Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Się dzieje

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2020-12-10, 11:18

Wdrożenie szczepionki napotyka nieoczekiwane przeszkody:
https://tvn24.pl/swiat/koronawirus-w-ro ... ce-4772749
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-12-10, 15:17

To chyba szczepionka zrobiona przez mormonów, a nie Ruskich ;)

A tak z innej bajki - u mnie dziś pada śnieg :) Niby w grudniu to nie powinno być nic dziwnego, ale w ubiegłą zimę zdarzyło się to może ze trzy razy i praktycznie nigdy biały puch nie utrzymał się do następnego dnia. Tym razem wobec mrozu jest na to szansa :D Najbardziej zszokowane są moje koty, które widzą go pierwszy raz w życiu :lol
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-12-12, 10:23

Czytałem ostatnio o planach szczepień na Słowacji. Społeczeństwo podzielono na cztery grupy (podobnie jak w Polsce) i okazuje się, że w trzeciej, szybciej przeznaczonej do szczepienia, znajdą się m.in. Cyganie ze swoich dzikich osiedli, bezdomni, osoby czekające na azyl i tym podobne. Zwykli obywatele, pracujący i płacący podatki, są dopiero za nimi. Kolejny przykład, że nie opłaca się być uczciwym i normalnie zatrudnionym... Woda na młyn wszelkiej maści nacjonalistów.

A tak w ogóle masowe testy, którymi niektórzy tak się zachwycali, gówno dały. "Eksperci" znowu zalecają na Słowacji twardy lockdown (bo miękki jest od dawna), bo rośnie i rośnie i spadać nie chce...
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Wiolcia
Posty: 3477
Rejestracja: 2013-07-13, 19:14
Kontakt:

Postautor: Wiolcia » 2020-12-12, 14:43

Nie znam się na polityce, ale nasuwają mi się dwa wyjaśnienia: albo poprawność polityczna nie pozwala umieścić osób, o których pisałeś, w ostatniej grupie (znowu byłby krzyk o dyskryminacji i braku równych szans), albo zadecydowały względy praktyczne - podejrzewam, że Romów czy bezdomnych trudniej "upilnować" i pewnie niewiele sobie robią z przestrzegania zasad (swego czasu buba opisywała historię z pociągu, gdy jechała z grupą Cyganów, którzy nie zasłaniali twarzy). Chodzą, gdzie chcą i pewnie niekoniecznie w maseczkach. Więc szczepiąc ich, chroni się innych. Taka logika.
Ale to tylko moje luźne pomysły.
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5748
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2020-12-12, 14:51

Mnie proszę umieścić na samym końcu kolejki.
Nie będę się pchał do szczepienia, przepuszczę wszystkich chętnych :)
Awatar użytkownika
kristoff73
Posty: 606
Rejestracja: 2019-05-15, 20:47
Lokalizacja: ST SD KGR TK SB

Postautor: kristoff73 » 2020-12-12, 16:49

Nie będę się pchał do szczepienia, przepuszczę wszystkich chętnych :)


Mam podobne podejście, poczekam na rozwój zdarzeń. Polecam wypowiedź Trenera:

https://www.youtube.com/watch?v=D3hYkXDV3Nw
Бродяга. Снусмумрик. Бомж.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-12-12, 20:18

Wiolcia pisze:albo zadecydowały względy praktyczne - podejrzewam, że Romów czy bezdomnych trudniej "upilnować" i pewnie niewiele sobie robią z przestrzegania zasad

myślę, że o to chodzi, ale w sytuacji kiedy potencjalny chętny obywatel (nie-Rom, nie-bezdomny, nie-nauczyciel ani inna osoba kwalifikująca się do pierwszeństwa) będzie musiał czekać na swoją kolej np. pół roku, a ktoś kto ma wszystko w dupie jest przed nim, to można się wkurzyć. Jak pisałem - po raz kolejny okazuje się, że warto żyć z socjalu i cudzych pieniędzy, lać na wszystko, a i tak się człowiekiem zaopiekują lepiej niż tym, któremu co miesiąc ściągają spory procent pensji podatkami.

Podejrzewam, że Cyganie i tak nie będą się chcieli szczepić, więc te pierwszeństwo w praktyce może zostać tylko na papierze...
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-12-12, 20:22

kristoff73 pisze:Mam podobne podejście, poczekam na rozwój zdarzeń. Polecam wypowiedź Trenera:

https://www.youtube.com/watch?v=D3hYkXDV3Nw

ciekawe masz autorytety... a wpisy pod filmem jeszcze ciekawsze, sama śmietanka ;)

PS>następnym razem proszę o opinię Pudziana, jego przynajmniej znam :)
Ostatnio zmieniony 2020-12-12, 20:23 przez Pudelek, łącznie zmieniany 1 raz.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
kristoff73
Posty: 606
Rejestracja: 2019-05-15, 20:47
Lokalizacja: ST SD KGR TK SB

Postautor: kristoff73 » 2020-12-13, 09:45

ciekawe masz autorytety...


To, że wrzuciłem tę wypowiedź, nie znaczy, że autor jest dla mnie autorytetem. Jednak lubię posłuchać, gdy ktoś mówi ciekawie i rozsądnie. Co masz gościowi do zarzucenia? W którym miejscu powiedział coś głupiego? I co to za żałosne porównanie z Pudzianem? A liczba mnoga: autorytety - pewnie pijesz do prof. Simona? Tu masz rację...
Бродяга. Снусмумрик. Бомж.
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 6094
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Postautor: Sebastian » 2020-12-13, 15:22

trzystumetrowa milicyjna blokada pod domem Sami Wiecie Kogo

Obrazek
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6173
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2020-12-15, 17:38

sprocket73 pisze:Mnie proszę umieścić na samym końcu kolejki.
Nie będę się pchał do szczepienia, przepuszczę wszystkich chętnych :)


Mnie też! Oddam swoją szczepionke Cyganom, uchodzcom, mormonom i kazdemu kto zechce. Toperz i moi rodzice tez sie wspanialomyślnie zrzekają tego skarbu na rzecz bardziej potrzebujacych.
Ostatnio zmieniony 2020-12-15, 17:41 przez buba, łącznie zmieniany 1 raz.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6173
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2020-12-15, 18:15

kristoff73 pisze:
Nie będę się pchał do szczepienia, przepuszczę wszystkich chętnych :)


Mam podobne podejście, poczekam na rozwój zdarzeń. Polecam wypowiedź Trenera:

https://www.youtube.com/watch?v=D3hYkXDV3Nw


Nie wiem kim jest ten gosc, pierwszy raz go widze, ale bardzo sensownie gada... Podpisuje sie pod wszystkim co powiedzial...

Mnie tez uczyli na studiach, ze wyprodukowanie szczepionki to jest od 5 do 10 lat, a nie kilka miesiecy. Ze sama faza badan klinicznych powinna trwac kilka lat aby zaobserwowac efekty uboczne i powikłania. A tu jest jeszcze mowa o nowej, nieuzywanej wczesniej technologii...
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2020-12-15, 18:37

A co gorsza nie wiadomo jakie mogą być skutki uboczne. Mało to było hollywoodzkich filmów ku przestrodze....?
Obrazek
Gór Ski
Posty: 484
Rejestracja: 2018-05-08, 11:14
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Gór Ski » 2020-12-17, 10:46

buba pisze:Mnie też! Oddam swoją szczepionke Cyganom, uchodzcom, mormonom i kazdemu kto zechce. Toperz i moi rodzice tez sie wspanialomyślnie zrzekają tego skarbu na rzecz bardziej potrzebujacych.



Gorzej jak bez szczepień nie opuścisz Polski , jadąc ( lecąc) do niektórych krajów jest wymagana np : szczepionka na żółtą febrę.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-12-17, 15:47

Grecja coś przebąkuje, iż nie będzie wpuszczać bez szczepionki. Z kolei inne kraje sugerują, że osoby zaszczepione będą uprzywilejowane, co akurat rozumiem: nawet jeśli np. Polska będzie w strefie czerwonej, to jej zaszczepiony obywatel wjedzie bez przeszkód...

A z innej bajki: 28 grudnia miało być luzowanie, jeśli liczba przypadków w Polsce spadnie. Spadła i to znacznie, więc tego dnia wprowadzamy dalsze obostrzenia. Genialne, prawda? :lol Logika po pisowsku. Z gospodarki nie będzie co zbierać, łamanie własnych ustaleń, ale co tam... Wszystko to zapewne wprowadzone za pomocą rozporządzenia, a więc znowu nielegalnie.
Ostatnio zmieniony 2020-12-17, 15:49 przez Pudelek, łącznie zmieniany 1 raz.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości