Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Nie ważne gdzie... ważne z kim :)

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5752
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2020-03-29, 23:05

Mylisz się - pies załatwia wszystko - to oficjalne stanowisko rządu i partii :)

Natomiast co do policji: https://podroze.onet.pl/aktualnosci/kor ... lu/s5674yr
Przy wjazdach do miejscowości turystycznych, m.in. na drodze do Zakopanego, pojawiły się patrole policyjne. Kontrole mają związek ze stanem epidemii i ograniczeniami w kwestii przemieszczania się.
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6173
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2020-03-30, 15:48

Na powrocie atrakcją było przejście przez dziwny postindustrialny teren przy elektrowni Siersza. Coś dla Buby ;)



I sa tam trzy takie kładki? I wszystkie sie slepo koncza nad polem?
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5752
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2020-03-30, 17:58

Kładka jest jedna, kończy się rurą prowadzącą do środka ziemi. Wewnątrz rury jest drabinka, ale wejście zaspawane kratą. A to co widać jako "3 kładki" to jakieś rurociągi, które być może kiedyś były zalane i prowadziły pod powierzchnią tafli zbiornika. Chyba służyło to do chłodzenia wody z elektrowni. Poza tym w okolicy jest jeszcze dużo różnych miejsc "bubowych" do eksplorowania. Oczywiście wejście na teren jest nielegalny ;)
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2020-03-30, 18:07

sprocket73 pisze:rurą prowadzącą do środka ziemi.
sprocket73 pisze:Oczywiście wejście na teren jest nielegalny
Prowokujesz bubę, sam też ciekaw jestem "środka ziemi", ale to zadanie dla buby - ja obejrzę na fotach to piekło ogniste, jeśli buba wróci.
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Gór Ski
Posty: 484
Rejestracja: 2018-05-08, 11:14
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Gór Ski » 2020-03-30, 20:42

Pudelek pisze:A na poważnie - jeśli nie idziemy w kupie to policja nie ma podstaw do interwencji i chyba tego nie robi. O ile w ogóle gdzieś ona jest, bo od paru dni nie widziałem ani jednego radiowozu poza miastem.


Tak było do tej pory w Górach czy na Jurze nikt nie interweniował ale zobaczymy co od jutra

https://wyborcza.pl/7,75398,25831325,od ... =BoxWyboMT
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-03-30, 22:23

No to się ludzie wk.rwią.

Czytałem dziś dane z Japonii odnośnie miejsc zakażeń - niemal wszystkie to zamknięte pomieszczenia. Liczba zakażeń do których mogło dojść na dworze była bliska zeru.
Ostatnio zmieniony 2020-03-30, 22:25 przez Pudelek, łącznie zmieniany 1 raz.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Gór Ski
Posty: 484
Rejestracja: 2018-05-08, 11:14
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Gór Ski » 2020-03-31, 09:10

Też nie wiem skąd ta obsesja , będąc na zewnątrz duże trudniej się zarazić niż w Biedronce .
W Górach jest trochę osób szczególnie tam gdzie domki letniskowe czemu się nie dziwie
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5752
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2020-04-05, 21:31

Dzisiaj nie wolno już praktycznie nic.
Wyszliśmy więc na nielegalny spacer.

Widok na elektrownię Jaworzno II. Po prawej budynek z kominem. Natomiast po lewej nowy blok energetyczny, świeżo wybudowany. Kolos. Ma tylko jedną chłodnię kominową. Chłodnie od starej elektrowni, znajdujące się z przodu, wyglądają przy niej jak krasnoludki przy Guliwerze.

Obrazek

Idziemy na północ, dochodzimy do rzeki Kozi Bród. Nie ma mostu. Tobi proponuje przejście góra po rurze. Ukochana ma odmienne zdanie w tej kwestii.

Obrazek

Idziemy więc wzdłuż rzeczki licząc na to, że możliwość przejścia się pojawi.

Obrazek

Kolejna przeszkoda - odremontowana linia szybkiej kolei Katowice - Kraków.

Obrazek

Pokonujemy to wszystko i w końcu dochodzimy do celu - Biała Przemsza, rzeka graniczna między Jaworznem i Sosnowcem.

Obrazek

Zabawy nad rzeką. Czy ten skok może się dobrze skończyć?

Obrazek

Pływanie.

Obrazek

W pewnym momencie zobaczyliśmy z daleka patrol policyjno-wojskowy. Dylemat, co zrobić, iść bez lęku, czy próbować przemknąć bokiem, a może zawrócić. Poszliśmy z lekkim stresem, który z każdym krokiem robił się coraz mniejszy. Okazało się, że to wędkarze. Jeden miał jakby odblaskową policyjną kamizelkę, a drugi wojskowy mundur z kamuflażem. Śmieszna sytuacja.

No nic. Ładne miejsce.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bobry szaleją.

Obrazek

Postanawiamy przejść na drugą stronę Przemszy mostem kolejowym. Jest długi i wąski. Ciekawe byłoby jakby pojawił się pociąg?

Obrazek

Na środku mostu podziwiamy widok w dół, a tu nagle jedzie pociąg i trąbi jak szalony z daleka, trzeba było uciekać... co za czasy ;)

Obrazek

Przemsza od drugiej strony.

Obrazek

Zielona świeża trawka.

Obrazek

Bobrowy armageddon. Chaszczowanie jak się patrzy.

Obrazek

Most który umożliwił nam powrót zza sosnowieckiej granicy.

Obrazek

Nie ma to jak powrót do Jaworzna :)

Obrazek

Z małego wzgórka obserwujemy most, na którym uciekaliśmy przed pociągiem. W tle sosnowieckie blokowiska.

Obrazek

Już blisko domu. Tereny po których codziennie biegam i dość spora ilość spacerowiczów protestujących przeciwko reżimowym graniczeniom.

Obrazek

W taką pogodę powinno się pojechać na krokusy w Gorce. Niestety nie jest to teraz możliwe. Trzeba się cieszyć z tego co się udało, połaziliśmy solidnie, nogi bolą, chaszczowanie było. Pies zadowolony :)
laynn

Postautor: laynn » 2020-04-05, 22:19

Zza granicy Sosnowiec się dobrze prezentuje.
I jakie ma zwierzaki? :D
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-04-05, 23:15

Tobi ma znowu większe uszy! Jeszcze parę lat i będą stanowić większość ciała!
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5752
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2020-04-05, 23:45

laynn pisze:Sosnowiec się dobrze prezentuje
Kraina bobrów ;)

Pudelek pisze:Tobi ma znowu większe uszy!
Ależ skąd! ;)
laynn

Postautor: laynn » 2020-04-06, 08:24

Pudelek, nie pij tyle :D
Bo jeszcze białe myszki będziesz widział ;)
Ostatnio zmieniony 2020-04-06, 10:22 przez laynn, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12321
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2020-04-06, 10:01

I tak obstawiam, że prędzej czy później nie wytrzymasz i zaryzykujesz wyjazd w góry. Zresztą pewnie nie tylko Ty tak zrobisz, bo ile jeszcze damy radę wysiedzieć w domu..? Tydzień, dwa tygodnie? W tym tygodniu ma być taka pogoda, że człowieka skręci.

Kiedyś myślałem, że kuźwa, jak robie jakąś lewiznę w Tatrach to się czaić trzeba, kryć przed filancami... żeby teraz nie okazało się, że filance w parku się czają... Można poćwiczyć chodzenie niezauważonym..
laynn

Postautor: laynn » 2020-04-06, 10:24

Ja mam jeszcze opony zimowe i zastanawiam się, czy ich wymiana to potrzeba ważna?

Ech jak dziś żałuje, że tego 15go marca nie pojechałem...
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12321
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2020-04-06, 10:33

Jest sens wymieniać opony? Ja to myślę, że do września nas przytrzymają... z tym, że zakazy jeszcze większe przyjdą.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości