Wakacyjne Izery, Karkonosze i Rudawy ...

Relacje z Sudetów polskich i czeskich.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14538
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2021-08-24, 10:31

Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9800
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2021-08-24, 10:41

Dobromił pisze:https://www.youtube.com/watch?v=bZMvyUi48Mk


Drzewo zasłużyło na udział w teledysku ;)
Awatar użytkownika
Izabela
Posty: 791
Rejestracja: 2019-07-26, 08:31

Postautor: Izabela » 2021-08-24, 10:58

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
laynn

Postautor: laynn » 2021-08-24, 12:30

Oj narobiliście mi smaka!!! Na Izery.
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9800
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2021-08-24, 13:22

laynn pisze:Oj narobiliście mi smaka!!! Na Izery.


Na Izery zawsze :)
Ciekawe jak się prezentują po czeskiej stronie, tak samo dobrze ?
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 6107
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Postautor: Sebastian » 2021-08-24, 17:12

Fajne te góry, takie nie za strome :) Ale pojeździłbym tam na rowerze. Na Hali jesiennie, powinno się podobać Laynnowi ;)
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9800
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2021-08-24, 17:20

Na Hali od zieleni po ciemne brązy
włodarz
Posty: 2717
Rejestracja: 2014-05-13, 17:38
Lokalizacja: Góry Sowie

Postautor: włodarz » 2021-08-24, 18:01

Adrian pisze:Ciekawe jak się prezentują po czeskiej stronie, tak samo dobrze ?

Zajrzyj do relacji "Czeskie góry okiem włodarza", pierwsze cztery są właśnie z czeskich Gór Izerskich. Jest jeszcze jedna, żebyś nie musiał długo szukać: http://sudeckieilustracje.pl/index.php/ ... rpien-2020 To oczywiście nie jedyne miejsca, które tam odwiedziłem, ale jeszcze nie zdążyłem wrzucić na stronę.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10966
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2021-08-24, 18:58

Ale klimat iście październikowy, taka jesienna chłosta :---/
No ma to swoje plusy, jak sam mówisz, ludzi z pewnością mniej, a już na pewno nie tyle co na zdjęciu które lyann wstawił :-) . W takim pochodzie to jednak żadnej frajdy nie ma.
laynn

Postautor: laynn » 2021-08-24, 19:15

Sebastian, latem też jest tam cudnie :) byłem :)
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9800
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2021-08-24, 20:17

włodarz pisze:
Adrian pisze:Ciekawe jak się prezentują po czeskiej stronie, tak samo dobrze ?

Zajrzyj do relacji "Czeskie góry okiem włodarza", pierwsze cztery są właśnie z czeskich Gór Izerskich. Jest jeszcze jedna, żebyś nie musiał długo szukać: http://sudeckieilustracje.pl/index.php/ ... rpien-2020 To oczywiście nie jedyne miejsca, które tam odwiedziłem, ale jeszcze nie zdążyłem wrzucić na stronę.


Ja sobie zapisuje niektóre twoje trasy, a później zapominam że je mam :lol
A teraz i tak bez szczepień byśmy nie poszli .
Ale dzięki :)
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9800
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2021-08-25, 20:41

Dzień 5

Dzień w którym nie robimy nic :D
Do południa leżymy, później idziemy pochodzić po mieście, pijemy kawkę w fajnej knajpce, która za zwyczaj jest nabita po brzegi. Kupujemy jakieś pamiątki i w drodze powrotnej wstępujemy na obiad. Leniwie z napchanymi brzuchami wróciliśmy na kemping i nasz dzień miał się zakończyć, ale Iza ciągle mówiła o miejscu, które zwało się Lawendowo na Uboczu, czy jakoś tak ?
Późne popołudnie deszcz wisi w powietrzu, a my zbieramy się w drogę, kilkadziesiąt kilometrów tylko po to, żeby uszczęśliwić moją osobistą żonę Izabelę :)
Była bardzo zadowolona z wizyty, więc dzień uznajemy za udany !

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dzień 6
Leżymy i nic nie robimy, może pójdziemy na miasto …? Poszliśmy ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dzień 7

Dzień ostatni !
Wycieczki różne były w planie, kiedy nadchodzi ostatni dzień, dzień w którym w końcu pogoda ma być słoneczna i ma być ponad 20 stopni, deszczu brak. Szaleństwo !
W zeszłym roku niesamowite wrażenie robi na nas Sokolik W Rudawach Janowickich, więc jedna z opcji na ten wyjazd, to była właśnie wizyta w Rudawskim Parku Krajobrazowym.
Janowice Wielkie, parking pod Urzędem Gminy, godzina 8.45 ruszamy kolorem Żółtym/zielonym w stronę krainy formacji skalnych, nazwy poszczególnych kamieni są oryginalne :
- Jarek, Skała z Dziobem, Bambulec, Skalny Most, Piec, Nosorożec, Wielbłąd, Szuflandia itd.
Ale są również bardziej pospolite, nawet znane z innych stron :
- Krowiarki, Kazalnica, Malinowa, Koń, Urwista, Bukowa Turnia itd.
Zielonym szlakiem docieramy do totalnej niespodzianki, w sensie że ruiny zamku będą to wiedziałem, ale spodziewałem się kilku resztek ścian i może kawałek muru, a tam ruiny jak się patrzy, zamek musiał być spory. Wąskie schodki prowadzące na mury obronne skąd jest widok między innymi na "cycki" ;)
Ogólnie ruiny Zamku Bolczów są bardzo fajnym miejscem i szczerze mogę polecić, z resztą cała pętla którą robimy jest warta przejścia, te wszystkie skały i balkony …
Zamek zdobyty, można ruszać dalej !

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Co krok z lasu wyłaniają kolejne duże skały, mijamy je wszystkie i wchodzimy dopiero na Piec, który posiada barierkę i ławeczkę, w sam raz dla nas ;)
Idziemy dalej w kierunku Stariściańskiej Skały i Lwiej Góry, tutaj skupisko ludzi zdecydowanie większe bo i skała solidna i duża. Na górze zawijasy wijące się między skałami i schodki wykute w skale prowadzące na balkon widokowy Lwiej Góry, skąd znowu widok na "cycki" ;)
Dalej idziemy w stronę Rozdroży pod Jańską Górą, w zasadzie dziewczyny idą, bo ja odbijam w leśną ścieżkę i idę zobaczyć tutejszą Kazalnicę. Skała robi wrażenie, u jej podnóży zbierają się wspinacze mający chrapkę na jej zaliczenie ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z małymi komplikacjami, ale szczęśliwie spotykamy się ponownie i w komplecie kończymy wycieczkę na parkingu pod Urzędem.
Ostatnia wycieczka była naprawdę udana, szkoda że pogodnych dni było tak mało, ale cieszymy się z tego co było i składamy jeszcze broni, bo urlop nadal trwa ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I takie to były wycieczki !
laynn

Postautor: laynn » 2021-08-25, 20:47

Przyjemnie.

A pogoda, to za brak zaproszenia w Tatry Ci zrobiła pstryczka w nos. Wcześniej wiedziała, że cham i o kolegach nie pamiętasz ;)

Ps. Zdjęcie słoneczników, potwora w lesie bardzo fajne! :)
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9800
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2021-08-25, 21:17

laynn pisze:Przyjemnie.

A pogoda, to za brak zaproszenia w Tatry Ci zrobiła pstryczka w nos. Wcześniej wiedziała, że cham i o kolegach nie pamiętasz ;)

Ps. Zdjęcie słoneczników, potwora w lesie bardzo fajne! :)


W środku tygodnia, kto oprócz Seby mógłby jechać ;)

Ogólnie ostatnio mam doła fotograficznego, a pogoda mi nie pomaga, a nawet skutecznie wku.wia.
Dzisiaj to potwierdziła :lol
Ale to nie o Tatrach, a o Sudetach i tego się trzymajmy :P
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10966
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2021-08-25, 21:35

Piękne te lawendy. Sporo bym dał, żeby mi w ogródku tak rosły, bo na razie to ... daleko do ideału :rol

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 158 gości