Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Sprawy techniczne itp.

Tutaj możesz zgłosić wszelkie problemy, propozycje i zadawać pytania dotyczące funkcjonowania serwisu.
Tutaj też przywitasz się z wszystkimi :)
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2013-12-09, 22:10

sokół pisze:a co zrobił?


Podpis
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12318
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2013-12-09, 22:11

Jaki podpis? :lol
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2013-12-09, 23:10

sokół pisze:Jaki podpis? :lol


Podpis był uprzednio inny. Reklamował jakieś fajki czy coś.
Teraz link zniknął.
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2903
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2013-12-10, 20:56

sunshines,u,138.htm

Kolejna oferta reklamowa.
Mirek

Postautor: Mirek » 2013-12-10, 21:18

:---/
Ostatnio zmieniony 2024-06-23, 22:03 przez Mirek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12318
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2013-12-10, 22:18

Dzięki chłopaki za czujność.

Reklama poleciała w hasiok. Ja tam jestem zdania, że można dać reklamę, ale trzeba troszkę popisać, wykazać się jako forumowicz, wtedy chyba nikt nie będzie miał nic przeciwko, ale chamskim reklamom będę się przeciwstawiać.

Oczywiście to tylko moje skromne zdanie, jednego z wielu, ale myślę, że większość z Was podobnie mysli.
Ostatnio zmieniony 2013-12-10, 22:19 przez sokół, łącznie zmieniany 1 raz.
Mirek

Postautor: Mirek » 2013-12-10, 22:51

:usm
Ostatnio zmieniony 2024-06-23, 22:03 przez Mirek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2013-12-10, 22:56

sokół pisze: Ja tam jestem zdania, że można dać reklamę,

a ja jestem zdania, że nawet jeśli ktoś się wykaże jako forumowicz, to reklamy nie może dawać. To forum dyskusyjne, a nie zbiornik reklamociulów.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Vision

Postautor: Vision » 2013-12-11, 07:01

Pudelek pisze:że nawet jeśli ktoś się wykaże jako forumowicz, to reklamy nie może dawać.


Błądzisz, bo każdy link nie prowadzący do tego forum jest reklamą. :-o I już w tym momencie musielibyśmy usunąć stąd mnóstwo linków i z profilów i z postów. Forum też usuńmy bo w stopce, jest link do tej i do takiej strony. Dlatego rozwiązanie jakie napisał sokół, jest najkorzystniejsze, ktoś pisze coś sensownego na forum niech sobie link zamieści, tym bardziej jeżeli link prowadzi do kogoś własnej strony, albo związany jest w jakiś sposób z tematyką górską, a noclegi czy sklepy górskie, są właśnie takimi linkami. Co innego jak ktoś zarejestrował się tylko po to, żeby zamieścić taki albo całkiem inny link, nic nie napisał, albo nawet nie zalogował się.
Ostatnio zmieniony 2013-12-11, 07:20 przez Vision, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2013-12-11, 07:40

Ja popieram Visiona.
Z tym ze uważam ze reklama strony, imprezy itd powinna być przynajmniej trochę związana z tematyką forum.

Lucyna reklamuje tu swoją stronę, jak najbardziej związaną z górami - chcesz jej zabronić ?
Kiedy się będzie zaczynał kurs przewodników beskidzkich w Gliwicach - też informację o tym zamierzam wstawić sobie do stopki, może ktoś akurat trafi tam z linka ?
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Basia Z., łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
darkheush
Posty: 2626
Rejestracja: 2013-07-07, 16:39

Postautor: darkheush » 2013-12-11, 16:56

Vision pisze:każdy link nie prowadzący do tego forum jest reklamą.

Nie każdy Visu. Nie czerpię korzyści materialnych z prowadzenia bloga. Krótko mówiąc koło zwisu mi zwisa, czy ktoś kliknie w banner w mojej stopce, czy też nie. Z drugiej strony chcąc być uczciwym, gdy zamieściłem banner w stopce z miejsca wrzuciłem banner KCh do mojej "sznurkowni".
Vision pisze:noclegi czy sklepy górskie, są właśnie takimi linkami.

"Noclegi", a znam to z praktyki choćby na beskidzkim, są zajebiście zainteresowane konstruktywną dyskusją na forach górskich. Jedynym celem jest podbicie PR.
Basia Z. pisze:Lucyna reklamuje tu swoją stronę, jak najbardziej związaną z górami - chcesz jej zabronić ?

I tu właśnie leży problem. Gdzie znajduje się ta bardzo krucha granica pomiędzy (w miarę) konstruktywną dyskusją, a zwykłym spamerstwem i chęcią podbicia sobie Page Rank kosztem innych nic za to nie płacąc. Stronę lucyny przeglądam od dłuższego czasu, a i udziela się dużo na forach również w tematach niezwiązanych z Biesami.

P.S. Aż dziw bierze, że nie było tu jeszcze naszego (mojego i Pudla) ulubieńca... Markeli :D
Vision

Postautor: Vision » 2013-12-11, 17:02

darkheush pisze:Nie każdy Visu. Nie czerpię korzyści materialnych z prowadzenia bloga.


Tak czy tak reklamujesz siebie, reklama to nie tylko korzyści materialne, ale wszelkie informacje czy działania dążące do rozpoznawalności jakiejś marki, czy strony, w tym przypadku Ciebie. Więc jest to reklama, a nie jesteśmy tu żeby roztrząsać skalę reklamy i kto jakie z tego ma korzyści. To, że Ty nie czerpiesz z tego korzyści materialnych, nie znaczy, że ktoś inny nie czerpie. Poza tym reklamujesz serwis blogger.com. Szacowaną wartość tego serwisu i dzienne zarobki, możesz zobaczyć sobie np. TU. Nic nie ma za darmo i tak właśnie działa reklama... :DD Druga sprawa, wiele osób na blogach czy swoich stronach ma linki do banerów czy programów partnerskich, czyli mam im je wywalić z profilów, bo czerpią z tego korzyści? ;)

Popatrz na adres swojego bloga, i na stopkę, na nim. To jest właśnie reklama. :-o Tak samo działa google i inne serwisy, udostępniające usługi za darmo, a czasem, nawet jak zapłacisz i tak musisz coś reklamować, bo ktoś musi mieć z tego korzyści. :fajka Jedynym rozwiązaniem byłoby robienie wszystkiego samemu od podstaw i mieć do tego pełne prawa. :DD

darkheush pisze:"Noclegi", a znam to z praktyki choćby na beskidzkim, są zajebiście zainteresowane konstruktywną dyskusją na forach górskich. Jedynym celem jest podbicie PR.


Dlatego wyraźnie napisałem "sensowna" dyskusja i normalne uczestnictwo w życiu forum, a nie pisanie do podbicia PR. To widać raczej od razu, chociaż czasem jak zauważyłeś ciężko wyczuć granicę, ale bądźmy ludźmi, a nie jakąś komisją do badania skali i skuteczności reklamy. ;) Np. TUTAJ było widać cele o których piszesz w tym zacytowanym przeze mnie fragmencie, dlatego link z podpisu tego użytkownika zniknął od razu. Ale są też właściciele schronisk, pensjonatów, pracownicy sklepów górskich, czy fotografowie którzy biorą czynny normalny udział na wielu forach. I skoro wielu użytkowników ma prawo, zamieścić sobie link do swojej strony czy do czegoś co lubi, to wspomniani przeze mnie wyżej też mają do tego prawo. Ktoś pisze, niech sobie link zamieści, lepiej jak jest on w podpisie czy profilu, niż ma go wklejać w co drugim poście na forum. ;)

A jak już mamy tak drążyć temat to może zablokujmy możliwość umieszczania linku w podpisie, w końcu podpis to podpis, a nie miejsce na linki czy obrazki. ;) Od linków jest rubryka: "strona www" i można sobie tam link wkleić i nie rzuca się w oczy i z reklamą jako tako nie będzie problemu. ;)

Tak w ogóle tu też można zrobić coś takiego jak system wymiany banerów użytkowników czy coś w tym stylu, ale na jakiejś osobnej podstronie, dodając dodatkowy przycisk w menu, w zasadzie nie widziałbym przeszkód, tym bardziej, że właśnie paru użytkowników, na swoich blogach czy stronach, ma link do tego forum i nawet jakieś wejścia są czasem. :fajka
Ostatnio zmieniony 2013-12-11, 20:45 przez Vision, łącznie zmieniany 38 razy.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2013-12-11, 20:02

Vision pisze:Dlatego wyraźnie napisałem "sensowna" dyskusja i normalne uczestnictwo w życiu forum, a nie pisanie do podbicia PR.

O, i to jest sedno sprawy. Jeżeli ktoś jest aktywny na forum, uczestniczy w nim a ma w stopce adres strony, która nijak nie ma związku z górami/turystyką- czyli jest handlowa to mnie nie przeszkadza, wchodzić przecież nie muszę.
Pozbywać się należy tych co wpadają na kilka sekund, czasem rzucą jakimś pół zdaniem byle inni zobaczyli spam i tyle. Tu od razu do piachu, a przynajmniej edycja profilu.

Darek wspomniał o Beskidzkim forum. No momentami to dochodzi do rozmów między...spamerami :D
Jeden odgrzebie jakiś temat sprzed 3 lat, rzuci odpowiedź i znika, potem pojawia się kolejny i kolejny itd. Normalnie jakaś schiza, ogarnąć tego nie idzie.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2013-12-11, 20:07

Vision pisze:
darkheush pisze:Nie każdy Visu. Nie czerpię korzyści materialnych z prowadzenia bloga.

(...)Popatrz na adres swojego bloga, i na stopkę, na nim. ;) To jest właśnie reklama.

Hosting gdzie mam stronę zrobił brzydki numer. Jak ktoś używa Adblocka to nie widzi reklamy i tak było do nie dawna, ale teraz zrobili taki myk że pojawia sie informacja z prośbą o wyłaczenie Adbocka, bo reklama utrzymuje hosting. I było by to ok ale jest tak sformułowane w pierwszym zdaniu, jak bym to ja zarabiał na tych reklamach.
Wkur.... mnie trochę.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12318
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2013-12-11, 21:12

Piotrek pisze:Tu od razu do piachu, a przynajmniej edycja profilu.


Usera do piachu nie, trzeba dać mu szansę, ale profilów kilka już odstrzeliłem - to znaczy linków z reklamą.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości