Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

a propo's Wyborów, polityki, Unii, standardów, ISO itd

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2020-10-30, 09:32

Prezes pisze:Ale jak się prawie całe życie spędziło na politykowaniu w oderwaniu od przyziemnych problemów


"Kot może zostać. Reszta niech się oddali gwałtownie"
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5747
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2020-10-30, 11:14

W tym temacie moje myślenie jest dokładnie takie jak Prezesa - tzn. naszego forumowego Prezesa, a nie tamtego Prezesa, który ma oddalić się gwałtownie ;)

Sprawa jest ponadpolityczna i chociaż mnie jako starszego bezdzietnego faceta nie dotyka zupełnie, to zmierziło mnie to najbardziej z wszystkich akcji PiSu do tej pory. Dla mnie to zamach na wolność. Dlatego pierwszy raz w życiu poszedłem na protest. Dlatego jak widzę, że ktoś ze znajomych na FB ustawia sobie nakładkę "za życiem" to go usuwam (na razie 2 osoby) - tego też nigdy nie robiłem wcześniej.
Zawsze byłem spokojny i gotowy do dyskusji z każdym i o wszystkim. Jednak teraz jak ktoś popiera wyrok TK, to z taką osobą nie chcę mieć nic wspólnego.
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5747
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2020-10-30, 11:26

Straszne:
https://www.onet.pl/informacje/onetwiad ... h,79cfc278

10 tys. narodowców w Warszawie. Nawet połowa z nich przeszkolona z taktyki walki.
Słyszymy, że do Warszawy ruszają niemieckie bojówki anarchistyczne, które będą stanowić zbrojne ramię lewicy.
W naszym środowisku, jeśli chodzi o konfrontacyjną atmosferę i oczekiwanie na zwarcie, to jest najbliższy weekend, od piątku do niedzieli.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2020-10-30, 12:55

sprocket73 pisze:"za życiem"


Zawsze byłem po "wrażeniem" osób, które w imię "ratowania" jednego życia bez skrupułów poświęcają życie ( lub zdrowie ) innej osoby. A jak do tego dokładają jeszcze teksty religijne to już brak mi słów żeby opisać ich wspaniałość …
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6173
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2020-10-30, 12:58

sprocket73 pisze:Straszne:
https://www.onet.pl/informacje/onetwiad ... h,79cfc278

10 tys. narodowców w Warszawie. Nawet połowa z nich przeszkolona z taktyki walki.
Słyszymy, że do Warszawy ruszają niemieckie bojówki anarchistyczne, które będą stanowić zbrojne ramię lewicy.
W naszym środowisku, jeśli chodzi o konfrontacyjną atmosferę i oczekiwanie na zwarcie, to jest najbliższy weekend, od piątku do niedzieli.


10 tys. narodowcow oraz podobne jak nie wieksze ilosci babeczek spod znaku błyskawicy na ulicach? A zlotu nie mozna zrobic bo legalne sa zgromadzenia do 5 osob? :lol
Ciekawe czy napierdzielająca sie nawzajem ulica bedzie trzymac dystans i odpowiednio czesto dezynfekowac rece - jak pan premier nakazal? I czy aby na pewno beda miec maseczki odpowiednio naciagniete na oczy?
Moze maseczkowi bojownicy lepiej tam by ruszyli ze swoim kagankiem oswiaty - zamiast wkurzac ludzi po sklepach?

P.S. Znajomy zapraszal mnie na wroclawskie demonstracje. Jest nawet wydarzenie na fejsbuku. Kuszą, ze ma byc pokojowo i przyjemnie - muzyka, spiewy i poczestunek. Znaczy festyn? Ciekawe ile mlodych ludzi sie wybierze - po prostu z braku innych atrakcji, ktorych wszystkich pozabraniali?

Jak zrobisz zlot czy wesele na 30, 50 czy 100 osob to jestes przestepca? Zaraz cie zwinie policja, sanepid i och ach jak to nieodpowiedzialnie. Ale jak zrobisz "zlot" na 10 tys. osob to wszyscy moga ci skoczyc?? Dobrze rozumiem? :lol
Ostatnio zmieniony 2020-10-30, 13:12 przez buba, łącznie zmieniany 6 razy.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2020-10-30, 13:27

buba pisze:Dobrze rozumiem?

Źle rozumiesz (albo wolisz nie rozumieć), ale mnie to jakoś nie zaskakuje. Ludzie często są w stanie znaleźć setki argumentów na poparcie czegoś, w co jest im wygodnie wierzyć.
Mogą np. porównać zlot organizowany dla czystej przyjemności do protestów sprowokowanych przez wyrok TK potencjalnie mający wpływ na setki i tysiące ludzkich dramatów. No, przecież jaka to różnica?

Nikt nie twierdzi, że z epidemiologicznego punktu widzenia te protesty są korzystne. Ale ktoś je niestety sprowokował - proponuję zadawać różne trudne pytania np. na Nowogrodzkiej.
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6173
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2020-10-30, 14:02

Prezes pisze:Mogą np. porównać zlot organizowany dla czystej przyjemności do protestów sprowokowanych przez wyrok TK potencjalnie mający wpływ na setki i tysiące ludzkich dramatów. No, przecież jaka to różnica?


No ok.. Ty widzisz roznice. Ale pytanie czy wirus ją widzi! :lol
Ostatnio zmieniony 2020-10-30, 14:02 przez buba, łącznie zmieniany 1 raz.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2020-10-30, 14:25

Głębia i klasa powyższego argumentu napełniła mnie zadumą. Ale wynikałoby z niego, że jednak jest jakiś wirus.
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5747
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2020-10-30, 14:35

Tymczasem Prezydent postanowił zbawić naród i przygotował ustawę o możliwości przerwania ciąży w przypadku ciężkich wad płodu. Czyli takie przywrócenie tego co było w nieco innej postaci. Różnicą taka, że teraz Zespół Downa nie stanowi wystarczającej przesłanki do przerwania ciąży.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2020-10-30, 14:37

Ludzie Szanowni - zróbcie dla Buby ten zlot bo inaczej przez 6 lat będzie pisać jak to światowy spisek i donosiciele zniszczyli jej życie.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-10-30, 15:10

Dobromił pisze:Zawsze byłem po "wrażeniem" osób, które w imię "ratowania" jednego życia bez skrupułów poświęcają życie ( lub zdrowie ) innej osoby.

będą walczyć tak o "życie", jak państwa socjalistyczne walczyły o pokój i przyjaźń między narodami

sprocket73 pisze:Tymczasem Prezydent postanowił zbawić naród i przygotował ustawę o możliwości przerwania ciąży w przypadku ciężkich wad płodu

a jeśli TK znowu ją odrzuci? W konstytucji jest mowa jedynie o "prawnej ochronie życia", nie ma tam słowa o "poczęciu" i tym podobnym. Nieprawdą więc jest, że TK musiał wydać taki wyrok jaki wydał - polskie prawodawstwo nie precyzuje w którym momencie zaczyna się życie, zatem nie można się powoływać na konstytucję, że np. "zakazuje ona aborcji", bo to bzdura. Jeśli trybunał uznał, że życie człowieka, jako osoby którą dotyczy ten przepis, zaczyna się w momencie poczęcia (nie wiedziałem, że są lekarzami?) to idąc tym tokiem rozumienia nawet płód bez głowy i mózgu formalnie żyje i ma prawo się urodzic, aby zaraz umrzeć. Więc ta ustawa pana prezydenta z prawnego punktu widzenia nie zmienia praktycznie nic. Ba - będzie niezgodna z orzeczeniem TK :lol

Tak na marginesie - kiedyś uznawano w kościele katolickim, że człowiek powstaje 40 dni od poczęcia w przypadku chłopca i 90 dni u dziewcząt (najwyraźniej kobietom wolniej to idzie) i do tego momentu nie było mowy o istocie ludzkiej. Eksperci islamscy (a przynajmniej ich część) do tej pory mówi o 120 dniach od zapłodnienia. Jaki z tego wniosek? Obecny kościół katolicki jest bardziej radykalny od islamu oraz średniowiecznego kościoła katolickiego :lol
Ostatnio zmieniony 2020-10-30, 15:15 przez Pudelek, łącznie zmieniany 1 raz.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5747
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2020-10-30, 15:15

Pudelek, jak możesz mówić, że ustawa projektu Super Prezydenta Dudy może być z czymś niezgodna! Zobaczysz, ona będzie zgodna :) Niezgodna była komunistyczna ustawa o aborcji. Kobiety mordowały dzieci zgodnie z komunistycznym ubeckim prawem. Teraz będzie ustawa chroniąca życie i takie płody będą szły prosto do nieba.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-10-30, 15:17

sprocket73 pisze:Niezgodna była komunistyczna ustawa o aborcji.

oczywiście chodzi o komunistyczną ustawę w Polsce. Bo komunistyczna ustawa w Rumunii zakazująca całkowicie aborcji (i antykoncepcji) oraz nazistowska ustawa w III Rzeszy (również zakazują aborcji) są całkowicie zgodne z polskimi postawami patriotycznymi ;)
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2020-10-30, 15:31

https://www.sport.pl/inne/7,64998,26459 ... walki.html

Może by z Rycerzem Najmanem nakręcić nowy "Potop" ?
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2020-10-30, 15:35

Mobilizacja WOT:
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci ... a-sie.html

Będą koksowniki na ulicach?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 187 gości