Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Się dzieje

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9776
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2021-03-17, 18:48

Pudelek pisze:Liczyłem, że zamkną chociażby od poniedziałku, mazowieckiemu dali odpowiedni czas, a teraz znów jebli wszystkim po równo. Żeby oczywiście przepadły rezerwacje w hotelach (nie wszystkie jeszcze wykupione), a ludzie w panice rzucili się na zakupy przez te trzy dni. Kurna, ja muszę iść do Decathlonu, ale ponoć już się tworzą takie kolejki, że masakra!


Byłem ostatnio w Bielsku Białej w Decathlon i staliśmy z bratem jakieś 10 minut, szybko to idzie ;)
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2021-03-17, 19:00

Adrian pisze:Byłem ostatnio w Bielsku Białej w Decathlon i staliśmy z bratem jakieś 10 minut, szybko to idzie

ostatnio to ja zawsze wchodziłem z marszu, ale wtedy nie było opcji, że to znowu ostatnie dni zakupów.

Adrian pisze:Za przeproszeniem w pizdu bym te wszystkie kościoły pozamykał, modlić się mogą w domu, bo Bóg jest wszędzie, a nie w kościele

piszesz, jakbyś się z choinki urwał :P To polski katolicyzm, nie chrześcijaństwo, tu modlitwa bez kościoła jest nieważna. Kasa musi się zgadzać, a emeryci muszą mieć zapewnioną rozrywkę i towarzystwo. Poza tym to złe podejście - kościoły niech będą sobie otwarte, ale niech inne gałęzi gospodarki również. W przeciwieństwie do Domów Bożych gospodarka przynosi państwu zyski, a kościoły tylko straty.
Ostatnio zmieniony 2021-03-17, 19:01 przez Pudelek, łącznie zmieniany 1 raz.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2021-03-17, 19:13

Adrian pisze:A jak zapytałem jakiś czas temu wikarego, dla czego nie liczą ludzi w kościele, bo było ich 3 x więcej niż powinno, to w pierwszym momencie się zmieszał, niby zażartował, a później powiedział że to proboszcz powinien to robić nie on, bo on jest tylko pomagierem!

Oj... uważaj, bo Cię jeszcze kuria wezwie na spotkanie jak tego faceta, co go o donosy parafianie podejrzewali :lol

Co do Decathlonu, kupuję tam masę rzeczy w sklepie internetowym i w zasadzie nie mam potrzeby jeżdżenia do stacjonarnego - rozmiarówka jest spójna, a zwrot w razie czego bezproblemowy.
Ostatnio zmieniony 2021-03-17, 19:13 przez Prezes, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2021-03-17, 19:22

Buty czy ciuchy muszę przymierzyć i kropka. To raz. Dwa - zamierzam ciuchy użyć już na najbliższym wyjeździe, więc zwrot niewiele mi daje. Wolę kupić rzecz mi pasująco niż potem coś zwracać.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12321
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2021-03-17, 19:37

Pudel, jak wcześniej sklepy wszystkie były zamkniete, to było w Polsce otwartych sześć decathlonów, wiem, bo sobie robiłem zakupy podczas pandemii.

W Bytomiu powinien być otwarty znów, jakby co zapraszam. Pokażę Ci niemieckie napisy na budynkach w mieście. :D
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2021-03-17, 20:12

Do tej pory się zastanawiam dlaczego niektóre Decathlony działały, a inne nie. Np. w Mikołowie Decathlon nie jest częścią żadnego centrum handlowego ani galerii, a był zamknięty.

sokół pisze:W Bytomiu powinien być otwarty znów, jakby co zapraszam. Pokażę Ci niemieckie napisy na budynkach w mieście.

można by zrobić mini zlot z Bubą :D
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12321
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2021-03-17, 20:48

Buba to raczej u siebie siedzi, ale jak się pospieszysz to mam wolne do końca tygodnia :D
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 6094
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Postautor: Sebastian » 2021-03-17, 20:51

Pudelek pisze:Do tej pory się zastanawiam dlaczego niektóre Decathlony działały, a inne nie. Np. w Mikołowie Decathlon nie jest częścią żadnego centrum handlowego ani galerii, a był zamknięty.


Ponieważ pojęcie "galeria/centrum handlowe" jest pojęciem potocznym, nie uregulowanym w prawie, zamknięte były obiekty wielkopowierzchniowe, tj. o pow. powyżej 2000m
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2021-03-18, 08:10

No chyba, że sprzedawały np. cegły.

Tak na marginesie: wiele kwestii jest pojęciem potocznym, np. "maska/maseczka" również. I ciągle najbardziej mnie szokuje, że duże sieci, dysponujące całymi armiami prawników, pozwoliły się bezprawnie zamknąć.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2021-03-25, 11:40

Zamykają dalej.
Kolejne sklepy, przedszkola, żłobki, fryzjerów itp.
Kościołów nie.

Mam coraz większą ochotę spadać z tego kraju, ale na razie nie ma jak ani nie ma gdzie.
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 6094
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Postautor: Sebastian » 2021-03-25, 11:49

Czyli obowiązek chodzenia w maseczkach zdał się psu na budę. Czemu mnie to nie dziwi?
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2021-03-25, 11:57

Obowiązek noszenia maseczek na zewnętrz przyniósł efekt odwrotny od zamierzonego: człowiek noszący maseczkę na pustej ulicy jest nią tak zmęczony, że nawet w sklepie będzie ją ściągał, wieszał pod nosem itp. żeby mu się lepiej oddychało. Tyle, że niestety w wielu krajach jest takie durne podejście - np. w Czarnogórze już od lipca wszyscy muszą je nosić na zewnątrz. W takich upałach to ja im współczuję, ale podejrzewam, że w Polsce będzie tak tego lata podobnie...

Prezes pisze:Zamykają dalej.
Kolejne sklepy, przedszkola, żłobki, fryzjerów itp.
Kościołów nie.

kwestia polityczna oczywiście. Z tego też powodu nie wprowadzili zakazu poruszania się. I właściwie jedynie to mnie interesowało - do sklepów się nie wybieram (alkohol kupię w spożywczaku ;)), do fryzjera tym bardziej, kościół mogę... sfotografować, jeśli zabytkowy ;) A w przypadku zakazu poruszania się do znowu byłoby tłumaczenie się milicji, ewentualnie konieczność odwoływania się w sądach - średnio przyjemna.
Choć - do świąt jest jeszcze tydzień. Nie wiadomo co wymyślą przy wzroście zakażeń (a skoro są rekordowe ilosci testów, to zakażeń też). Co prawda efekt obostrzeń jest zawsze widoczny dopiero po 10-14 dniach, ale im się spieszy...
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2021-03-25, 12:04

Obowiązek noszenia maseczek powinien być tam, gdzie realnie coś daje - ale przede wszystkim powinien być egzekwowany i przestrzegany.
Można sobie wprowadzić wiele regulacji czy zakazów, jak suweren w przekonaniu o wyższości własnego intelektu będzie miał je w d..., to dadzą tyle, ile właśnie dają.
Umówmy się, ktoś tę władzuchnę wybrał...
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2021-03-25, 12:09

Prezes pisze:Zamykają dalej.

Kolejne sklepy, przedszkola, żłobki, fryzjerów itp.

Kościołów nie.


Czy w kościołach będzie dostępna usługa fryzjerska ? Bo chyba do jutra nie zdążę …
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 6094
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Postautor: Sebastian » 2021-03-25, 12:13

Przecież cały czas odbywa się tam strzyżenie owieczek ;)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości