-cy wcześniej. Aby było potraktowane poważnie, jednocześnie żądałem wyrównania od stycznia i złożyłem wypowiedzenie. Ich rozsądek zwyciężył - przestałem harować za miskę ryżu. Małymi kroczkami rozwijałem firmę (do dziś dostarcza mi pogan, nie narzekam), zaś firma X zbankrutowała po kilku latach. Nie warto płacić miernym pracownikom krocie (mimochodem widziałem pensje "kolegów"), więc firma X zgodnie z prawami ekonomii musiała zbankrutować. :ok

Drodzy pedagodzy, idźcie drogą wytyczoną przez cepra. Weźcie los we własne ręce i składajcie wypowiedzenia. Subwencja oświatowa przysługuje niezależnie od statutu szkoły (publiczna, prywatna, spółdzielnia). Na własnym garnuszku to praca bezstresowa, robi się i śpi, kiedy tylko dusza zapragnie. Problem jest jedynie z poganami, którzy pchają się oknami i drzwiami. :zol

sokół może to potwierdzić, że piszę prawdę. Da radę pogodzić alkowę z lodówką i z forum. :ryb
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12319
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2019-03-27, 21:11

Ale sokół nie jedzie na własnym garnuszku. Poganie co prawda lecą, ale akurat mam co z nimi robić.

A Ty ceper tak dupcysz i dupcysz o tych poganach i o alkowie, w kółko to samo, a powiem Ci szczerze, co widziałem, Leganzę za połowę mojej wypłaty, buty hi tec za pogana, kurtka przemakalna w góry, brak aparatu i jakoś Cię też nie widzę w tej alkowie, chyba że się popuszczasz na żurawiu.
I to wszystko tak pisane na pokaz, co, mamy Ci przyklaskiwać, że masz pogana w portfelu? Myślisz, że jak tak napiszesz, to jesteś lepszy? Albo bardziej lubiany? Albo śmieszny?
Ostatnio zmieniony 2019-03-27, 21:12 przez sokół, łącznie zmieniany 1 raz.
laynn

Postautor: laynn » 2019-03-27, 21:13

Ostatnio zmieniony 2019-03-27, 21:22 przez laynn, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12319
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2019-03-27, 21:25

Pewnie zaraz napisze, że ma te swoje "koniki", ja teeeeeeeeeż mam nowego suwa, a właściwie to dwa, ale wiesz, nie jeżdżę nim, Magda nim jeździ tylko do sklepu, ja wolę zemstę hitlera dobijać. Bo mi się źle w tym suwie siedzi.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2019-03-27, 22:03

Szczęśliwy nie jest ten, kto dużo posiada, lecz nie mający wygórowanych oczekiwań i nie narzekający na co dzień. :usmi
Maruderzy wprowadzają tu jedynie pesymizm, przedstawiając niektóre fakty staram się wskazać na kreatywne rozwiązania. Nie mam pomarańczowych spodenek, bo wygodniejsze są rybaczki za pół pogana, to samo dotyczy poruszonych przez sokoła rzeczy. Starałem się przedstawić problem filozoficznie: jeśli nie lubisz swej pracy, to żadna kasa za nią nie sprawi, że będziesz zadowolony z życia.
Może ktoś bezstronny oceni mój i sokoła wpis nie tylko pod kątem optymizmu-pesymizmu, ale także realności żądań grup społecznych i sprawiedliwości społecznej.

Obecnie poruszam problem oświaty. Z jakiego powodu mają zarabiać 2x więcej i pracować ponad 2x mniej niż kasjerka w Biedronce? Mając na uwadze, że większość pedagogów posiada zaoczne/wieczorowe/ studia, to praktycznie ich kwalifikacje są /lub nie/ niewiele wyższe niż kasjerki. Wszyscy pracujemy i żyjemy w Polsce, więc porównywanie do zarobków na Zachodzie przez żądających podwyżek...
Szkoda pisać. Thatcher ograniczyła wydatki na edukację (była ministrem edukacji) - czy nastąpił spadek poziomu edukacji? Jeśli podniesiemy wydatki na edukację 3x, to podniesie się jej poziom? NIE.
Jedynie pracownicy oświaty będą bardziej zadowoleni - jak urzędnicy, jak związkowcy, jak politycy i by nie rzec wprost jak górnicy. :o-o
Znam tylko jednego bardzo dobrego nauczyciela - pracuje na pełny etat w 3 szkołach = 3 etaty. Jego uczniowie bez korepetycji na maturze rozszerzonej mają z reguły ponad 60% :v
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/

Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2019-03-28, 08:48

Jest poważniejszy problem niż oświata: wczoraj kołchoz przegłosował ACTA2, zaś jankesi przedwczoraj ustawę 447.
W związku z tym mam dwa dylematy (nie mogę spać, trza ratować ojczyznę w potrzebie):
- czy na forum zapanuje cenzura (ograniczenie wolności wypowiedzi)?
- czy agro nie stanowi mienia pożydowskiego (ponoć po wojnie były tam mokradła)?


Zresztą już poruszałem ekonomiczny aspekt oświaty. :usmi
Jeżeli nadal ktoś uważa, że mamy darmową oświatę lub darmową służbę zdrowia, stanowi to dowód na ich fatalne działanie, więc zalecam powrót do klas integracyjnych oraz udanie się do specjalisty. :ryb
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/

Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2019-03-28, 14:16

ceper pisze:sprawiedliwości społecznej


Czym się różni sprawiedliwość społeczna od sprawiedliwości?
Wiem, że nic nie wiem.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2019-03-28, 14:30

Wiele osób uważa za sprawiedliwe premie, bo im się należały, wszak za miskę ryżu ministrować nie będą. Sprawiedliwość społeczna zaś uważa za złodziejstwo "sprawiedliwe premie" tudzież pensje oraz brzydzą się premiowaniem awanturniczych grup społecznych kosztem pozostałych.
Ostatnio zmieniony 2019-03-28, 14:32 przez ceper, łącznie zmieniany 1 raz.
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/

Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2019-03-28, 18:34

Twoje wywody ceprze w różnych wątkach stają się coraz dłuższe - może czas przenieść się z forum do jakiegoś czasopisma albo na lanserskiego bloga? Felietony byś pykał, celebrował, może w przyszłości Taniec z gwiazdami albo inne szoł..? :)

A oświata?
Nic nie wskórają. Rządowa TV już ich zrównała z błotem (jak kilka innych grup zawodowych), w części szkół - a wiem to z dobrych źródeł - nauczyciele są delikatnie ale sugestywnie zastraszani żeby czasem nie przystąpili do strajku. Poza tym nauczyciele jaj nie mają (w sensie dosłownym i w przenośni). Rolnicy, policja, górnicy to co innego. Wiedzą jak nogą tupnąć, mają charakter, więc swoje zazwyczaj osiągają.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2019-04-01, 21:46

Ostatnio zmieniony 2019-04-01, 21:49 przez Piotrek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2019-04-01, 21:59

Ministrantom za udział w tej zabawie zapewne obiecano podwójnego Snickersa po wieczornych igraszkach...

PS>zastanawiam się co musi zrobić kler w Polsce aby w końcu spojrzano na tę formację tak jak na to zasługuje? :rol
Ostatnio zmieniony 2019-04-01, 22:00 przez Pudelek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2019-04-01, 22:16

Śmieszność polega na tym, że działania Kościoła i ich różne wpadki zamiast przygarniać wiernych skutecznie ich od tej instytucji odpycha. W końcu zostanie sam twardy "trzon" ślepo w nich zapatrzonych ludzi i okaże się, że to garstka - bo reszta społeczeństwa po prostu się wypnie.
Nie na wiarę, lecz na Kościół jako instytucję.
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2019-04-01, 22:20

Pudelek pisze:tak jak na to zasługuje? :rol


A na co zasługuje?
Wiem, że nic nie wiem.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości