o tym jak nie zdobyłem Pilska

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10966
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2020-01-16, 20:13

Mam teraz powód, żeby jechać tam jeszcze raz, choć pewnie teraz dla odmiany wybiorę się na Pilsko przez Halę Miziową.


Moim zdaniem najlepsze i najciekawsze wyjście (nie mówie o samej Słowacji,bo nie szedłem) jest pętla z Przełęczy Glinne na Pilsko granicznym, potem zejście na Miziową i powrót na Przełęcz.
No ale jeżeli nie chcesz się stresować jak teraz, bo przy tej opcji też może być różnie, to faktycznie z Korbielowa, żółtym na lajcie.
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 6115
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Postautor: Sebastian » 2020-01-16, 20:17

Zwróć uwagę, że z przełęczy Glinne też jest przez Halę Miziową ;) wezmę ten wariant pod uwagę.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10966
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2020-01-16, 20:42

Wiem o tym ;). I ten bezpośredni z przełęczy na halę pewnie też będzie przedeptany.
Ale jak chcesz mieć pewniaka, że na pewno dojdziesz i nie martwić się niczym to z Korbielowa żółtym, a potem z hali czarnym. To jest trasa o największej pewności i z najmniejszym ryzykiem wycofu.
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9805
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2020-01-16, 21:19

Piotrek pisze:
Mam teraz powód, żeby jechać tam jeszcze raz, choć pewnie teraz dla odmiany wybiorę się na Pilsko przez Halę Miziową.


Moim zdaniem najlepsze i najciekawsze wyjście (nie mówie o samej Słowacji,bo nie szedłem) jest pętla z Przełęczy Glinne na Pilsko granicznym, potem zejście na Miziową i powrót na Przełęcz.
No ale jeżeli nie chcesz się stresować jak teraz, bo przy tej opcji też może być różnie, to faktycznie z Korbielowa, żółtym na lajcie.


Pierwszy raz na Pilsko szedłem właśnie tym szlakiem, mało uczęszczany i w zimie faktycznie może być problematyczne :lol
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12331
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2020-01-17, 02:09

Ja tam za najlepszy uważam ten przez uszczawne ale zimą to różnie tam bywa.
laynn

Postautor: laynn » 2020-01-17, 09:17

Fajne zimowe Pilsko. Prawie Pilsko ;)

Co do sklepów i niedziel...to teraz jest bardzo dobrze w naszym kraju ;)
Awatar użytkownika
Wiolcia
Posty: 3488
Rejestracja: 2013-07-13, 19:14
Kontakt:

Postautor: Wiolcia » 2020-01-20, 15:19

Zdjęcia wschodu jak zawsze super! I Babiej Góry, już z wysoka.
Awatar użytkownika
panna_aga
Posty: 64
Rejestracja: 2019-05-14, 15:04
Lokalizacja: Ustroń/Cieszyn
Kontakt:

Postautor: panna_aga » 2020-01-31, 19:45

Piotrek pisze:Moim zdaniem najlepsze i najciekawsze wyjście (nie mówie o samej Słowacji,bo nie szedłem) jest pętla z Przełęczy Glinne na Pilsko granicznym, potem zejście na Miziową i powrót na Przełęcz.

Piotrek dobrze radzi. Szłam nim końcem roku, ale trafiłam na pogodę dla koneserów i ludzi z mocną psychiką. Niestety nie wzięłam rakiet i po wyjściu z lasu zaczęło się przecieranie i zapadanie po pas (w nocy spadło trochę śniegu). Niemniej chętnych do wędrówek tym szlakiem nie brakowało.... większość z nich jednak wyruszyła później niż my. Także kto rano wstaje, ten przeciera szlaki. ;) Nie szłam trasą, którą opisałeś, ale bardzo mnie zachęciłeś swoimi zdjęciami.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 232 gości