Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Się dzieje

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-10-12, 20:41

laynn pisze:Wiesz co, trochę, nie, nawet nie trochę, dziecinada, takie typowo polskie kombinowanie. Słabe to.

ja nigdy nie odbieram telefonów od numerów, których nie znam, więc nie widzę tutaj żadnego kombinowania. Swojego czasu wydzwaniała do mnie pewna skretyniała policjantka, bo mój kierownik podał jej mój numer telefonu. Uporczywie ją ignorowałem, w końcu musiała się pofatygować osobiście :D

Faktem jest, że państwo narzuca nam od pewnego czasu coraz więcej "obowiązków" i ludzie mają tańczyć jak im się zagra: odbierać połączenia od nieznajomych, instalować sobie aplikacje, robić selfie na żądanie, podawać z kim się spotykali i tym podobne. Z całym szacunkiem do walki z epidemią, ale to tak bardzo grube wchodzenie w życie osobiste, że nie znajduję dla tego usprawiedliwienia. Co innego powiadomić kogoś nieoficjalnie, że jest się zakażonym i ma uważać, a co innego przedstawić urzędnikowi listę "ofiar" na tacy... Zwłaszcza, że państwo sobie nie radzi i obywateli ma w dupie. Więc trudno się dziwić, że obywatele też je mają w dupie.

buba pisze:Co w tym dziwnego? Umowa jej sie skonczyla i nie przedluzyli.

to tylko świadczy o pracodawcy. Ostrzeżenie dla potencjalnych pracowników, aby szukali sobie innego, bo sami mogą tak skońćzyć.
Ostatnio zmieniony 2020-10-12, 20:42 przez Pudelek, łącznie zmieniany 1 raz.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6173
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2020-10-12, 20:55

Pudelek pisze:ja nigdy nie odbieram telefonów od numerów, których nie znam


Ja kiedys odbieralam, ale przestalam... Jak nie odbiore - to moze bede miala klopoty - jak odbbiore to klopoty beda na bank. Kwestia prawdopodobienstwa! :lol

Pudelek pisze:Faktem jest, że państwo narzuca nam od pewnego czasu coraz więcej "obowiązków" i ludzie mają tańczyć jak im się zagra: odbierać połączenia od nieznajomych, instalować sobie aplikacje, robić selfie na żądanie, podawać z kim się spotykali i tym podobne. Z całym szacunkiem do walki z epidemią, ale to tak bardzo grube wchodzenie w życie osobiste, że nie znajduję dla tego usprawiedliwienia. Co innego powiadomić kogoś nieoficjalnie, że jest się zakażonym i ma uważać, a co innego przedstawić urzędnikowi listę "ofiar" na tacy... Zwłaszcza, że państwo sobie nie radzi i obywateli ma w dupie. Więc trudno się dziwić, że obywatele też je mają w dupie.


No dokladnie! Mysle tak samo! Na chwile obecna panstwo coraz mniej jest pomoca dla obywatela a coraz bardziej narzedziem wylacznie opresyjnym. Tanczyc jak zagra i placic podatki.

A poinformowac kogos ze sie jest zakazonym - ok. Ale bez mieszania do tego gestapowcow

Pudelek pisze:buba napisał/a:
Co w tym dziwnego? Umowa jej sie skonczyla i nie przedluzyli.

to tylko świadczy o pracodawcy. Ostrzeżenie dla potencjalnych pracowników, aby szukali sobie innego, bo sami mogą tak skońćzyć.


Niestety nie kazdy ma mozliwosc przebierac w ofertach...
Ostatnio zmieniony 2020-10-12, 20:58 przez buba, łącznie zmieniany 2 razy.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
laynn

Postautor: laynn » 2020-10-12, 21:07

Pudelek pisze:to tylko świadczy o pracodawcy. Ostrzeżenie dla potencjalnych pracowników, aby szukali sobie innego, bo sami mogą tak skońćzyć.

Dokładnie.
Pudelek pisze:Co innego powiadomić kogoś nieoficjalnie, że jest się zakażonym i ma uważać, a co innego przedstawić urzędnikowi listę "ofiar" na tacy...

Wiesz zgadzam się z grubsza.
Tylko podam przypadek z tej pracy mojej żony.
Ta osoba wiedziała (ponoć), w piątek że ma covida (min jej dzieci miały, mąż nie), nikomu nie powiedziała. Ja w sobotę bym się nie zaszczepił przeciw grypie, teściowej byśmy powiedzieli by nie przychodziła w sobotę do nas.
A tak to moja żona jest przestraszona głównie o mnie i swoją mamę, która ma sporo problemów i lepiej żeby jej nie złapał covid.
Gdyby nie sanepid, to pewnie dalej byśmy nie wiedzieli.

Widzisz, ta obrona dziś wolności doprowadza do absurdów. I ingerencja państwa w nasze życie.

Ot przykład, co komuś zależy włożyć maskę idąc do kogoś np do sklepu? Jest się w sumie gościem.

A państwo...dziś przeczytałem, że w jakimś chińskim mieście jest 6 przypadków covida i władzę chcą całe miasto przebadać w ciągu tygodnia bodajże.
Ot bagatela 9 mln mieszkańców. Dziewięć milionów!
Na początku roku w Chinach każdy miał swój kod i np wchodząc do autobusu musiał zeskanować go, aby w razie czego władza wiedziała kogo izolować.

I my w Polsce uważamy, że nas władza ogranicza???
No żarty ;)
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6173
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2020-10-12, 21:23

laynn pisze:Ot przykład, co komuś zależy włożyć maskę idąc do kogoś np do sklepu? Jest się w sumie gościem.


Mi sie autentycznie po 5 minutach robi słabo jak nie wystawie nosa. Sprawdzone na wiosne gdy kilka razy sprobowalam byc przykladna i grzeczna obywatelka. Ciemno w oczach, przyspieszone bicie serca i musialam usiasc na ubloconej podlodze. Pewnie jestem rzadkim przypadkiem. Bo w koncu wiekszosc osob nie dusi sie chodzac po gorach i nie ma tempa przejsc razy 3 w stosunku do tego na szlakowskazach. Moze nie bez powodu na spirometrii na studiach wyszedl mi "brak pluc" :lol Bo ponoc tyle powietrza co wydmuchalam to sie miesci w samych oskrzelach ;) Wiec w moim przypadku nie sa to wylacznie wzgledy ideologiczne...
Moja mama ma identycznie - wiec to jakas chyba wada genetyczna. Cale szczescie ze kabak tego nie ma... Kabak juz biega szybciej niz ja, bo ja na pewnym etpaie sie dusze a ona nie i to rownowazy krotkie nozki.

laynn pisze:Na początku roku w Chinach każdy miał swój kod i np wchodząc do autobusu musiał zeskanować go, aby w razie czego władza wiedziała kogo izolować.


Sugerujesz ze to jest ideal do ktorego dążymy? :o-o A jak przejdziemy na czerwonym swietle, zejdziemy ze szlaku w parku narodowym, rozpalimy ognisko nad rzeką albo wypijemy browara w parku to smartfon sam robi pip i wypisuje mandat? :lol

Oj wielu przywodcow marzy o takim swiecie i duzo by dalo aby go wprowadzic w zycie... Ale ze obywatele tez o tym marzą> To dziwi...

Kiedys łagry i obozy koncentracyjne otaczali zasiekami pod pradem.. Teraz juz by nie trzeba ich grodzic bo obywatele sami sie w nich zamkna...
Ostatnio zmieniony 2020-10-12, 21:27 przez buba, łącznie zmieniany 5 razy.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..
gar
Posty: 843
Rejestracja: 2016-01-06, 20:46
Lokalizacja: Orzegów

Postautor: gar » 2020-10-12, 21:23

laynn pisze:Ot przykład, co komuś zależy włożyć maskę idąc do kogoś np do sklepu? Jest się w sumie gościem.

W sklepie to jedna sprawa, ale na świeżym powietrzu ...
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2020-10-12, 21:34

Pudelek pisze:Zwłaszcza, że państwo sobie nie radzi i obywateli ma w dupie. Więc trudno się dziwić, że obywatele też je mają w dupie.

A tu się możesz zdziwić.
Gdyby posłuchać co mówią w TVP Info lub w innych programach informacyjnych "publicznej" wiedział byś, że jest zupełnie inaczej. Wszystko jest pod kontrolą, strumienie pieniędzy i wsparcia, państwo i służba zdrowia działają idealnie. Jedynie w Warszawie - jak co dzień - są kłopoty ;)

I nie jest to ironia z mojej strony, tylko realna sytuacja jaką spora część ludzi w kraju otrzymuje informację.
Sam się często zastanawiałem, jak to jest, że jednak tyle różnych kanałów info jest dostępnych a ludzie ślepo wierzą tylko w jeden. I wszystko mi się objawiło w tym roku w Kazimierzu, gdzie na noclegu była telewizja. Ze 20 kanałów było, różnych bzdetnych ale informacyjny tylko jeden - TVP Info (i oczywiście kilka innych "publicznych"-Historia, Kultura itp). I tak sobie oglądałem przez tydzień informacje w oderwaniu od innych źródeł i świat stał się zupełnie inny.

Ludzi oderwanych od platform satelitarnych, miejsc, regionów gdzie dostępna jest tylko ograniczona liczna kanałów jest od groma i oni żyją tam w zupełnej innej wizji kraju.
laynn

Postautor: laynn » 2020-10-12, 21:37

gar pisze:W sklepie to jedna sprawa, ale na świeżym powietrzu ...

W lesie, w górach i nawet w mieście, gdzie nie ma tłumów - zgadzam się absurd.

Ja jestem tylko wkurzony o tych, którzy właśnie w sklepach próbują pokazać jacy to są oczytani.
To ich wyzywam od dzbanów. Bo nic do nich nie dociera.

A najśmieszniejsze jest, gdy przytoczą przykład ukaranej kasjerki (tak słynna sprawa), ale już o drugiej rozprawie sądowej nie są doczytani!
https://wiadomosci.radiozet.pl/Koronawi ... -przez-sad

buba pisze:Sugerujesz ze to jest ideal do ktorego dążymy?

Pokazuję, że jeszcze daleko Polsce do założenia nam kagańców jak to się ostatnio głośno krzyczy.
I jak z drugiej strony nasze państwo nieporadnie działa z epidemią.

Z drugiej strony oglądam np jak pani pod miesięcznicą krzyczy Jarosławowi, że spotka go kara, a potem gdy policja jej blokuje przejście przez ulice, drze się na policjantów (no zakaz przejścia kuriozalny), ale jak ją policja chce wylegitymować, to nagle zapomina swoich danych. Cyrk. Już widzę jak by amerykańska, niemiecka czy francuska ją potraktowała.
O w Polsce można do Policji skakać, dość mocno. W Ameryce?
https://www.youtube.com/watch?v=XpreCLD ... otrowskiGD

Więc jeszcze raz napiszę, na całe szczęście jeszcze daleko nam do np Białorusi.

laynn pisze:A państwo...dziś przeczytałem, że w jakimś chińskim mieście jest 6 przypadków covida i władzę chcą całe miasto przebadać w ciągu tygodnia bodajże.

O znalazłem:
https://www.niedziela.pl/artykul/59493/ ... -zakazenia
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5746
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2020-10-12, 21:55

Sebastian pisze:Ziemia podtrzymywana jest przez cztery wielkie słonie stojące ma grzbiecie olbrzymiego żółwia.

I to jest ważne w tym wątku. A spiskowcy próbują stłamsić to przełomowe odkrycie dyskusją o maseczkach, sanepidzie i kwarantannie :D
Byłem dzisiaj w Biedronce - nie ma paniki. Będzie dobrze :)
laynn

Postautor: laynn » 2020-10-12, 22:07

Czyli zapas papieru zrobiłeś? ;)
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5746
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2020-10-12, 22:14

Nie robiłem zapasów, takie małe bieżące zakupy.
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 6094
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Postautor: Sebastian » 2020-10-12, 22:25

sprocket73 pisze:Nie robiłem zapasów, takie małe bieżące zakupy.


Ty jeden koszyk, Ukochana drugi?
laynn

Postautor: laynn » 2020-10-12, 22:33

Sebastian pisze:Ty jeden koszyk, Ukochana drugi?

Wózek.
Ten:
Obrazek
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5746
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2020-10-12, 23:00

Widzę żyjemy w czasach, ze trzeba się tłumaczyć ze wszystkiego ;)
Kupiłem:
- cytryny (do herbaty)
- mięcho dla Tobiego (ćwiartki z kurczaka + serca)
- 2 paczki rodzynek
- ser żółty
- frankfurterki
zapłaciłem 40 zł

Atmosfera daleka od paniki jaką widziałem w marcu. Wszystkie towary dostępne.
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 6094
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Postautor: Sebastian » 2020-10-12, 23:01

sprocket73 pisze:Widzę żyjemy w czasach, ze trzeba się tłumaczyć ze wszystkiego ;)
Kupiłem:
- cytryny (do herbaty)
- mięcho dla Tobiego (ćwiartki z kurczaka + serca)
- 2 paczki rodzynek
- ser żółty
- frankfurterki
zapłaciłem 40 zł

Atmosfera daleka od paniki jaką widziałem w marcu. Wszystkie towary dostępne.

poprosimy zdjęcie paragonu
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5746
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2020-10-12, 23:02

Sebastian pisze:poprosimy zdjęcie paragonu
obawiam się, że wylądował w koszu... ale znajdę!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 179 gości