Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

a propo's Wyborów, polityki, Unii, standardów, ISO itd

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-10-28, 17:26

No proszę, nie wiedziałem, że tylu katolików mamy na forum :o-o :lol

Tępy dyszel pisze:sojusz tronu z ołtarzem ma opłakane skutki. I rażąco rozmija się z Ewangelią.

sojusz tronu z ołtarzem trwa mniej więcej od IV wieku, jak tylko wyeliminowano religie pogańskie. Niestety lub stety, ale chrześcijaństwo od samego początku oficjalnego kultu służyło przede wszystkim aby rządzić, bogacić się i trzymać ludzi za mordę.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2903
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2020-10-28, 18:11

Pudelek pisze:No proszę, nie wiedziałem, że tylu katolików mamy na forum


I to na lewackim forum ;) ;)

Mam przekonania jakie mam. Ja je mogę co najwyżej przedstawić ale nie daję sobie prawa do narzucania swoich wartości i uznawania że moje są jedyne i słuszne.

A w tej konkretnej sprawie - ,,Naczelnik" zapomniał, że nawet większość katolików nie utożsamia się z tzw. społeczną nauką Kościoła. Zakaz aborcji eugenicznej nie ma poparcia społecznego. Stawia mniejszość, przeciw większości...

Gdyby odbyło się referendum w tej sprawie, sprawa jest przesądzona.

Próba narzucania woli mniejszości, dominującej większości nie ma nic wspólnego z demokracją tylko z mrocznymi czasami poprzedniego systemu.

Zresztą rządy PiS to jak w mordę strzelił socjalizm. To nie jest partia prawicowa. NSDAP też miało katolickie wartości na sztandarze.

A coby się nie działo, czy raj, czy lej po bombie, mają 40%, co spełnia przesłanki ku twierdzeniu, że to sekta polityczna. Która kupuje wyborców...ich własnymi pieniędzmi.
Kto przeciw nim - to wróg Polski, antypolak. PZPR-owska retoryka. Skłócanie i napuszczanie ludzi na siebie, to ich paliwo....


Lewica ma u mnie szacunek, choćby dlatego, że wiadomo o co chodzi i nie udają kogoś innego niż są.

Podsumowując - Jarek - P(rzeproś) i S(pierda***j).
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-10-28, 20:11

Tępy dyszel pisze:NSDAP też miało katolickie wartości na sztandarze.

a to ciekawe. A jakie konkretnie?

Tępy dyszel pisze:Zresztą rządy PiS to jak w mordę strzelił socjalizm. To nie jest partia prawicowa.

Nacjonalizm, ksenofobia, anty(wpisać sobie różne rzeczy), bardzo silna religijność, prymat państwa nad jednostką, konserwatyzm, patriarchat, rządy siły - to są typowe cechy prawej strony. To jest jak najbardziej partia prawicowa. Gospodarka to oczywiście duże ciągotki socjalistyczne, ale to da się jak najbardziej pogodzić: NSDAP też było partią prawicową (a przynajmniej po nocy długich noży), tyle, że narodowo-socjalistyczną. Wszystko się zgadza. Różnica tylko taka, że Adolf odżegnywał się od tradycyjnych religii, poza tym są same podobieństwa.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2020-10-29, 08:58

Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 6094
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Postautor: Sebastian » 2020-10-29, 11:22

"Nie spotkałem w moim życiu nikogo, kto by stracił wiarę po przeczytaniu Marksa i Engelsa, natomiast spotkałem wielu, którzy ją stracili po spotkaniu ze swoim proboszczem."

ks. Józef Tischner, "Historia filozofii po góralsku"
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-10-29, 15:21

"Najlepszy byłby taki PiS, co się człowiekiem zaopiekuje, ale do sypialni nie będzie wchodził"

a tymczasem głosują na PiS, który się nigdy żadnym człowiekiem nie zaopiekował (poza swoimi człowiekami), a do sypialni i tak wejdzie. I mogę się założyć, że w nastepnych wyborach znowu ich poprą.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2903
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2020-10-29, 15:59

Pudelek pisze:To jest jak najbardziej partia prawicowa.

Taka bezobjawowa. Ustaw prawicowo-konserwatywnych przez łącznie 9 lat rządów - zero.
Z nurtem myśli robotniczo-socjalistycznej:

https://www.youtube.com/watch?v=gSzQWgQN_88

Państwo opiekuńcze, postrzeganie własności państwowej jako lepszej od prywatnej (bo przecież prywaciarz to kułak), podatki+, danina solidarnościowa - swoją zaradnością sponsorujesz mniej zaradnych - dla mnie to typowa lewica.

Ich wyborcy muszą się czuć przez Państwo ,,zaopiekowani" za pomocą socjalu (w tym dla tych którzy,,,kompletnie go nie potrzebują). To wg politycznej narracji ,,buduje godność"

I dużo ludzi daje się złapać na ich prawicowość. Kościół jest im potrzebny do realizacji własnych celów politycznych. To nie jest partia ,,ideowa". Najwięcej członków byłej PZPR jest właśnie w PiS. Walczą z komuną...komuchami.

P.s. Ja myślałem że godność buduje poprzez pracę a nie zasiłki. Musi mi to TVP lub ceper wyjaśnić ;)
Ostatnio zmieniony 2020-10-29, 16:07 przez Tępy dyszel, łącznie zmieniany 2 razy.
laynn

Postautor: laynn » 2020-10-29, 16:04

Dobrze, że ropy nie mamy, bo możemy skończyć jak Wenezuela.
gar
Posty: 843
Rejestracja: 2016-01-06, 20:46
Lokalizacja: Orzegów

Postautor: gar » 2020-10-29, 16:07

PiS poza klimatami konserwatywno (etyka) - religijnymi to żadna partia prawicowa. Większość działań sytuuje ją po lewej stronie.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-10-29, 16:09

Tępy dyszel pisze:Taka bezobjawowa.

dlatego pisałem, że to narodowy-socjalizm. Ideologia oficjalna prawicowa, a jednocześnie silne elementy socjalne i socjalistyczne w gospodarce. Część PiSowców to zapewne ideowi prawacy, ale cała reszta to ludzie o kręgosłupach moralnych miękkich jak kupa od noworodka. Niby z kościołem pod rękę ale całe życie to jedno wielkie przeciwieństwo postaw znanych z Ewangelii, a jakby nagle się okazało, że mają szanse dalej być u żłoba z czerwonym sztandarem, to pierwsi cytowaliby Marksa. Zupełnie jak za PRL-u.
Ostatnio zmieniony 2020-10-29, 16:12 przez Pudelek, łącznie zmieniany 1 raz.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2020-10-29, 16:10

Nie ważne jak ją zwać - ważniejszy jest efekt jej rządów.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2903
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2020-10-29, 16:20

Stawiam tezę, że to się teraz dzieje, to nie przypadek. I udają zaskoczenie a zaskoczeni nie są. Moim zdaniem nie jest tak, że coś tam zrobimy, i zobaczymy co będzie. Oni doskonale znają sobie sprawę z konsekwencji swoich czynów, zarówno obecnych jak i przyszłych.

Są jacy są, ale na pewno nie są głupi. Są kilka kroków naprzód.

Zauważyliście, że te demonstracja przeciw obostrzeniom, są szybko i przykładnie pacyfikowane, kordon, gaz i po sprawie ?
W mediach tzw. głównego nurtu o tym cisza.

A z kolei inne już nie...jakieś przepychanki, gaz, brak kordonów, prób zduszenia w zarodku.
Działania Policji niby są ale jakby ,,bez werwy".

Myślę, że niepokoje społeczne są na rękę tej władzy. Oni czują się doskonale w stanie ciągłego konfliktu i szukania nowych bądź starych wrogów. Tak działają od lat.

To co się dzieje, po prostu...ma się dziać.
Vision

Postautor: Vision » 2020-10-29, 16:26

laynn pisze:Pamiętam, jak bodajże przyjechał gdzieś Komorowski (jak był prezydentem) i go wyborcy PiS wybuczeli. Teraz jak PiS został wybuczany to była tragedia.
Jak Kaczyński powiedział do faceta, spieprzaj dziadu, to było ok.

Ba pamiętam, jak w debacie w 2007r (kolega na urlopie chciał ją obejrzeć, mnie wtedy polityka grzała), Kaczyński nie przygotował się do niej, Tusk go zmiażdżył, jak Kaczyński nazwał sklepy z owadem, dla biedoty.


Nie w tym rzecz, czy ktoś na kogoś buczy, i podział na PiS i PO, co z automatu zrobiłeś i tak też między innymi tworzy się ta polska wojna wewnętrzna, bo się dzieli ludzi na jakieś grupy, najczęściej własnie te dwie. Chodzi o pewien obiektywizm i konsekwencje. Skoro wcześniej się było takim wrażliwym na pewne hasła o gorszych sortach, czy śmierć wrogom ojczyzny, Polska dla Polaków, czy zakaz pedałowania. Czy wszystkie inne, które były ponoć nawoływaniem do nienawiści. Zarzucanie komuś wandalizmu, niszczenia mienia itp. Teraz wyszli na ulicę przeciwnicy powyższego i zachowują się dokładnie tak samo. Nawołują do wypierdalania, jebania, do wojny i nie wiadomo czego jeszcze, wypisują sprajami różne rzeczy, niszczą czyjeś mienie itp. Zachowanie bardzo podobne. Po prostu jak widać, w słusznej sprawie można wszystko i nie ważne czy to są kibole, czy na co dzień normalni kulturalni, wrażliwi ludzie. Po prostu można to było zrobić w bardziej kulturalny i spokojniejszy sposób. O ile dla mnie sprawa też jest słuszna i sam jestem nawet za całkowitą legalizacją aborcji, to uważam, że po prostu to jest przegięcie i nie jest to sprawa takiej rangi, żeby aż tak się zachowywać.

Tym bardziej teraz, kiedy mamy ponoć pandemię. To tym bardziej jest to nieodpowiedzialne. Nawet tutaj na forum dla niektórych nieodpowiedzialne było to, że ktoś łaził bez maski, czy że buba z vladem się tego nie boi. Czy to, że ludzie się grupują gdzie indziej, stoją za blisko w kolejkach, nie zachowują odstępów. Ale już tysiące ludzi na ulicach to nie problem, bo przecież mamy wspólnego wroga którym jest PiS, to przecież można i w milionie w kupie stać i skandować jebać, wypierdalać itp.

Chciałem też zauważyć, że za niespełna dwa tygodnie mamy Święto Niepodległości... I właśnie tymi protestami dano ciche pozwolenie na zorganizowanie marszu niepodłegłości w czasie koronawirusa. Pewnie i tak by się ten marsz odbył, ale teraz za dużo mu nie będzie można zarzucić. Skoro jedni sobie mogli codziennie maszerować po ulicach, to przecież to tylko jeden dzień więc czemu by też nie mogli. Tak samo jak dowalać się do haseł tam głoszonych, bo będą na podobnym poziomie. Co więcej, może jeszcze dojść do nieciekawej konfrontacji w ten dzień i niezłych zamieszek... Jak dla mnie, to niestety, zniżono się do poziomu tych, którym się wcześniej tyle wygadywało...

Są ludzie którzy mają poważniejsze i bardziej realne problemy, które dotykają też o wiele większą liczbę choćby i mnie, i nie jest to powodem do tego, żeby robić taki burdel, który w dodatku może skończyć się tragicznie. Jak dla mnie to nieźle dano się sprowokować, tylko sprawa nie jest tego warta...

Niby walczy się o wolność i swobodę, a przecież właśnie coraz bardziej zostaje ona ograniczana przez te maski, lockdowny itp. Co więcej sporo z tych walczących teraz ludzi jeszcze kilka miesięcy temu na swoich profilach społecznościowych tak ładnie reklamowała hashtag #zostanwdomu. A teraz potencjalnie narażają siebie i innych na chorobę i śmierć i nie ma problemu. Ja rozumiem, że sprawa budzi emocje, ale w międzyczasie zakneblują nas jeszcze bardziej i tyle z tego będzie...
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Vision, łącznie zmieniany 4 razy.
włodarz
Posty: 2714
Rejestracja: 2014-05-13, 17:38
Lokalizacja: Góry Sowie

Postautor: włodarz » 2020-10-29, 18:16

Właśnie, Vision, zdrowego rozsądku nam potrzeba i wyważonych emocji.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2020-10-29, 19:28

Tępy dyszel pisze:buduje poprzez pracę a nie zasiłki. Musi mi to TVP lub ceper wyjaśnić
"Bogactwo pochodzi z pracy, nie z zasiłków" - Dyszlu, czytałeś wczorajszy SMS do nawiedzonego brata? Na pozostałe pytania odpowiem później, bo zaraz idę na "Wiadomości" o godz. 19:30. Już się gubię, kto po prawicy (ojca), kto po lewicy, czy to jeszcze socjalizm, a może wraca komuna? To jak partnerstwo publiczno-prywatne (3x P), czyli koszty państwowe, zaś zyski do publicznej kieszeni, ale co Wy możecie o tym wiedzieć. To skutki uboczne brutalnego kapitalizmu sprzed 30 lat, jeśli tak można nazwać "uwłaszczanie się czerwonych".

Odnośnie protestów w sprawie aborcji: kto chce mieć dzieci zdrowe i mądre?
Przeciwnicy wystąp. Tu chodzi też o geny. Do tego zmierza eugenika polska.

Vision, od dłuższego czasu piszę o fikcji z Covid-em, ale jestem w mniejszości i jak to mawia Korwin? :mys5

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 192 gości