Mount Kopiec bez tlenu

Relacje z Pienin, Gór Świętokrzyskich i innych polskich gór...
Vision

Postautor: Vision » 2018-03-25, 14:23

Też mi się wydaje, że bez zbiórki to się nie obejdzie. Zbiórki są na topie. Ostatnio ponoć sam Wiśniewski zbierał od fanów 25 000 PLN na wydanie płyty. Chociaż dla mnie na razie numerem 1, są dwaj fejsbukowi fotograferzy którym zepsuł się, czy zgubili aparat i zarządzili zbiórkę na nowy. :-o
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Vision, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12331
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2018-03-25, 14:31

Mamy tu jednego fana pogan, może sypnie groszem, w zamian za ... promowanie na wyjeździe bełchatowskich pałek.
marekw
Posty: 3860
Rejestracja: 2014-06-18, 18:04
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Postautor: marekw » 2018-03-25, 14:34

Chłopy stare a głupie.Zamiast nakupić kiełbachy na ognisko i %,poczekać w samochodzie bazie na okno pogodowe, które było na drugi dzień to ryzykują(pogryzienie przez kundle,). :nie
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2018-03-25, 17:44

Za młodu zbierałem surowce wtórne, czyli 2w1 (poganie i ochrona środowiska). Jak przejeżdżam przez Ślůnsk i zagranicę, to sam się dziwię, że tylu pogan leży odłogiem (niektórzy w rowie). Teraz to już nie opłaca się schylać po pogana, bo można nabawić się urazu kręgosłupa. :usmi
Prościej awizować wypłatę w banku i starczy na waciki. :rol

Ogólnie na forum nie jestem pocieszony, bo ma kuracja się powiodła. Jeszcze kilka miesięcy temu na moje wpisy były komentarze typu "coś w łeb" lub "ciulik". Kolejna atrakcja odpadła, a tak mogłem sobie poczytać kilka razy i... :sm5 :sm9 :syb
Sprockecie zapytaj Ukochanej, czy w tej kwestii można liczyć na efekt jo-jo? :ryb
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
laynn

Postautor: laynn » 2018-03-25, 18:32

marekw pisze:Chłopy stare a głupie

Ja sobie wypraszam, ja mam 20 lat, jaki ja stary!!! :D
Vision pisze:Też mi się wydaje, że bez zbiórki to się nie obejdzie.

Sokół to ile nam potrzeba?
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10966
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2018-03-26, 21:36

laynn pisze:Następny raz rozbijemy obóz pod i będziemy czekać pod nim na okno pogodowe.

Tylko pilnujcie się na wzajem, żeby który nie zrobił takiego numeru ja Urubko :)
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12331
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2020-05-03, 20:25

Dzisiaj sobie siedziałem w domu, ale mi zagranicznik podesłał zdjęcie z Kopca.

O Ty draniu - myślę... Znów znać nie dałeś.... No to czekaj, kij Ci w oko, myślę...

Wyszukałem okno pogodowe, wsiadłem do pojazdu i udałem się ku podnóżom tej wielkiej góry. (Przypominam, 4345m)

Najpierw pokręciłem się po okolicznych dolinach.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Co prawda słońca nie było, ale przyświeciło mi światło z innego ciała niebieskiego.

Obrazek

Delikatnie podchodziłem pod zrywy Kopca. Za moimi plecami zauważyłem "Kukurydze" czyli Osiedle Tysiąclecia w Katowicach.

Obrazek


Gdzieś bardzo daleko i niewyraźnie machałem do Sprocketa i Laynna. To w tamtą stronę, Dąbrowa Górnicza. Wprawne oko dojrzy jakieś góry na horyzoncie, to pewnie Makowski... A Zagranicznik napisał, że nie widać gór...

Obrazek

W końcu udało mi się odnaleźć perć wyprowadzającą na szczyt. Na horyzoncie w oddali, Góra Dorotki.

Obrazek

Jak widać, szedłem szlakiem żółtym. Był dobrze oznaczony.

Obrazek

Stromizna była okrutna, ale na szczęście ktoś pomyślał i wyznaczył szlak w zakosy. Płuca prawie wyplułem, ale parłem do przodu, nie było wyjścia.

Obrazek

Z polan podszczytowych ujrzałem swoje rodzinne miasto. Z prawej dymi Huta Bobrek, najpopularniejszy producent chmur w okolicy.

Obrazek

Po chwili obróciłem wzrok w drugą stronę i zorientowałem się, że widać nawet zagranicę...

Obrazek

Byłem tak przejęty, że nawet nie zauważyłem, gdy dotarłem na sam wierzchołek.

Obrazek

Stamtąd to już widoki były przednie. Z lewej szyb Budryk zlikwidowanej kopalni Centrum, centralnie moja kopalnia czyli Bobrek, z prawej Huta Bobrek, z lewej na horyzoncie to chyba hałdy w Rydułtowach, ale głowy nie dam....

Obrazek

Tu centralnie Szpital Górniczy, z którego to ustrzeliłem jesienią Tatry. Obok tego szpitala mieszkam. Po prawej na horyzoncie chyba kopalnia Pokój, jak dobrze pamiętam, a góry też widać, jakieś zarysy, ale są. Po prawej Klimczoki, po lewej Beskid Mały.

Obrazek

Bytom część północna centrum. Całkiem z prawej Szyb Krystyna. Bardzo charakterystyczna budowla w Bytomiu.

Obrazek

Pastelowo jak z drona u Roberta J, hehehe

Obrazek

Słońce wyszło, to zlazłem z góry znów w doliny i wdupiłem się w rzepak.

Obrazek

Obrazek

Jeszcze rzut okiem za siebie :)

Obrazek

Miałem czekać na zachód, ale stwierdziłem, że źle zaparkowałem, więc pobiegłem do nowego nabytku (ta astra już mnie wkur@@@ła) i to były koniec... No a nowa maszyna chodzi jak burza, ludzie nawet zdjęcia z nią robili...








Obrazek

I co Zagranicznik, powiesz? :haha
Ostatnio zmieniony 2020-05-03, 20:44 przez sokół, łącznie zmieniany 4 razy.
laynn

Postautor: laynn » 2020-05-03, 20:32

A powiem Ci, żeś miał słońce. No ale nawet kolega mi napisał, że mogliśmy później jechać.
My nie mieliśmy takich widoków!
Jutro pewnie będę miał zdjęcia.

Super Sokole! :)
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12331
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2020-05-03, 20:35

Bo chodzę po górach z Sebastianem, a On mnie nauczył, że trzeba wyczekać na warunki. :D :D :D
Vision

Postautor: Vision » 2020-05-03, 20:35

Sporo tych zdjęć narobiłeś. Czasem w górach mniej robisz. ;)

Piękna wiosna, wystarczy tylko wyjść z domu, gdy tymczasem wszędzie tylko zostań w domu. :D
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10966
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2020-05-03, 21:03

Rzepak kwitnący zawsze robi wrażenie :-)
Jak widzę po intensywności kwitnienia, to tak z tydzień wcześniej niż u mnie w okolicy.
laynn

Postautor: laynn » 2020-05-03, 21:13

Miałem coś napisać, ale się obrazilibyście sokole ;)
laynn

Postautor: laynn » 2020-05-03, 21:39

Ja miałem takie widoki (wersja póki co wstępna):
Obrazek
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12331
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2020-05-03, 21:47

Napisz :) Ja tam się nie obrażam. :o-o
laynn

Postautor: laynn » 2020-05-03, 22:21

Eee lepiej nie...
Kolejne znowu wersja beta (na lapku, który kolory trochę przeinacza), nasz główny cel dziś:

Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości