Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

a propo's Wyborów, polityki, Unii, standardów, ISO itd

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5747
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2021-02-10, 22:32

Iza, to przecież piękny komplement, nie ma się co złościć :)

A ja jakieś 2 tyg. temu pojechałem na większe zakupy do biedry w czasie godzin dla seniorów. Przypomniałem sobie w ostatnim momencie i stwierdziłem, że spróbuję na bezczelnego. Udało się. Widać w maseczce wyglądam starzej :-/
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6173
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2021-02-11, 00:23

Izabela pisze:Wiem, że sporo, ludzi ogląda te super wiadomości i wierzą we wszystko co usłyszą, czasem się zastanawiam czy stosują przekazy podprogowe.
Jakiś czas temu wracałam z zagaraży, miałam opuszczoną maseczkę i mijały mnie dwie starsze panie. Popatrzyły na mnie i mówią " podziwej się smarkula mo pysk odkryty, PiS musi zrobić z takimi porządek". Nie skomentowałam tego, ale swoje pomyślałam.


Znajoma dentystka opowiadała mi, że miala pacjentke, ktora przyszla z bolem zęba, ale nie chciala zdjac maski. Bo w telewizji powiedzieli ze nie wolno przy obcych i panicznie sie bala, ze sie zarazi. Nie dalo sie jej przekonac. Na nic tlumaczenia, ze dentystka ma maske i jeszcze na to ta taką szybe... Ostatecznie baba zrezygnowala z leczenia zęba i zamaskowana postanowila isc do apteki i kupic tone apapu.
Ostatnio zmieniony 2021-02-11, 00:24 przez buba, łącznie zmieniany 1 raz.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Izabela
Posty: 791
Rejestracja: 2019-07-26, 08:31

Postautor: Izabela » 2021-02-11, 06:48

Moja znajoma jest psychologiem. Zawsze w ciągu dnia między pacjentami robiła sobie przerwę żeby odpocząć psychicznie. Teraz ma tylu pacjentów, że pracuje bez przerwy. Wszystko pacjenci covid'owi po kwarantannie albo tacy którzy nie radzą sobie ze strachem.
Aktualnie przyjmują coraz więcej dzieci. Mówiła, że sytuacja jest fatalna.
Jedynie pocieszając jest, że Ci ludzie jeszcze szukają pomocy i zgłaszają się na wizyty.

Książki nie czytałam. Mąż wyciągnął mnie do Decathlon'u.
Miłego dnia!
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2021-02-11, 07:14

buba pisze:...że miala pacjentke, ktora przyszla z bolem zęba, ale nie chciala zdjac maski.

Ale czad :D To na co ona liczyła, że jej od tyłu głowy się wwierci? :-)
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12319
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2021-02-11, 09:57

Izabela pisze:Mąż wyciągnął mnie do Decathlon'u


Kupił tylko stuptuty, czy jeszcze coś? :lol
Ps. ogólnie to całe szczęście, że te godziny seniorów zlikwidowali, dla mnie to było strasznym utrudnieniem.
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9776
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2021-02-11, 10:06

sokół pisze:
Izabela pisze:Mąż wyciągnął mnie do Decathlon'u


Kupił tylko stuptuty, czy jeszcze coś? :lol
Ps. ogólnie to całe szczęście, że te godziny seniorów zlikwidowali, dla mnie to było strasznym utrudnieniem.


Ni chu.a, nawet jednej pary nie było!
Nic nie kupiłem ...
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2021-02-11, 11:05

Piotrek pisze:Ale czad To na co ona liczyła, że jej od tyłu głowy się wwierci?

pomyliła dentystę z ginekologiem, tam nie musi ściągać maseczki :)
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2021-02-11, 13:39

:D i jeden i drugi lekarz
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2021-02-11, 15:21

Piotrek pisze::D i jeden i drugi lekarz


Teraz takich "legend miejskich" są tysiące :)
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6173
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2021-02-11, 16:05

Izabela pisze:Aktualnie przyjmują coraz więcej dzieci. Mówiła, że sytuacja jest fatalna.


My tez mamy w rodzinie psychologa, ktory zdecydowanie potwierdza twoje slowa, ze co jak co, ale jego branża przez lockdowny po dupie nie dostala :rol Interes kwitnie! I wlasnie mowi to samo, ze najwiecej pacjentow to dzieci. Depresja, marazm, mysli samobojcze i potworna otylosc. I sytuacja z miesiaca na miesiac sie poglebia. Ale o tym, ze to jest powazny problem i kto go stworzył - jakos nie trąbią w mediach, ani reżimowych, ani tych probujących sie nazywac niezaleznymi.

Piotrek pisze:Ale czad To na co ona liczyła, że jej od tyłu głowy się wwierci?


No wlasnie ta dentystka twierdzila, ze probowala rozkminic na rozne sposoby czego tamta oczekiwala i ni chu chu pomyslu nie miala. Lęk widac zabija wszelakie okrawki logiki i zdrowego rozsadku. Tamta ponoc przyszla po pomoc, bardzo jej oczekiwala, płakała, narzekała ze boli, ale strach nie pozwolił jej zdjąc maski... Moze niedlugo psychologowie będa robic warsztaty i terapie ze zdejmowania masek do jedzenia czy mycia zębów? :rol

sokół pisze:Ps. ogólnie to całe szczęście, że te godziny seniorów zlikwidowali, dla mnie to było strasznym utrudnieniem.


Zwlaszcza jak sie weszlo do sklepu o 9:30 i stalo pol godziny w kolejce a przed tobą 15 seniorow kaprysi i każe sobie kroic po jednym plasterku kazdej kielbasy. A jak przychodzi twoja kolej przy kasie to jest 10:02 i pani oznajmia, ze cie nie obsluzy.. Raz mialam taka sytuacje i gdyby nie grupa Ukraincow stojacych za mną, ktorzy zrobili awanture machając obsludze piesciami przed twarza - to bym musiala obejsc sie bez zakupow...

Jak to buba zostala milosniczką multi- kulti :lol Bo jak przychodzi co do czego, to w walce ze zidiocialymi rodakami tyłek ci ratuja jak nie Cyganie to Ukraincy!
Ostatnio zmieniony 2021-02-11, 16:28 przez buba, łącznie zmieniany 4 razy.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2021-02-12, 18:00

Dzisiaj razem z tatą byłem po raz pierwszy testerem produktów :lol W Wiśle, w browarze :) Jak miło było sobie posiedzieć w środku jak człowiek, prawie się odzwyczaiłem (choć w sumie i w styczniu i w grudniu też mi się udawało ;)).
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6173
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2021-02-12, 19:58

Pudelek pisze:Dzisiaj razem z tatą byłem po raz pierwszy testerem produktów W Wiśle, w browarze Jak miło było sobie posiedzieć w środku jak człowiek


Teraz to nawet w browarze Żubra czy Harnasia by czlowiekowi smakowalo! :lol :lol :lol
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2021-02-12, 20:52

Jadą już ostro na wszystkich frontach
Minister Przemysław Czarnek przyznał wyjątkową pozycję naukową czasopismom, w których sam publikował. Dołożył do tego także m.in. pismo kojarzone z o. Tadeuszem Rydzykiem oraz periodyk wydawany przez resort Zbigniewa Ziobry. Gdy lista wejdzie w życie, o wiele łatwiej będzie zrobić karierę naukową w pismach wspierających władzę. W proteście z ministerstwa odchodzi zastępczyni Czarnka


https://www.onet.pl/informacje/onetwiad ... y,79cfc278
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2021-02-12, 20:55

A czy Ty czytałeś osiem artykułów naukowych ministra Czarnka ?
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2021-02-12, 21:26

Nie dana mi była ta łaska.
Ale chyba trzeba będzie. Na wszelki wypadek, gdyby policja przepytywała na ulicy.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości