Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Sudety wreszcie puściły. Hala Szrenicka po zimowemu

Relacje z Sudetów polskich i czeskich.
Awatar użytkownika
Wiolcia
Posty: 3475
Rejestracja: 2013-07-13, 19:14
Kontakt:

Sudety wreszcie puściły. Hala Szrenicka po zimowemu

Postautor: Wiolcia » 2019-12-30, 23:25

W Sudetach byłam dawno, bardzo dawno temu. I jakoś tak się złożyło, że wszystkie te ostatnie pobyty przypadały na okres jesienno-zimowy. Wszystkie charakteryzowały się też tragiczną pogodą, bo albo była szara i beznadziejna późna jesień, albo mglista i wietrzna zima, bez słońca i żadnych widoków w górach.
Tym razem wyjazd przypadł na początek roku, a głównym celem były nie góry, a biegówki w Jakuszycach. Dwa pierwsze dni śmigaliśmy po Górach Izerskich na nartach i brak słońca (bo oczywiście go nie było) zupełnie nam nie przeszkadzał. Było świetnie!
Trzeciego dnia miało się rozpogodzić, więc postanowiliśmy uderzyć w Karkonosze. Na pierwszą słoneczną karkonoską zimę w mym życiu wybraliśmy łatwy cel. Hala Szrenicka ze Szklarskiej Poręby (gdzie mieliśmy bazę).
I wreszcie, po latach, w przeciwieństwie do tegorocznych Beskidów (gdzie słońca zimą mi zabrakło), Sudety puściły!

Obrazek

Zdjęć tym razem dużo, bo pogoda dopisała: http://www.kuzniapodrozy.pl/hala-szreni ... mienczyka/
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9776
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2019-12-31, 05:30

Karkonosze latem są ładne i robią wrażenie, ale twoja zimowa odsłona przy takiej pogodzie bije wszystko, warunki jak marzenie, super foty :)
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 6094
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Postautor: Sebastian » 2019-12-31, 07:01

Piękna zima! Byłem w Karkonoszach latem, ale właśnie teraz one są najpiękniejsze.
laynn

Postautor: laynn » 2019-12-31, 07:15

Gratulacje za upór, został nagrodzony :)
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6173
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2019-12-31, 09:41

Fajne te drzwi. Mozna sie pomylic i nacisnac klamke ;) A za nimi brrrr... zimno i snieg... ;)
Ostatnio zmieniony 2019-12-31, 09:42 przez buba, łącznie zmieniany 1 raz.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Wiolcia
Posty: 3475
Rejestracja: 2013-07-13, 19:14
Kontakt:

Postautor: Wiolcia » 2019-12-31, 12:04

Sebastian pisze:Piękna zima! Byłem w Karkonoszach latem, ale właśnie teraz one są najpiękniejsze.

Zastanawiam się właśnie, jak odebrałabym te góry latem. Ktoś tu pisał w relacji coś w tym stylu (Adrian? Nie pamiętam dobrze), że szlak przez Karkonosze jest jak autostrada. Nie pamiętam tak tego, bo bardzo dawno latem tam nie byłam, ale wydaje mi się, że jak ta kamienna droga przysypana jest śniegiem, to wygląda to lepiej.

buba pisze:Fajne te drzwi. Mozna sie pomylic i nacisnac klamke ;) A za nimi brrrr... zimno i snieg... ;)

Ale piękna ta zima, więc ja ten chłód zdzierżę, ale widzę, że Ciebie nic nie przekona!
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 6094
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Postautor: Sebastian » 2019-12-31, 15:04

Wiolcia pisze:Zastanawiam się właśnie, jak odebrałabym te góry latem. Ktoś tu pisał w relacji coś w tym stylu (Adrian? Nie pamiętam dobrze), że szlak przez Karkonosze jest jak autostrada.


To pisał Sokół pod moją relacją ze Śnieżki, w sumie miał dużo racji.
włodarz
Posty: 2714
Rejestracja: 2014-05-13, 17:38
Lokalizacja: Góry Sowie

Postautor: włodarz » 2019-12-31, 15:36

Ładnie Ci wyszła karkonoska zima na zdjęciach.

Zastanawiam się właśnie, jak odebrałabym te góry latem.

Musisz spróbować. :-)

(A ja sobie właśnie uświadomiłem, że nie byłem tam nigdy wiosną czyli gdzieś koło czerwca i też jestem ciekaw jak by to wyglądało).
Awatar użytkownika
Wiolcia
Posty: 3475
Rejestracja: 2013-07-13, 19:14
Kontakt:

Postautor: Wiolcia » 2019-12-31, 16:37

Sebastian pisze:
Wiolcia pisze:Zastanawiam się właśnie, jak odebrałabym te góry latem. Ktoś tu pisał w relacji coś w tym stylu (Adrian? Nie pamiętam dobrze), że szlak przez Karkonosze jest jak autostrada.


To pisał Sokół pod moją relacją ze Śnieżki, w sumie miał dużo racji.

No właśnie, Ty też przecież byłeś niedawno w Karkonoszach!

włodarz pisze:
Zastanawiam się właśnie, jak odebrałabym te góry latem.

Musisz spróbować. :-)

Za pierwszym razem, jeszcze w latach dziewięćdziesiątych, byłam w Karkonoszach latem. Ale nie pamiętam, jak wtedy wyglądał szlak granią.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12318
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2019-12-31, 17:03

Nie no, zimą to naprawdę ładnie w tych Karkonoszach, a pozlepiane śniegiem karłowate choinki są genialne!
Vision

Postautor: Vision » 2019-12-31, 22:31

No, bajkowo wręcz. :) Ja w Karkonoszach to tylko zimą byłem pary razy i zawsze byłem zachwycony, nawet jak pogody nie było.

I też zawsze te karłowate choinki w śniegu mnie urzekały. :)

I na lato też byłbym chętny, chociaż po samych zdjęciach mam wrażenie, że jednak z zimy wrażenia miałbym nadal lepsze.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2020-01-01, 21:51

Przestrzeń, ciekawa pogoda, świetnie ujęty klimat - no jest moc :-)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 85 gości