Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Się dzieje

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2020-12-20, 20:19

A w necie memów od groma już krąży :)

Obrazek
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9776
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2020-12-21, 17:54

https://coub.com/view/6s57r

TYLKO TYLE MI PRZYCHODZI DO GŁOWY!
Ostatnio zmieniony 2020-12-21, 17:56 przez Adrian, łącznie zmieniany 2 razy.
laynn

Postautor: laynn » 2020-12-21, 19:57

Macie już strój maskujący na sylwestra? :D
No i trzeba przez kanały wytoczyć drogę.

A. I godziny dla seniorów, od 1-3 przerwa od picia, ja nie dam rady od 19 pić do rana, wiek już nie ten...
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2021-01-02, 15:43

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci ... BoxMMtImg2
Chyba właśnie straciłem szacunek dla kilku osób. I nawet nie chodzi o to, że mi się jakoś strasznie ze szczepieniem spieszy, za to znam takich, co bardzo na to czekają i czekać muszą jeszcze długo.

Nic się tak naprawdę od czasów PRL w pewnych kwestiach nie zmieniło. Kiełbasa spod lady, pralka bez kolejki i wykroczenia drogowe bez mandatu.
Awatar użytkownika
kristoff73
Posty: 606
Rejestracja: 2019-05-15, 20:47
Lokalizacja: ST SD KGR TK SB

Postautor: kristoff73 » 2021-01-02, 17:30

Chyba właśnie straciłem szacunek dla kilku osób.


Ja na pewno. I tylko tyle można zrobić.

Sporym problemem na przyszłe miesiące - a może i lata - wydaje mi się sytuacja, w której ci, którzy nie będą chcieli się zaszczepić, poczują, co to znaczy być obywatelem gorszego sortu.

https://www.rp.pl/Koronawirus-SARS-CoV- ... onych.html

Za to należy się mocno, bardzo mocno...
Бродяга. Снусмумрик. Бомж.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2021-01-02, 18:41

Nie kumam jedynie, po jaką cholerę się tym chwalili w mediach społecznościowych (Janda i chyba jeszcze kilka osób).
Albo są idiotami i publicznie piszą mimo, iż nie są w odpowiedniej grupie szczepień, albo to było z jakiegoś legalnego rzutu było.
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2021-01-02, 19:19

O ile mi wiadomo, nie ma żadnego legalnego rzutu dla wybranych. Kryteria są ściśle określone.
A skoro już ktoś miał gest - nie można było np. zaprosić nadal żyjących powstańców? Pracowników sklepów czy nauczycieli po 60 roku życia?

Zadaję sobie jedynie pytanie, ile jeszcze jest takich szczepień spod lady, o których nie wiemy i się nie dowiemy.

kristoff73 pisze:Sporym problemem na przyszłe miesiące - a może i lata - wydaje mi się sytuacja, w której ci, którzy nie będą chcieli się zaszczepić, poczują, co to znaczy być obywatelem gorszego sortu.

To jest smutne, zwłaszcza że nadal chyba nikt nie ma odwagi jasno, uczciwie i obiektywnie przedstawić wszystkich "za i przeciw" przekonując ludzi, że odmowa szczepienia jest większym ryzykiem, niż jego przyjęcie. Zamiast tego kreuje się czarno-białą rzeczywistość kwestionując prawo do wątpliwości, ale niestety ludzie robieni w trąbę od początku pandemii przez pełne spektrum ekspertów i polityków już nikomu nie wierzą. Paradoksalnie takie podejście tylko wzmaga nieufność i napędza różnorakich antyszczepionkowców.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2021-01-02, 19:28

Ja bym jednak był ostrożny, bo może chodziło o coś zupełnie innego. Może to miała być jakaś forma promocji szczepień przez osoby znane ale medialnie nie wyszło i się teraz ludzi szczuje.
Bo:
https://www.wum.edu.pl/node/15357
...Zgodnie z sugestią NFZ szczepieniami w dniu dzisiejszym objęto też szereg osób ze świata kultury m.in. aktorów, kompozytorów, reżyserów, którzy będą promować w Polsce ideę szczepień przeciw COVID-19.


Czy taka sytuacja powinna być organizowana to inna sprawa ale też szczucie tej grupki ludzi na wyrost to trochę nie w porządku.
Ostatnio zmieniony 2021-01-02, 19:30 przez Piotrek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2021-01-02, 19:34

Ale sugestie NFZ nie są źródłem prawa... Jakiś ubogi emeryt lub emerytka może zostali w ramach tej sugestii zaszczepieni?
Pachnie to niestety brzydko i szybko pachnieć nie przestanie. Po raz kolejny zaufanie do naszego państwa niestety nurkuje.
Gdyby to miała być akcja promocji szczepień, to powinna być od początku nagłośniona, jawna i przejrzysta jak kryształ.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2021-01-02, 20:13

Ok, zgadzam się, że to chamówa by poza kolejnością kogoś po znajomości szczepić, to nie ulega wątpliwości. Żadnego pozakolejkowego załatwiania dla znajomych, starostów, kumpli z rady itd. nie powinno być, to jest jasne i nie podlega dyskusji.

Natomiast nie podoba mi się sytuacja, w której instytucja państwowa proponuje coś ludziom-pewnie w ramach publicznej promocji szczepień, bo sądzę że taki był zamysł- a jak się robi ferment, bo za szybko to wyszło i było źle przygotowane promocyjnie, to minister zdrowia rżnie głupa, a tych ludzi wiesza się publicznie za jaja.
Mnie się nie chce wierzyć, że Kot, Janda, Miller i inni załatwili se poza kolejką szczepienie, a potem piszą o tym otwarcie na Twitterze. Bo to tak jak bym wyłudził kase i zamiast siedzieć cicho to bym się tym chwalił. No nie logiczne.

Albo inna możliwość, choć wolałbym nie dożyć takiej chwili, że ich wkręcili. Żeby te "łże-elity" udupić jeszcze bardziej, ujebać intelektualistów, wrogów ludu naszego. Koszt kilkunastu szczepionek to niewielki koszt, bo i tak są wyrzucane jak się okazuje. Po akcji z aborcją byłbym w stanie i w taki numer uwierzyć.
Ostatnio zmieniony 2021-01-02, 20:15 przez Piotrek, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2021-01-03, 20:32

Sprawa jednak robi się trochę mętna i duże prawdopodobieństwo jest, że to jednak nie ma związku z żadną akcją. Bo ta ma ponoć dopiero w styczniu ruszyć...No ciekawe jak się to wszystko rozkręci, bo co najmniej dziwna sytuacja, zarówno z aktorami jak i MZ i WUM.
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2021-01-05, 10:43

Piotrek pisze:No ciekawe jak się to wszystko rozkręci, bo co najmniej dziwna sytuacja, zarówno z aktorami jak i MZ i WUM.

Jaka tam dziwna. Normalka, powoli wyłazi szydło z wora.
Jednemu przy okazji zaszczepili żonę, innemu partnerkę (bynajmniej nie seniorkę), następnemu córkę...

Zazdroszczę wiary w ludzi wszystkim, którzy w tej sytuacji widzą jakiś szlachetny kontekst promocji szczepień, ale trochę za długo już po ziemi chodzę.
Gór Ski
Posty: 484
Rejestracja: 2018-05-08, 11:14
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Gór Ski » 2021-01-05, 14:05

Prezes pisze:Zazdroszczę wiary w ludzi wszystkim, którzy w tej sytuacji widzą jakiś szlachetny kontekst promocji szczepień, ale trochę za długo już po ziemi chodzę.


Być może tak , np aby wyjechać na Bali czy inną destynację wystarczy zaświadczenie o szczepieniu.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2021-01-05, 15:43

Prezes pisze:Zazdroszczę wiary w ludzi wszystkim, którzy w tej sytuacji widzą jakiś szlachetny kontekst promocji szczepień, ale trochę za długo już po ziemi chodzę.

nie wiem czy to wiara, ale faktem jest, że po takich akcjach zwiększa się liczba chętnych na szczepienia, bo wielu ludzi będzie chciało przyjąć to co celebryci i "towar deficytowy".

Ogólnie to wyszło słabo, ale osobiście jestem zdania, że jakby rzeczywiście miałoby się to zmarnować, to wolę aby szczepiony był ktokolwiek, nawet Zenek Martyniuk.

Gór Ski pisze:Być może tak , np aby wyjechać na Bali czy inną destynację wystarczy zaświadczenie o szczepieniu.

to Bali się zbyt wielu turystów w tym roku nie doczeka, biorąc pod uwagę, jak długo będzie trwało szczepienie nie tylko w Polsce.
Ostatnio zmieniony 2021-01-05, 15:44 przez Pudelek, łącznie zmieniany 1 raz.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2021-01-05, 16:52

Pudelek pisze:faktem jest, że po takich akcjach zwiększa się liczba chętnych na szczepienia, bo wielu ludzi będzie chciało przyjąć to co celebryci i "towar deficytowy"

Paradoksalnie tak może być, ale na razie wygląda to tak, że niestety nie była to żadna akcja. Gdyby ktoś celowo zaplanował akcję typu "szczepimy na lewo, to z zazdrości inni też będą chcieli" to wygrywa dla mnie mistrzostwa świata w skutecznej manipulacji.

Pudelek pisze:jakby rzeczywiście miałoby się to zmarnować

A miałoby? Odpowiedź na to pytanie jest co najmniej nieoczywista :D
Jakby się miało zmarnować, to można było śmiało namierzyć i zaprosić całą masę niezaszczepionych pracowników służby zdrowia. Tudzież innych osób, niekoniecznie znajomych.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości