Zabrze - Rokitnica: Dworek starosty bytomskiego

Relacje pozagórskie z Polski.
Awatar użytkownika
kris_61
Posty: 293
Rejestracja: 2013-08-23, 09:12
Lokalizacja: Bytom

Zabrze - Rokitnica: Dworek starosty bytomskiego

Postautor: kris_61 » 2013-11-29, 21:32

Zabrze - Rokitnica: Dworek starosty bytomskiego

Dzisiaj chcę Wam przybliżyć ciekawe miejsce położone w bliskiej odległości od mojego miejsca zamieszkania. Jako główny punkt obrałem sobie dworek w Rokitnicy, (dzielnica Zabrza) który przez ostatnie lata stoi pusty i szuka nowego właściciela. Oraz średniowieczne grodzisko przy ul. Krakowskiej. Zatem wędrówkę rozpoczynam w Bytomiu-Miechowicach podążając ul. Francuską, by na skrzyżowaniu z Dzierżonia skręcić w lewo, w przedłużenie tejże ulicy i potem już cała trasa powiedzie cały czas prosto przez ok. 3 km. Łącznie 3,5 - 4km. w jedną stronę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Więcej i n formacji i zdjęć tutaj: http://szlakiibezdroza.blogspot.com/201 ... rosty.html
Ostatnio zmieniony 2013-11-30, 11:49 przez kris_61, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Iva
Posty: 1544
Rejestracja: 2013-09-04, 23:31
Lokalizacja: łódzkie

Postautor: Iva » 2013-11-29, 21:45

kris_61 pisze:dworek w Rokitnicy, (dzielnica Zabrza) który przez ostatnie lata stoi pusty i szuka nowego właściciela


Mam nadzieję, że znajdzie właściciela, czego mu życzę, bo szkoda, żeby miał zniszczeć (jak nasz Dwór Wężyków w Bełdowie). Ja bardzo lubię takie stare budynki.
"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."
Awatar użytkownika
kris_61
Posty: 293
Rejestracja: 2013-08-23, 09:12
Lokalizacja: Bytom

Postautor: kris_61 » 2013-11-30, 11:50

Iva pisze:
kris_61 pisze:dworek w Rokitnicy, (dzielnica Zabrza) który przez ostatnie lata stoi pusty i szuka nowego właściciela


Mam nadzieję, że znajdzie właściciela, czego mu życzę, bo szkoda, żeby miał zniszczeć (jak nasz Dwór Wężyków w Bełdowie). Ja bardzo lubię takie stare budynki.


To dość długi czas już tak trwa. Wiele rzeczy zostało rozgrabionych przez złomiarzy i wandali.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Jak9009 i 10 gości