Wielka Czantoria i Stożek czyli beskidzka klasyka w pochmurn

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14538
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2021-01-07, 07:38

Pudelek pisze:Czynione są społeczne starania o jego uratowanie, lecz na razie nic pewnego nie wiadomo...


On jest tak mały, że pewno dałoby się go gdzieś po prostu przenieść.

Pudelek pisze:Wyremontowany dworzec kolejowy, którego część zajmuje... browar.


Słuszne połączenie.

Pudelek pisze:Panoramy były, że hej!


Gratuluję widoków !

Pudelek pisze:Jesteśmy zadowoleni, choć pogoda poza krótkimi przebitkami była dość ponura,


To pogoda dla koneserów. Inni niech się uczą ;)

Pudelek pisze:ale jednak moim zdaniem to była zupełnie inna estetyka niż obecne gówna w stylu Gołębiowski


Im się należy dożywotnio Nagroda Betonowej Kostki ( w skali kraju ).
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9806
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2021-01-07, 09:21

Gór Ski pisze:Tak a propos Czantorii ta dziwna moda z Czech i Słowacji dociera coraz szerzej też do nas

https://bielskobiala.wyborcza.pl/bielsk ... rects=true

Ten szczyt i tak jest już dawno stracony, tak jak Równica, taki Małpi Gaj do goroli z warszawki ;)
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8419
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2021-01-07, 13:16

buba pisze:To tak jak w jednym miasteczku. Kumpel mi opowiadal. Zmowili sie przez fejsa w 200-300 osob i wyszli na rynek w sylwestra o polnocy. Spiewali, pili, puszczali fajerwerki. I co zrobil patrol policji? Podszedl i poprosil aby sie rozeszli. Oni powiedzieli ze ok, ale pozniej. Wiec im pogrozili palcem i powiedzieli, ze o 00:30 ma ich nie byc. A jakby to byly dwie osoby to by dostali mandat i pałą po łbie.. W kupie sila... Tylko kupa musiala by sie chciec zjednoczyc a nie jeszcze wspierac oprawcow...

ponoć część właścicieli biznesów się nad tym zastanawia. Tylko, że ci, którzy coś jeszcze mają, boją się stracić resztę, więc nie widzę szans na masowość takiego rozwiązania. Prędzej jednak wieszczę prawdziwie narodową gospodarkę, jak PiSowcy zaczną masowo wykupowywać upadłe biznesy na wiosnę lub latem...

Gór Ski pisze:Tak a propos Czantorii ta dziwna moda z Czech i Słowacji dociera coraz szerzej też do nas

biorąc pod uwagę, że na Czantorii już jest wieża widokowa, to naprawdę dziwne działanie... Rozumiem, jakby postawili to np. na Równicy.

On jest tak mały, że pewno dałoby się go gdzieś po prostu przenieść.

pewnie tak, ale gmina się tłumaczy że nie ma pieniędzy i miejsca, a koleje, że zgodę musi wydać konserwator zabytków, choć obiekt nie jest na żadną listę wpisany. Pachnie mi demolką jak dawnego schroniska na Markowych.

Ten szczyt i tak jest już dawno stracony, tak jak Równica, taki Małpi Gaj do goroli z warszawki ;)

gorole z warszawski to jeżdzą raczej na Gubałówkę, w tym przypadku to prędzej gorole z Katowic i Sosnowca ;)
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10966
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2021-01-07, 13:28

To zdaje się nie będzie budowane na szczycie WCz ale w rejonie górnej stacji kolejki, obok niej.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8419
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2021-01-07, 13:42

Czyli budują nową wieżę z której widać będzie mniej, niż z już istniejącej. Genialne!
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6183
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2021-01-07, 13:46

Pudelek pisze:Tylko, że ci, którzy coś jeszcze mają, boją się stracić resztę, więc nie widzę szans na masowość takiego rozwiązania.


No tylko jak nie sprobuja to i tak stracą... Bo chyba tylko glupi sie łudzi, ze za miesiac czy dwa wspanialomyslnie rzad wszystko otworzy i juz nigdy nie zamknie...

Pudelek pisze:Prędzej jednak wieszczę prawdziwie narodową gospodarkę, jak PiSowcy zaczną masowo wykupowywać upadłe biznesy na wiosnę lub latem...


To brzmi bardzo prawdopodobnie. Zwlaszcza ze juz je skolektywizowali. Bo skoro to rzad decyduje o tym czy hotele, knajpy, czy baseny sa otwarte czy nie - no to one juz nie należą do dawnych wlascicieli tylko do rzadu. Wiec nie wiem czy beda je w ogole kupowac czy po prostu jednym ukazem oficjalnie przypieczetuja ich zabranie (no bo moga wszystko) czy np. wspanialomyslnie robiac umorzenie czesci dlugow w ktore popadli przedsiebiorcy
Ostatnio zmieniony 2021-01-07, 13:50 przez buba, łącznie zmieniany 1 raz.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 6119
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Postautor: Sebastian » 2021-01-07, 13:53

Pudelek pisze:Czyli budują nową wieżę z której widać będzie mniej, niż z już istniejącej. Genialne!


To nieistotne. Ważne że będzie, jak pisze Piotrek, w pobliżu górnej stacji kolejki, co gwarantuje stały dopływ kupowaczy biletów.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14538
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2021-01-07, 13:57

Sebastian pisze:Ważne że będzie, jak pisze Piotrek, w pobliżu górnej stacji kolejki


Jak na Szyndzielni. Z rozpędu można kupić bilet i wejść na wieżę.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9806
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2021-01-07, 14:12

gorole z warszawski to jeżdzą raczej na Gubałówkę, w tym przypadku to prędzej gorole z Katowic i Sosnowca ;)


Nie chciałem nikogo ze śląska urazić, wiadomo że do nas, to południe przyjeżdża :lol
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12331
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2021-01-07, 14:19

Czekaj, przyjedziesz na Śląsk to Ci gębę wunglem obsmaruję.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8419
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2021-01-07, 15:24

Przecież Adrian jest ze Śląska :o-o
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12331
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2021-01-07, 15:29

Taki Śląsk to nie Śląsk.
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9806
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2021-01-07, 15:43

Pudelek pisze:Przecież Adrian jest ze Śląska :o-o


Ze śląska Cieszyńskiego!
Myślę że "Mój" Śląsk jest inny od Śląska Tomka, to dwa różne światy, mnie nikt nie nazwie Hanysem, bo jestem z Cieszyna :) ;)
I nikogo nie chce obrazić, broń boże.
Ostatnio zmieniony 2021-01-07, 15:44 przez Adrian, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8419
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2021-01-07, 15:52

Adrian pisze:I nikogo nie chce obrazić, broń boże.

nie przesadzaj, takie mamy czasy, że ciągle ktoś jest obrażony, oburzony itp. Ja już mam w dupie czy kogoś obrażę czy nie. Strasznie delikatni się ludzie zrobili.

buba pisze:No tylko jak nie sprobuja to i tak stracą... Bo chyba tylko glupi sie łudzi, ze za miesiac czy dwa wspanialomyslnie rzad wszystko otworzy i juz nigdy nie zamknie...

jest jeszcze jeden problem: do otwartych biznesów muszą dołączyć klienci. A jeśli wypad na piwo albo obiad będzie się wiązał z potencjalnym dodatkowym rachunkiem w wysokości 500 złotych na osobę, to chętnych będzie niewielu.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12331
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2021-01-07, 15:55

Ja tam się na pewno nie obrażę. :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Adrian i 321 gości