Małe lipcowe marzenie się spełniło

Relacje z Tatr polskich i słowackich.
alicjaraczek
Posty: 323
Rejestracja: 2020-05-04, 09:59

Małe lipcowe marzenie się spełniło

Postautor: alicjaraczek » 2020-08-03, 10:20

Dawno niedawno temu za siedmioma górami, za siedmioma lasami, dziewczyna z małej wsi postanowiła spełnić jedno z większych(wyższych) marzeń ;)
No dobra do pisania bajek nie mam talentu...
Dzień zaczął się dla nas cudnie o 5 rano w Tatrzańskiej Łomnicy

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zaczynając szlakiem niebieskim, trochę w górę, a potem trochę w dół. Na początku trasy dołączył do nas samotny wędrowny piesek, otrzymał tymczasowe imię Knedliczek, szedł z nami spory kawałek drogi, potem jednak zawrócił.

Obrazek

Po drodze piękne rzeczy

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dotarliśmy do Rainerova Chata, dalej szlakiem zielonym do Zamkovskeho Chata i dalej szlakiem czerwonym do Skalnate Pleso, potem w górę do przełęczy Łomnickiej.


Obrazek

[IMG]https://images92.fotosik.pl/404/634e9e9e981ad834

[URL=https://www.fotosik.pl/zdjecie/6f3c4ee150a73e59]Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Docieramy do Przełęczy Łomnickiej, gdzie kończy się szlak i dalej ruszamy w przewodników trzech :P . Intuicyjna po ławach kamiennych wspinaczka w górę, pogoda sztos, widać było szczyt, udało się odnaleźć łańcuchy. Po drodze uchwycony pochmurny nieznajomy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po drodze poznajemy bardzo sympatyczną Barbarę, alpinistkę, idzie na górę ...z dwójką dzieci,jestem w ciężkim szoku, co te dzieciaki już potrafiły i w duchu pozazdrościłam, że mają takie możliwości, o których mi się nawet nie śniło, kiedy byłam w ich wieku.Na górze jesteśmy około 11.00, robimy sobie pamiątkowe zdjęcie i zajadamy słodkości. Należy nam się w końcu wszystkim. :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Szczyt osłoneczniony z lekką mgiełką. Trzeba jednak było się zbierać w dół, zapowiadali przelotne opady deszczu około 14.00

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
laynn

Postautor: laynn » 2020-08-03, 10:25

Początek tak się ładnie zaczyna, a tu nagle bum obuchem w łeb :lol
alicjaraczek pisze:Dzień zaczął się dla nas cudnie o 5 rano


Gratuluje wejścia :)
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5765
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2020-08-03, 10:57

Pięknie! Gratuluję :)
Widzę te łańcuchy tam są konkretne, w sensie, że droga porządnie ubezpieczona.
Choć ja po moich ostatnich doświadczeniach na Kończystej, doszedłem do wniosku, że najbardziej smakuje samodzielne szukanie drogi, główkowanie jak pójść. Trudno, czasem pójdzie się źle, ważne, żeby się w porę zorientować i naprawić błąd.

alicjaraczek pisze:Na początku trasy dołączył do nas samotny wędrowny piesek, otrzymał tymczasowe imię Knedliczek, szedł z nami spory kawałek drogi, potem jednak zawrócił.

Miałem wiele takich doświadczeń z dołączającymi psami. 2x taki pies już potem zostawał ze mną do końca swoich dni. Obecnie jestem trochę okrutny, ale uważam, że lepiej nie pozwalać takiemu psu wędrować i należy go odgonić jak jeszcze jest w znajomej okolicy. Być może on tam gdzieś mieszka niedaleko, a wyprowadzony wiele kilometrów od domu może już nie umieć samodzielnie wrócić (jeżeli jest młody i niedoświadczony).
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14538
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2020-08-03, 11:10

Brawo !

Dla mnie to dalej marzenie.

Tylko nie drogą przez Zamkowskiego ;)
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
alicjaraczek
Posty: 323
Rejestracja: 2020-05-04, 09:59

Postautor: alicjaraczek » 2020-08-03, 11:15

Dobromił pisze:
Dla mnie to dalej marzenie.



Marzenia są po to by je spełniać w swoim czasie. :lol

Za mną teraz jakiś wschód gdzieś wysoko "łazi"
alicjaraczek
Posty: 323
Rejestracja: 2020-05-04, 09:59

Postautor: alicjaraczek » 2020-08-03, 11:19

sprocket73 pisze: Obecnie jestem trochę okrutny, ale uważam, że lepiej nie pozwalać takiemu psu wędrować i należy go odgonić jak jeszcze jest w znajomej okolicy. Być może on tam gdzieś mieszka niedaleko, a wyprowadzony wiele kilometrów od domu może już nie umieć samodzielnie wrócić (jeżeli jest młody i niedoświadczony).

Ja też mam dwa swoje i o następnym jakoś nie myślę :) .Ten wyglądał raczej na miejscowego, który dobrze znał teren, w zasadzie cały czas szedł kilkanaście metrów przed nami. Sam zawrócił co nie ukrywam nas nie zmartwiło.
Ostatnio zmieniony 2020-08-03, 11:19 przez alicjaraczek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14538
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2020-08-03, 11:35

To mógł być pieso - szpieg.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
alicjaraczek
Posty: 323
Rejestracja: 2020-05-04, 09:59

Postautor: alicjaraczek » 2020-08-03, 11:37

Dobromił pisze:To mógł być pieso - szpieg.



Nasłali go vodcy? :haha
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9805
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2020-08-03, 11:49

Brawo Wy! :brawo1
Takie marzenia to ja rozumiem i sam chętnie spełnię swoje ;)
Oglądam foty i widzę twarz z chmur, później twój opis i już wiem że to nie zwidy, wy też ją widzicie ;)
Jak dzieciaki to przeżyły?
alicjaraczek
Posty: 323
Rejestracja: 2020-05-04, 09:59

Postautor: alicjaraczek » 2020-08-03, 11:54

Adrian pisze:Brawo Wy! :brawo1

Jak dzieciaki to przeżyły?


Dzieci najbardziej zadowolone, zero narzekania , uśmiech cały czas, kiedy je widziałam, pięknie z mamą współpracowały. Na górze chciałam im kupić zmarzliny :D niestety nie było, musieli zadowolić się kawałkiem ciasta :-)
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9805
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2020-08-03, 11:57

alicjaraczek pisze:
Adrian pisze:Brawo Wy! :brawo1

Jak dzieciaki to przeżyły?


Dzieci najbardziej zadowolone, zero narzekania , uśmiech cały czas, kiedy je widziałam, pięknie z mamą współpracowały. Na górze chciałam im kupić zmarzliny :D niestety nie było, musieli zadowolić się kawałkiem ciasta :-)


Powarzne wyzwanie w młodym wieku, ciekawe co będzie dalej ...? Oby złapały bakcyla.
Awatar użytkownika
Coldman
Posty: 1277
Rejestracja: 2020-05-19, 22:34
Lokalizacja: Wysoczyzna Kaliska

Postautor: Coldman » 2020-08-03, 22:32

Gratulacje zdobycia szczytu.
Podoba mi się ten taras widokowy na szczycie, ktoś miał dobry pomysł :)
Świat gór! Aby go nazwać swoim, trzeba zainwestować znacznie więcej niż krótkotrwałą radość oczu. I może dlatego właśnie człowiek naprawdę kochający góry chce znosić trudy, wyrzeczenia i niebezpieczeństwa na ich skalnych szlakach
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12331
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2020-08-04, 09:49

Gratulacje ze zdobycia jakże honornej góry! No i coś mi się o oczy obiło, że idziesz za ciosem ... i niebawem będzie kolejna relacja z 2500 plus :)
Powodzenia!
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14538
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2020-08-04, 12:01

sokół pisze:Gratulacje ze zdobycia jakże honornej góry! No i coś mi się o oczy obiło, że idziesz za ciosem ... i niebawem będzie kolejna relacja z 2500 plus :)
Powodzenia!


A gdzie to nogi poniosą / poniosły ? Bo i inni planują najbliższym czasem wyjść ponad regle ;)
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10966
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2020-08-04, 20:43

No to gratulacje spełnienia tego marzenia :ok

Ostatnio na forum pękł Gerlach, teraz Łomnica - robi się wysoko :-)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości