Trochę szlakiem, trochę bokiem w Żywieckim

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9805
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Trochę szlakiem, trochę bokiem w Żywieckim

Postautor: Adrian » 2020-12-04, 20:16

Dzieeeń doooobry.

Miało być szybko łatwo i przyjemnie, czy tak było …?

Trasa przebiegała tak :
Obrazek
Nie na wszystkich mampach jest zielony szlak spacerowy zaznaczony, a na różowo są zaznaczone kawałki poza szlakiem.
A pomarańczowe kółko to polana z najlepszymi widokami

Wczoraj wieczorem kombinowałem gdzie by tu pojechać, żeby było miło i w ogóle … Może i by było super, ale efekt popsuła odwilż, syf na szlaku i poza nim ;) Jednak zdecydowanie było warto przejść ten kawałek szlaku, nie męczący i mało wymagający, takie każdy lubi :)

Przed 9.00 zostawiam auto na pętli autobusu w Bystrej Górnej i ruszam niebieskim szlakiem który przez Lachowe Młaki prowadzi do Stacji Turystycznej Słowianka i w zasadzie do tyle dochodzę. Przerwa jest krótka i treściwa, bo wiało jak diabli, a nie ma tam miejsca żeby gdzieś uciec przed wiatrem więc trzeba było się szybko zmywać.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Dosłownie kawałek się cofam i w miejscu gdzie czerwony odchodzi w lewo na Żabnice, ja idę prosto w stronę szczytu Skała, zaskakującego szczytu, dla tego że kompletnie niczego się tam nie spodziewałem, a tam pełna komercja :o-o I dopiero tam znajduję miejsce na to żeby spokojnie wyciągnąć kuchenkę i zaparzyć sobie gorącej kawy :D I tam też w sumie zaczynają się prawdziwe widoki i trzeba przyznać, że dla tych widoków warto tam iść, Beskid Śląski i Beskid Mały jak na dłoni, cała Kotlina Żywiecka i po prawej pewnie widać Makowski i Gorce, zakres widoków na Beskidy solidny ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Następna na planowanej trasie jest Magura i jej rozległe polany, jedną z nich przez pola ostrężyn muszę przejść w poprzek żeby dostać się z powrotem na ścieżkę prowadzącą mnie do samochodu. W pewnym momencie odbijam w prawo z nadzieją skrócenia sobie drogi … Drogę sobie może i skróciłem ale czas wydłużyłem i to bardzo :lol Wyszedłem na dużą polanę i już wiedziałem że to skręcenie na ślepo było mi pisane dzisiejszego dnia, oprócz olbrzymiego
Bernardyna którego się przestraszyłem i drugiego gnoja który później na mnie złowieszczo szczekał i chciał zaatakować, były jeszcze cudowne widoki, jak dziecko się cieszyłem, jak dziecko z uśmiechem na mordzie i nic że psy atakują, ten widok to rekompensuje, a na koniec i psy okazały się dla mnie miłe, jeden na pewno ;) I tak moja pętla po jakiś 5 godzinach się zamknęła.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


I taka to była wycieczka.
Ostatnio zmieniony 2020-12-04, 23:22 przez Adrian, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
Wiolcia
Posty: 3488
Rejestracja: 2013-07-13, 19:14
Kontakt:

Postautor: Wiolcia » 2020-12-04, 20:24

Noo, fajne tam są z kilku miejsc widoczki, polana na Magurze super, a choć śniegu resztka, to i tak wycieczka na plus. Niech no już ta prawdziwa zima z dobrą pogodą przyjdzie!!!
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14538
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2020-12-04, 20:31

Ha ! Widzę swój dom ! :)

Fajne widoki na doliny. Ile jeszcze masz urlopu ?
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2020-12-04, 20:38

Mi nie chciałoby się leźć po błocie. Sucho albo niech mróz ściśnie.
Gdy wiatr wieje mi w oczy, to się odwracam tyłem. ;)
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9805
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2020-12-04, 20:39

Dobromił pisze:Ha ! Widzę swój dom ! :)

Fajne widoki na doliny. Ile jeszcze masz urlopu ?


Miałem dzień wolny za sobotę 😁
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 6119
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Postautor: Sebastian » 2020-12-04, 20:46

Śniegu resztki, za to fajna przejrzystość powietrza, chyba dzięki temu wiatrowi. Smog w dolinach o tej porze roku potrafi być upierdliwy, Markowi ostatnio doskwierał na wschodzie słońca. Fajne chmurki miałeś na niebie, aż się prosi o filtr polaryzacyjny na takich ujęciach:

Obrazek
laynn

Postautor: laynn » 2020-12-04, 20:52

Bardzo fajny ten niebieski.
Końcówka po moich śladach ;)

Cieszę się, że się podobało. Niemniej...zimy chcę. ;)
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 6119
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Postautor: Sebastian » 2020-12-04, 20:57

laynn pisze:Cieszę się, że się podobało. Niemniej...zimy chcę. ;)


Ja też zimy chcę, niestety nie dałem rady się wyrwać, jak było to ostatnie ochłodzenie i trzeba czekać.
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9805
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2020-12-04, 21:07

Obróbkę robiłem pod presją, i mogłem nie przyciemnić jak trzeba :-/
Jakoś mi nie leży ten D3200
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9805
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2020-12-04, 21:10

Wiolcia pisze:Noo, fajne tam są z kilku miejsc widoczki, polana na Magurze super, a choć śniegu resztka, to i tak wycieczka na plus. Niech no już ta prawdziwa zima z dobrą pogodą przyjdzie!!!


Mało męcząca i z fajnymi widokami.
W lecie jakby tak się położyć na tej trawie i się byczyć :D Nooo chyba warto tam pójść.
Awatar użytkownika
Wiolcia
Posty: 3488
Rejestracja: 2013-07-13, 19:14
Kontakt:

Postautor: Wiolcia » 2020-12-04, 21:13

Adrian pisze:Jakoś mi nie leży ten D3200

Oo, serio? ;)
laynn

Postautor: laynn » 2020-12-04, 21:44

Kup Pentaxa.
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 6119
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Postautor: Sebastian » 2020-12-04, 21:48

Pentaxy ostatnio podobno bardzo tanio chodzą
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12331
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2020-12-04, 22:06

W zasadzie też chciałem dzisiaj pojechać w góry. Bo wolne mam, wiadomo.
No ale nie wyszło, a z jakiego powodu, to się uśmiejecie.

Rok temu w zemście hitlera opony zimowe z dębicy dokonały żywota. Kupiłem już autko z nimi, zajechałem do końca, w końcu kupiłem piękne Nokiany. Pojeżdziłem rok, no i wymieniłem na letnie, zostawiając zimówki z magazynie serwisu. Trzy tygodnie temu wymieniłem z powrotem na zimówki i wszystko cacy.
Ale jak spadła temperatura to coś się zaczęło dziać niedobrego. Auto dziwnie tańczyło, nie hamowało, tzn załączał się abs i auto się ślizgało.
Wczoraj dojechałem na parking kopalni dwukrotnie unikając cudem wjechania komuś w dupę i tak się schyliłem.... i co ja paczę...

Mam założoną dębice z hasioka! :haha

Kurna...

Pierwsza myśl - pojebali w serwisie opony i komuś dali moje nokiany, a mi założyli jakieś cudze ścierwo.

No ale sie okazało, że ktoś się jebnął, nie wywalił tych złomowych dębic tylko opisał moimi numerami i miałem w magazynie dwa komplety... Jak pojechałem, to wzięli pierwszy z brzegu.

I tak, rankiem ślizgiem, 30 na godzinę zawlokłem autko do serwisu i tyle by było z wyjazdu.
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9805
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2020-12-04, 22:17

Ciekawe co by było jakbyś rozdupcył auto :o-o

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 287 gości