Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

a propo's Wyborów, polityki, Unii, standardów, ISO itd

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
laynn

Postautor: laynn » 2019-04-17, 08:00

Prywatne inicjatywy się liczą!

Na żywo to kiedyś trzeba będzie polać, a nie wpłacać ;)
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2019-04-17, 09:26

Tępy dyszel pisze:Stanko napisał/a:
bez wachania

A z wahaniem?
Dyszlu, dziś można ze świecą szukać osób ze starannym wykształceniem. To zasługa marnej, upadłej i pełnej roszczeń oświaty oraz przede wszystkim braku wzorców w rodzinie. Po co komuś znajomość ortografii i interpunkcji, jeśli
Stanko pisze:to i tak mam to w dupie
Często wystarczy znać gust muzyczny adwersarza, by ocenić z 90% prawdopodobieństwem jego ubogość ducha.
Dobromił pisze:A będę mógł wpłatę odliczyć w zeznaniu podatkowym za 2019 r jako darowiznę na cele społeczne?
Zamiast wpłaty zalecam przelew = mniejsze koszty. Skromne datki to przerost formy nad treścią. :ryb
Ostatnio zmieniony 2019-04-17, 09:27 przez ceper, łącznie zmieniany 1 raz.
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2019-04-17, 11:13

Stanko pisze:Winnicki tak mówił


Ten z 'Alternatywy 4" ?
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
TNT'omek
Posty: 2517
Rejestracja: 2013-08-14, 16:27
Lokalizacja: Beskid Mały
Kontakt:

Postautor: TNT'omek » 2019-04-17, 16:15

Stanko pisze:Kolor skóry czy wiara mi nie przeszkadza tak bardzo.


No to zdradź co Ci przeszkadza.

Stanko pisze:Mam nadzieje że pójdzie zgodnie z planami: Passo pardoi w strone Marmolady, Tre Cime,Passo Gardena,Cinque Torri,Lago Brailes. Myślałem jeszcze o Vajont bo blisko ale nie wiem.


A nie lepiej siedzieć w domu i pilnować go przed "najeźdźcami"? W swoim umiłowanym kraju...
Nie boisz się, że tam na obczyźnie, natrafisz na sobie podobnego narodowca, co to chce mordować przyjezdnych i obcych, ? A jak też ma lateksowe ściany i bez wahania rozmaże na nich krew Twoją i Twoich dzieci? Karma lubi wracać...
in omnia paratus...
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2019-04-17, 16:47

TNT
Bywasz na obczyźnie w charakterze imigranta socjalnego ze skłonnością do zachowań aspołecznych ?
Usiłujesz tubylcom narzucić własny światopogląd (np.ateistyczny) ?

Czy też jesteś wyposażony w wizę turystyczną, kasę , ubezpieczenia i stosowne szczepienia ?

Jeśli to ostatnie to skąd te pytania.
Awatar użytkownika
Stanko
Posty: 57
Rejestracja: 2019-04-07, 20:23

Postautor: Stanko » 2019-04-17, 17:43

Tnt jak ci lepiej to tak rób. Mi jest dobrze i nie mam powodów do narzekań. Bardzo dobrze ze wraca ale co mnie to interesuje twoje gorzkie żale? Dobromil nie spoufalam się z obcymi na te tematy więc ci nie odpowiem. Nie chcialbym aż tak się przybliżać do ciebie. Ceper chodź nie jade po twoich najbliższych - rodzina to współczuje twojej matce że takiego śmiecia spłodziła. Zeby jeździć po rodzinie to trzeba być śmieciem.
Ostatnio zmieniony 2019-04-17, 18:19 przez Stanko, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2019-04-17, 19:26

Jestem rad, że dzięki płaconym podatkom za pośrednictwem dobrej zmiany mogę wspierać także patologię, czyli osoby wykluczone społecznie. Bezpośrednio bym nie trafił do wszystkich nieudaczników życiowych. Nie dziękuj. ;)
Ostatnio zmieniony 2019-04-29, 08:38 przez ceper, łącznie zmieniany 1 raz.
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/

Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
TNT'omek
Posty: 2517
Rejestracja: 2013-08-14, 16:27
Lokalizacja: Beskid Mały
Kontakt:

Postautor: TNT'omek » 2019-04-17, 19:50

telefon 110 pisze:Bywasz na obczyźnie w charakterze imigranta socjalnego ze skłonnością do zachowań aspołecznych


Znam takich, miłośników żołnierzy wyklętych i fanów orłów białych na bluzach z kapturem, którzy wyjechali do Anglii i tam socjal pobierali. Jak dostali wpierdol od miejscowych narodowców, to trochę się im oczy otwarły, choć dopiero po którymś razie...
Telefon , byłeś może w Austrii w latach 80' w obozie przejściowym, dla uchodźców z Polski? Też tam cudnie nie było...

telefon 110 pisze:Usiłujesz tubylcom narzucić własny światopogląd (np.ateistyczny) ?


A na co liczycie? Że oni tu przyjdą, przejdą na chrześcijaństwo i będą dawać na tacę??
Albo jeść kotlety schabowe z kapustą zasmażaną jak większość Polaków?
Wszystkich wrzucasz do jednego wora i nie próbujesz pomyśleć dlaczego oni tu ( do Europy, bo do Polski mało kto) chcą przyjechać...
in omnia paratus...
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5748
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2019-04-17, 19:59

ceper pisze:Szanowny przedszkolaku...

Ceper, aleś puścił wiązankę :D
Teraz widzę, że dla nas (starych forumowiczów) jesteś łagodny i wyrozumiały ;)

Ludzie, Wielki Tydzień mamy... czas refleksji i pojednania. Zluzujcie trochę :)
Awatar użytkownika
Stanko
Posty: 57
Rejestracja: 2019-04-07, 20:23

Postautor: Stanko » 2019-04-17, 20:10

Tnt co ty jeszcze robisz w Polsce? Granice są otwarte. Nie sądzę aby taki miłośnik chciał znać ciebie więc co ty możesz o tym wiedzieć? Bajki wyssane z palca. Masz pozdrowienia od pokahontas.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2019-04-17, 20:30

sprocket73 pisze:Wielki Tydzień mamy... czas refleksji i pojednania.
sprocket73 pisze:jesteś łagodny i wyrozumiały
Zawsze jestem miły dla osób obcych. To była delikatna zachęta do dyskusji, bo nie chciałem być niemiły przed Triduum Paschalnym. Udzielanie rekolekcji mam we krwi, więc jeśli nadal będzie obrażał innych forumowiczów... :mys5
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/

Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2019-04-17, 20:38

TNT'omek pisze:Wszystkich wrzucasz do jednego wora i nie próbujesz pomyśleć dlaczego oni tu ( do Europy, bo do Polski mało kto) chcą przyjechać...


Nie wrzucam do jednego wora i nie prowadzę akwizycji na rzecz jakiejkolwiek partii.

Bardziej zastanawia mnie to kto i na jakiej zasadzie wpuszcza ich do Europy.

W Stanach Zjednoczonych nawet posiadając wizę nie jesteś pewien na lotnisku czy wjedziesz dopóty oficer migracyjny nie zaakceptuje pobytu.
Awatar użytkownika
TNT'omek
Posty: 2517
Rejestracja: 2013-08-14, 16:27
Lokalizacja: Beskid Mały
Kontakt:

Postautor: TNT'omek » 2019-04-17, 20:49

telefon 110 pisze:W Stanach Zjednoczonych nawet posiadając wizę nie jesteś pewien na lotnisku czy wjedziesz dopóty oficer migracyjny nie zaakceptuje pobytu.

I to jest najbardziej idiotyczna rzecz!
Wydajesz kasę na wizę , na bilet, przelatujesz pół świata i .... Spore nadużycie. Ktoś powinien za to yankesom dokopać ;) :D
in omnia paratus...
Awatar użytkownika
TNT'omek
Posty: 2517
Rejestracja: 2013-08-14, 16:27
Lokalizacja: Beskid Mały
Kontakt:

Postautor: TNT'omek » 2019-04-17, 20:57

Stanko pisze:Tnt co ty jeszcze robisz w Polsce? Granice są otwarte.


To samo mi mówi mój pis-owski współpracownik.
Mieszkam tu i skrzętnie korzystam z otwartych granic, bo dobrze pamiętam jak były zamknięte. W domu książeczka walutowa, a paszport w urzędzie paszportowym. :-/
Dlaczego wy nie wyjedziecie, skoro was tak irytują, inni niż wy, ludzie? Tylko zawłaszczacie Polskę a tych INNYCH chcecie bić, wysyłać za granicę czy mordować? Powtórka z historii ?
in omnia paratus...
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2019-04-17, 21:15

TNT'omek pisze:I to jest najbardziej idiotyczna rzecz!
Wydajesz kasę na wizę , na bilet, przelatujesz pół świata i .... Spore nadużycie. Ktoś powinien za to yankesom dokopać ;) :D


Tego typu restrykcje dotyczą również podróżujących do USA w trybie bezwizowym (Wielka Brytania,Hiszpania etc)

Spójrz na to z drugiej strony, z punktu widzenia obywatela USA. Dokładna kontrola raczej zwiększa bezpieczeństwo populacji zamieszkującej ten kraj.

Zaświadcza to o sile i sprawności tego państwa.

A tymczasem w Niemczech:
https://nczas.com/2019/04/16/szokujace- ... tnim-roku/

Może lepiej zostań w kraju. Nawet jeśli jest przaśno i paździerzowo.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości