Kolorowo w okolicach Lubawki

Relacje z Sudetów polskich i czeskich.
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6183
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2020-11-15, 21:17

Z okolic Szczepanowa idziemy w stronę zbiornika Bukówka. Wokół przecudne kolory jesieni.

Obrazek

W tym roku jest jakoś wyjątkowo mało czerwieni w przyrodzie, ale tutaj jarzębiny i głogi stanęły na wysokości zadania.

Obrazek

Obrazek

Brzeziniak! Chyba moj ulubiony rodzaj lasu!

Obrazek

Obrazek

A tu już Bukówka. Fajne bajorko otoczone górami. Nie wiem jak to się stało, ale jestesmy tu po raz pierwszy! Tyle razy być w okolicy, a tu nie zawinąć?

Obrazek

Obrazek

Jezioro, podobnie jak nasza Odra w Olawie, nieco wystąpiło z brzegów...

Obrazek

Ciekawy zestaw kempingowy - przyczepa przyciągnięta przez domowej chyba roboty traktorek - kabriolet! :)

Obrazek

Wędrujemy sobie skalistym brzegiem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wieża kościoła w Miszkowicach. Wieża była w całości a reszta kościoła to niezadaszona ruina. Odwiedziliśmy to miejsce pare lat temu - RELACJA: https://jabolowaballada.blogspot.com/20 ... ka_26.html

Obrazek

A potem wspinamy się na strome zbocze. Górka ta nazywa się Zameczek i ponoć są tam jakieś fajne skałki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No i faktycznie udało się znaleźć skałkę!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Leśny gnom o 3 nogach ;)

Obrazek

Jak się wylezie na szczyt skałki to nawet jakieś widoczki wyłaniają się znad lasu.

Obrazek

Dobre miejsce na popas!

Obrazek

Dziś szef kuchni serwuje leczo z termosa, domowy chlebek, orzechówkę oraz herbate z cytryną i sokiem z malin.

Obrazek

Obrazek

Okolice tamy w miejscowości Bukówka.

Obrazek

Obrazek

Takiego zabezpieczenia furtki to jeszcze nie widziałam! Żeby nawet kolce pod spodem? I wszystko omotane jeszcze drutem kolczastym? Wygląda jakby to powstawało etapami - i była w rejonie rywalizacja między grupą zabezpieczającą a ekipami forsującymi zasieki! Kolejny krok to chyba pole minowe! ;)

Obrazek

Obrazek

Skałki na Zadziernej.

Obrazek

Obrazek

Wracamy do Szczepanowa malowniczo błotnistymi drogami.

Obrazek

Obrazek
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 141 gości