Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Się dzieje

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2021-01-05, 17:01

Prezes pisze:Gdyby ktoś celowo zaplanował akcję typu "szczepimy na lewo, to z zazdrości inni też będą chcieli" to wygrywa dla mnie mistrzostwa świata w skutecznej manipulacji.

mnie w tym kraju już nic nie zdziwi ;)

Prezes pisze:A miałoby? Odpowiedź na to pytanie jest co najmniej nieoczywista
Jakby się miało zmarnować, to można było śmiało namierzyć i zaprosić całą masę niezaszczepionych pracowników służby zdrowia. Tudzież innych osób, niekoniecznie znajomych.

ponoć na razie zmarnowało się jedynie ze 20-30 próbek, a gdyby nie zaszczepiono celebrytów, to byłoby znacznie więcej :lol

A na poważnie - wyszło nieładnie, ale zaczynam się zastanawiać, czy całość znowu nie ma służyć jako przykrywka kolejnych przekrętów PiSu, od nieudolności w szczepieniach po przejmowanie prywatnych banków. Przecież od paru dni w internecie prawie w ogóle się nie mówi o tym, że te szczepienie idzie strasznie wolno, plany rządowe odnośnie kolejnych szczepień są już dawno nieaktualne, są nawet takie problemy jak niepasujące igły - ale za to w najlepsze trwa akcja rządowych trolli i innych pożytecznych idiotów, że kilkudziesięciu celebrytów się zaszczepiło poza kolejnością! O niesprawnych maseczkach czy respiratorach od hadlarza bronią nikt już nie pamięta, o upadającej gospodarce również. Najważniejsza jest Janda i spółka! To tak jakby w czasie pożaru domu ktoś wrzeszczał, że mu sąsiad rozdeptał chodnik... I tak mamy od 2015 - co chwilę wybucha jakaś gównoburza, a rząd za jej plecami robi swoje...
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2021-01-05, 18:51

Wyszło niesmacznie ale jednak to do nich zadzwoniono w tej sprawie. Przecież to nie było tak, że był telefon z WUM "wejdźcie od tyłu a załatwimy wam szczepionki po znajomości i na lewo" i się rzucili. A potem wypisywali o tym w mediach społecznościowych. No takiego idiotyzmu to nie zakładam.
Aktorzyny cóż, mogli odmówić i mieli by spokój. Albo mogli poprosić na piśmie czy mailem, że to będzie akcja, cokolwiek, by mieć na podkładkę. A oni nic nie mają na swoją obronę, TVP Info już ich tak sponiewierała, że kopara opada, cyrk się kręci.
A ogólnie to jest sytuacja wręcz kuriozalna, no bo gdzieś ten zaczątek musiał być, z czegoś wyniknąć. Może ten cały rektor źle pismo z NFZ zinterpretował? Ono w sumie też nie było precyzyjne.
Obecnie jestem w stanie uwierzyć w każdy prowokowany numer, każdy absurdalny przepis i żonglowanie nastrojami ludzi na potrzeby partyjnego interesu. Najmniej w tym prawdopodobne jest dla mnie, że się aktorzy wkręcili z własnej inicjatywy na lewo i sobie te szczepionki załatwili.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2021-01-05, 18:59

Tych co rzucają błotem w stronę Jandy i innych (bo wiadomo, że jakby zaszczepił się np. Zelnik albo Kurski to dla prawicy byłoby zupełnie w porządku) zapytałbym: a ty coś byś zrobił, gdyby ktoś zaproponowałby ci teraz szczepienie, mając za alternatywę np. jesień 2022? Najwięcej brużdzą obecnie ci, co i tak albo szczepić się nie chcą albo by własną matkę sprzedali za 500 plus. Typowa hipokryzja ukierunkowana politycznie. Nie mam ku temu żadnych wątpliwości - tak jak pisałem wyżej od paru dni internet jest wręcz zalewany jadem, wszystkie pisowskie trolle powstały jak jeden mąż. Czekano tylko na rozkaz.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2021-01-05, 19:34

Piotrek pisze:Wyszło niesmacznie ale jednak to do nich zadzwoniono w tej sprawie.
Nie no, pewnie, że ktoś zadzwonił. Jak było dalej - to tak naprawdę nie wiemy. Do tych córek, żon i partnerek też dzwonili?
Piotrek pisze:Przecież to nie było tak, że był telefon z WUM "wejdźcie od tyłu a załatwimy wam szczepionki po znajomości i na lewo" i się rzucili.

Co do tej wersji (może bardziej delikatnej), to już bym sobie ręki nie ucinał, czy coś aby nie było na rzeczy.

Pudelek pisze:Tych co rzucają błotem w stronę Jandy i innych (bo wiadomo, że jakby zaszczepił się np. Zelnik albo Kurski to dla prawicy byłoby zupełnie w porządku) zapytałbym: a ty coś byś zrobił, gdyby ktoś zaproponowałby ci teraz szczepienie, mając za alternatywę np. jesień 2022?

Nie wiem, czy ja też rzucam błotem, do PIS mi bardzo daleko, ale jak widzę klisze rodem z minionej epoki (równi i równiejsi, z dostępem do leczenia też tak było), to mi się jednak czerwona (nomen omen) lampka zapala. Szczepionka to nie jest stara dobra kiełbasa spod lady, której jak nie zjesz, to trudno.

Równie dobrze można by pytać, co bym zrobił, jakby ktoś zadzwonił, że ma nagle okazyjnie do sprzedania prawie nowy samochód za pół ceny, ale trzeba wyłożyć kasę dzisiaj? Pewnie bym nie kupił - myśląc, że kradziony, a los pasera bywa trudny.

W pełni zgadzam się z tym, że władzuchna jedzie po tym temacie do bólu i się cieszy, bo nikt o ich bagienku chwilowo nie mówi. No, ale władzuchna tematu (raczej) nie sprokurowała.
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6173
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2021-01-05, 21:42

Pudelek pisze:a ty coś byś zrobił, gdyby ktoś zaproponowałby ci teraz szczepienie, mając za alternatywę np. jesień 2022?


ja bym zapytala czy moge przelozyc na jesien 2040 :P
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2021-01-06, 12:45

Prezes pisze:No, ale władzuchna tematu (raczej) nie sprokurowała.

sprokurowała to, że przeciętny człowiek poniżej 60 lat, który nie pracuje "w grupach ryzyka" może nie mieć szans się zaszczepić kiedykolwiek. A jednocześnie ta sama władzuchna sugeruje, że osoby niezaszczepione będą miały pod górkę, a może przez kolejne lata będą musiały nosić maseczki nawet w szczerym polu, nie wpuści się ich do lekarza, samolotu albo do niektórych krajów. I to nie jest wina Jandy czy Pazury, ale organizatorów polskiej służby zdrowia, którzy o szczepieniach pierdzielą od miesięcy, a jak przyszło co do czego, to okazało się, że znowu jest totalny bajzel. Więc cała ta afera (a właściwie aferka) jest pokłosiem rządowej polityki.

Prezes pisze:Nie wiem, czy ja też rzucam błotem, do PIS mi bardzo daleko, ale jak widzę klisze rodem z minionej epoki (równi i równiejsi, z dostępem do leczenia też tak było), to mi się jednak czerwona (nomen omen) lampka zapala.

ale dopiero teraz to widzisz? A chociażby szybkie testy dla członków rządu i błyskawiczna obsługa, kiedy reszta obywateli musiała czekać na to całymi dniami nie zapalały Ci czerwonej lampki??

buba pisze:ja bym zapytala czy moge przelozyc na jesien 2040

ale na który miesiąc konkretnie, bo mogą być kolejki? ;)
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2021-01-06, 12:52

PS>Ponoć do wielu szpitalu rozdzwoniły się telefony, nagle wszyscy dawni pracownicy, znajomi, kontrahenci chcą się szczepić, mimo, że przedtem była cisza. A więc jeśli PiS chciał rozpropagować nakłuwanie to mu się już udało, oczywiście kosztem zgnojenia innych.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2021-01-06, 13:00

Pudelek pisze:ale dopiero teraz to widzisz? A chociażby szybkie testy dla członków rządu i błyskawiczna obsługa, kiedy reszta obywateli musiała czekać na to całymi dniami nie zapalały Ci czerwonej lampki??

Nie musiały zapalać, czerwona lampka dla władzuchny świeciła się cały czas, bo niczego innego się po nich nie spodziewałem. Mam zresztą dziwne wrażenie, że w pewnych uprzywilejowanych kręgach szczepień poza kolejką jest więcej, tyle że się o nich nie dowiemy.
Od kręgów spoza władzuchny natomiast spodziewałem się nieco więcej przyzwoitości, jak widać naiwnie.
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6173
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2021-01-06, 15:49

Pudelek pisze:buba napisał/a:
ja bym zapytala czy moge przelozyc na jesien 2040

ale na który miesiąc konkretnie, bo mogą być kolejki?


Jakbys byl za mną - to po starej znajomosci cie przepuszcze

P.S. Mozesz zabrac kolegow, kolezanki i przypadkowych przechodniow :P
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2021-01-06, 16:28

Taa, a potem w TVP będą mnie pokazywać palcami i szukać dziadka w Wehrmachcie :P
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Mirek

Postautor: Mirek » 2021-01-06, 17:04

Pudelek pisze:Taa, a potem w TVP będą mnie pokazywać palcami i szukać dziadka w Wehrmachcie :P
Tia a mój dziadek ponoć służył pod rozkazami gen, Brusiłowa,wobecnych czasach niewiem czy z tego powodu cieszyć się czy martwić. :ryb
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2021-01-06, 17:45

Każda służba, która nie była pod rozkazami Rajmunda Kaczyńskiego, była zła.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6173
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2021-01-07, 15:45

Pudelek pisze:Taa, a potem w TVP będą mnie pokazywać palcami i szukać dziadka w Wehrmachcie :P


I znajac cie pewnie znajda! :lol
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2021-01-07, 17:06

Byłoby dziwne, gdyby nie znaleźli ;)
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2021-01-08, 09:59


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości