Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Sprawy społecznościowe

Tutaj możesz zgłosić wszelkie problemy, propozycje i zadawać pytania dotyczące funkcjonowania serwisu.
Tutaj też przywitasz się z wszystkimi :)
Awatar użytkownika
darkheush
Posty: 2626
Rejestracja: 2013-07-07, 16:39

Postautor: darkheush » 2019-07-28, 19:23

Vision pisze:a bardzo nie widzę, kliknij dołącz

Leniem jestem nie chce mi się kliknąć. A ktoś może ma urodziny, i jest to ktoś dal mnie ważny... I chciałbym mu złożyć życzenia, tu przez forum? No i może ten ktoś nie dołączył do elity???
Vision

Postautor: Vision » 2019-07-28, 19:30

darkheush pisze:Leniem jestem nie chce mi się kliknąć. A ktoś może ma urodziny, i jest to ktoś dal mnie ważny... I chciałbym mu złożyć życzenia, tu przez forum? No i może ten ktoś nie dołączył do elity???


Darku poniekąd masz rację, ale jak Ci napisałem jest na to prosty sposób, jedno kliknięcie, a co ja mam poradzić na to, że jesteś leniem. :P Jest też alternatywa taka, że jak ktoś ma urodziny, to możesz mu złożyć życzenia prywatnie, nawet samo forum taką opcję przewiduje. Klikasz w nick osoby, która ma dzisiaj urodziny i wysyłasz jej życzenia, Nawet masz gotowy szablon, dla lenia. ;) Ale możesz też sam kilka słów napisać. Z pewnością taka osoba o wiele bardziej się ucieszy z takich prywatnych życzeń, niż życzeń publicznych. Przynajmniej ja dużo bardziej sobie takie cenię, są bardziej szczere wg mnie.
Vision

Postautor: Vision » 2019-07-28, 20:34

Tak swoją drogą to dla niektórych powstały nowe narzędzia na forum.

1. Ignorowanie użytkowników - istniało od zawsze, ale miała ta opcja też kilka mankamentów, które zostały wyeliminowane.

Po pierwsze na dole forum po lewej stronie pod działem Archiwum tematów, zostały dodane nowe opcje.

Tutaj dokładnie:

Obrazek

Dzięki temu każdy ma swobodny dostęp do swoich list ignorowanych i może tym stamtąd zarządzać, Wcześniej nie było nigdzie odnośnika do tego i żeby tam trafić trzeba było się trochę nakombinować.

Po drugie to co zgłaszali: dakota, kristof73 i laynn. Zostało prawdopodobnie rozwiązane. Teraz powinno być tak, że posty osób ignorowanych nie będą wyświetlały się wcale. Wcześniej mimo ignorowania pozostawał post, gdzie pisało, że jakiś użytkownik jest ignorowany i post się nie wyświetla, ale jak chcesz to po kliknięciu w coś tam możesz go przeczytać. W sumie to nawet o tym nie wiedziałem, bo nigdy nikogo nie ignorowałem. ;). Tak czy tak, było to wg mnie bez sensu. Teraz posty osób ignorowanych w ogóle nie powinny się pojawiać, tylko zostać pominięte całkowicie i zamiast tej informacji, powinien pojawiać się post kolejnej nie ignorowanej osoby.

I sprawa postów nieprzeczytanych w tym wypadku też zostaje rozwiązana, nie będą się takie posty pojawiały w liście postów nieprzeczytanych. Więc tych tematów już nie powinno być na tej liście widać i chyba nie będzie trzeba ich ręcznie oznaczać jako przeczytane.

2. Opcja 'ignorowane tematy" - istnieje od zawsze i polecam tą opcję każdemu, komu jakiś temat przeszkadza. To działa akurat bardzo dobrze i takie ignorowane tematy nie pojawiają się nigdzie, ani ich nie widać z widoku forum, ani żadnych informacji, że się coś tam pojawiało nie ma. Ale został dodany odnośnik do takiej swojej prywatnej listy, gdzie łatwiej tym będzie każdemu samemu sobie zarządzać. Jest w tym samym miejscu co pierwsza opcja i widać to na załączonym powyższym obrazku. Wystarczy kliknąć w "Ignorowane tematy"

3. Została dodana jeszcze jedna opcja, która nie działa tak jak myślałem, ale może komuś się przyda. Bo w zasadzie TnT'omek nie dawno oczekiwał czegoś takiego podobnego. Opcja ta działa dziwnie, bo nazywa się Ignorowane działy. Ale ona nie ignoruje tak na prawdę wybranych działów. Dalej normalnie one są wyświetlane, widać je z widoku forum i można wszystko czytać i pisać swobodnie. Polega to tylko na tym, że po zaznaczeniu tam jakichś działów i kliknięciu w "wyślij". Nowe posty dodane do takich działów, przestaną nam być wyświetlane na liście postów nieprzeczytanych, być może komuś się przyda. ;)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Vision, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
kristoff73
Posty: 606
Rejestracja: 2019-05-15, 20:47
Lokalizacja: ST SD KGR TK SB

Postautor: kristoff73 » 2019-07-28, 20:52

Nie ma takich rozwiązań, które odpowiadałyby wszystkim i to w 100 %. Ogólnie - myślę, że wprowadzone zmiany mają zdecydowanie więcej plusów niż minusów. I rozczarowany jestem negatywnym odbiorem, z jakim się spotkały. Kliknąć się nie chce... To tak, jakby nie chciało się kliknąć w odnośnik do relacji - a już ktoś wcześniej wypowiedział się w ten sposób... Dla mnie ważna jest wartość relacji a nie czy musiałem na nią kliknąć raz czy dwa i czy była na stronie a czy b... Poczytać, pooglądać zdjęcia, dowiedzieć się czegoś, poszukać inspiracji do kolejnej wycieczki... Gdy vidraru zamieszcza informacje z fb, to sprawdzam, mimo sygnalizowanej niechęci do tego monstrum.
Jeśli chodzi o to, że ktoś czyta forum przed przystąpieniem i wyrabia sobie opinię, to powinien to robić przede wszystkim na podstawie treści o górach :! :! :! a nie np. o polityce.
Teraz jest to coś w rodzaju forum górskiego z dodatkową opcją poruszania innych tematów. I mam nadzieję, że to się sprawdzi.
Бродяга. Снусмумрик. Бомж.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12319
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2019-07-28, 21:11

vidraru pisze:Vis zjebaliście pomysł i ideę, nie tak to miało wyglądać, nie taki miał być zamysł. Darek ma rację, nkt i blp tylko dla zalogowanych.


Rozdupi mi jaja. Sprawdź, co pisałaś w piątek na fb do mnie... Ludzie!!!!!

Poza tym.... jest tylko dla zalogowanych!

Tępy dyszel pisze:Nadal uważam, że każdy pokój powinien być widoczny publicznie


Tak to bywa, że tyle wersji i pomysłów, ilu użytkowników, więc sam rozumiesz, że nie da się dogodzić wszystkim. Było nas w administracji więcej, ale ludzie porezygnowali, a nikt nowy nie zgłosił się do pomocy. Też mogłeś się zgłosić, nikt Ci tego nigdy nie zabronił.

Tak więc zostaliśmy w trójkę i w trójkę debatowaliśmy, jak pojawiający problem rozwiązać.

A Twoje stanowisko rozumiem. Najlepiej krytykować, cokolwiek byśmy nie uczynili. Zawsze można troszkę szumu zrobić.

darkheush pisze:Proszę bardzo. Jestem pierwszy do wywalenia


W sumie fajnie, że temat powstał, wróciłeś dzięki temu do aktywności na Forum. Miło Cię znów czytać. A rano widziałem, że do grupy się dodałeś, więc nie wiem zupełnie, o co się rzucasz, czyżbyś z przekory sam usunął się z tej grupy, żeby grać męczennika? Ceper też usunął się z grupy sam, zgadaliście się? Gruby przynajmniej specjalnie nie protestuje, bo zauważył zapewne, że nic się nie zmieniło. I w każdej chwili znów może dodać się do grupy i będzie bez problemu dodany.

I zapewne każdy z Was zauważył, że nie schowaliśmy żadnego tematu, nie ma żadnej moderacji, nikogo nie usunęliśmy, tylko tak naprawdę każdy z Was ma wybór, co i gdzie chce pisać...

A najwięcej widzę burzą się Ci niedzielni forumowicze... Tępy, Ty to się pojawiasz z reguły, jak jest jakieś zamieszanie.... wtedy to masz tysiąc swoich mądrości do napisania...

Darek też, wcale nie lepiej, już byłeś rano w tej grupie, ale chyba stwierdziłeś, ze ciulaty dzień jest i trzeba sobie poszukać zwady... No nie wiem, takie mam wrażenie.
Ostatnio zmieniony 2019-07-28, 21:25 przez sokół, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9776
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2019-07-28, 21:14

Ja tak czytam i czytam i ... Gratuluję cierpliwości adminom, i w ogóle ochoty pisanie w kółko tego samego. Też mi jest przykro że nie każdy zobaczy moją prawdziwą sztukę pisaną :clt6 (i nie tylko moją) ale cóż, guzik nacisnąłem i jakoś żyję. Panowie proszę was, to są tematy nie górskie, więc w ogóle nie powinno ich tu być, a są i dobrze się maja. Przestańcie się mazać :muz3
Awatar użytkownika
darkheush
Posty: 2626
Rejestracja: 2013-07-07, 16:39

Postautor: darkheush » 2019-07-28, 21:30

sokół pisze:A najwięcej widzę burzą się Ci niedzielni forumowicze...

Mam Ci coś przypomnieć?

Jeszcze mam dostęp do PW na forum NPM
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9776
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2019-07-28, 21:35

O kuźwa!
Co ty baba jesteś, że wypomnisz coś "z przed 10 lat" , opanujcie się.
Awatar użytkownika
darkheush
Posty: 2626
Rejestracja: 2013-07-07, 16:39

Postautor: darkheush » 2019-07-28, 21:39

Adrian 17, nie jestem babą. Ale nie dam sobie wrzucać łatki "niedzielnego forumowicza" bo poniekąd tworzyłem tą społeczność, poniekąd tworzyłem to forum.

Poniekąd...

sokół pisze:W sumie fajnie, że temat powstał, wróciłeś dzięki temu do aktywności na Forum. Miło Cię znów czytać.

To usuń mi konto w końcu. Była umowa, owszem. Zalogowałem się tylko dlatego, że Łukasz mi napisał PW i jakoś musiałem to przeczytać!!!
Ostatnio zmieniony 2019-07-28, 21:42 przez darkheush, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2019-07-28, 21:40

Mnie poważnie zaniepokoił manewr cepra...ale czuje po kościach, że to jakaś podpucha ;)
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12319
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2019-07-28, 21:44

Daj spokój, nie ma argumentów to będzie straszyć... A co najlepsze, "niedzielni forumowicze" nie było adresowane do Ciebie.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12319
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2019-07-28, 21:45

darkheush pisze:To usuń mi konto w końcu.


Chłopaki, co Wam pisałem pół godziny temu w Panelu? :D :D :D :D :D Jasnowidz jestem!
Vision

Postautor: Vision » 2019-07-28, 21:46

sokół pisze:A co najlepsze, "niedzielni forumowicze" nie było adresowane do Ciebie.


Też tak odczytałem, wyraźnie jest osobny akapit o Darku, czytaj inna myśl...
Awatar użytkownika
darkheush
Posty: 2626
Rejestracja: 2013-07-07, 16:39

Postautor: darkheush » 2019-07-28, 21:49

sokół pisze:Jasnowidz jestem!

Jesteś :D :D :D :D :D :D :D :D
Awatar użytkownika
darkheush
Posty: 2626
Rejestracja: 2013-07-07, 16:39

Postautor: darkheush » 2019-07-28, 21:50

Vision pisze:czytaj inna myśl...

No to na drugi raz się zastanówcie zanim coś napiszecie, bo tu akurat nie chodziło mi ad personam o mnie.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości