Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

a propo's Wyborów, polityki, Unii, standardów, ISO itd

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
Izabela
Posty: 791
Rejestracja: 2019-07-26, 08:31

Postautor: Izabela » 2021-12-06, 21:23

Wyobraź sobie, że nie masz w domu gotówki a nie działają bankomaty i terminale...
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2021-12-06, 21:35

Z gotówką bez prądu też jest kłopot, kasy nie działają. Jedynie na targ pozostaje iść i kupić z ręki pomidory.

Kiedyś i tak to wszystko jebnie i będzie chaos. To jedynie kwestia czasu.
Awatar użytkownika
Izabela
Posty: 791
Rejestracja: 2019-07-26, 08:31

Postautor: Izabela » 2021-12-06, 21:53

Tez tak myślę, że pewnego dnia to pierdyknie, ale jednak mając gotówkę cos tam kupisz.
Staram się o tym nie rozmyślać, bo teraz dzieje się wiele złych rzeczy.
Mimo wszystko trzeba myśleć pozytywnie :)
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2021-12-10, 19:37

:D Obrazek
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2021-12-17, 18:30

Słyszeliście o dzisiejszej akcji z "LexTVN"? No majstersztyk :---/

Akurat przelatywałem po kanałach i wskoczyła mi transmisja na żywo. I sprzeczki, bo Komisja Kultury zwołana nagle, nieregulaminowo, w opinii Sejmowego Biura Legislacyjnego zebranie nieważne i sprzeczne z prawem. Na komisji mimo tego na siłę i w kilka chwil przegłosowane wnioski, rach-ciah i ustawa w sejmie. A tam na nagłym posiedzeniu głosowanie i ustawę przegłosowano kilkoma głosami. Tempo takie, że konsumpcja obiadu trwa dłużej.
No jaja jak balony. Choć nie bardzo wiem, czy śmiać się czy płakać... :rol Już nawet nie chodzi o TVN ale samą formę tego wszystkiego, całą tą akcję. Takimi metodami to można wprowadzić wszystko, nawet przymusową kastrację albo zalegalizować pedofilię duchownych.

Ciekawe co zrobi Prezydent. Przypuszczam, że zachowa się jak Piłat, ręce umyje przesyłając ustawę do Trybunału.
Mirek

Postautor: Mirek » 2021-12-17, 18:55

Powiedziałbym co zrobi p,o prezydent ale nie chciałbym wizyty smutnych panów o 6,00. :haha
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2021-12-17, 22:29

Szykuje się odpływ kapitału zagranicznego, nie tylko amerykańskiego, z Polski. Nikt normalny nie będzie chciał inwestować w kraju, gdzie może mu grozić zabór jego firmy albo przymusowa sprzedaż. Ale spokojnie, przecież wiadomo, że lepiej żyć biedniej, a godniej.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2021-12-17, 23:13

Polityka wiadomo - swoje wredne prawa ma.
Ale dotychczas jeszcze żadna partia dla własnych korzyści nie robiła takich napięć w zasadzie ze wszystkimi większymi/ważniejszymi sojusznikami, sąsiadami. To już zaczyna być niebezpieczne :-/
Ostatnio zmieniony 2021-12-17, 23:14 przez Piotrek, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2021-12-18, 00:08

Pis, jak każda partia autorytarno-wodzowska, potrzebuje wrogów, aby scalić szeregi. Dopóki byli jeszcze jacyś sojusznicy, to można było zwalać wszystko na Niemców, Francuzów, Ruskich itp.. Ale nastąpiły zmiany i z sojuszników został tylko Orban (a to też nie do końca, bo Victor jest bardziej pragmatyczny) oraz różne faszyzująco-proputinowskie partie opozycyjne, z których żaden pożytek. USA Bidena z PiSem nie po drodze, więc prawdopodobnie uznali, że mogą fikać, a i tak gorzej już nie będzie.

Ja nie mam wątpliwości, że gdyby Polska nie była w EU, to już mielibyśmy tu Białoruś bis. Teraz jeszcze patrzą na kasę z Brukseli, ale widać, że coraz bardziej zaczynają się nastawiać na jej brak.
Rząd się sam wyżywi, patoelektoratowi rzuci się dodrukowane pieniądze i jakoś to będzie. A jak potem złapią wszystko porządnie za mordę, to właściwie nie bedzie miało znaczenia, bo raczej nic nie będzie w stanie ich obalić.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5747
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2021-12-18, 09:45

Jeszcze tylko niech zrobią jeden Bank Narodowy, żeby obce bankiery nie okradali Polek i Polaków!!!
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2022-01-17, 20:55

Nie jestem fanem jego partii ale w tym nagraniu mnie powalił szczerością i realiami :D
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=RBitaXdfz-E[/youtube]
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2022-01-17, 21:11

No cóż, ja za styczeń też dostałem niższą wypłatę. A nie do tych, co powinni tracić według PiSu, raczej się nie zaliczam ;)

Ciekawe, czy takie plusy dla najbogatszych to celowe działanie rządu czy znowu wtopa...
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 6094
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Postautor: Sebastian » 2022-01-17, 21:29

Piotrek pisze:Nie jestem fanem jego partii ale w tym nagraniu mnie powalił szczerością i realiami :D

Ja też nie jestem fanem Konfederacji, ale tego gościa czytam i słucham zawsze z zaciekawieniem. Dopóki porusza tematy gospodarcze, jest ok.
Brakuje mi w debacie publicznej zjawiska, które miało miejsce jeszcze kilkanaście lat temu, mianowicie brak mi sytuacji, że ktoś ma odmienne poglądy, ale szanujemy jego sposób wypowiedzi, dobre stosowanie argumentów i ogólną kulturę. Coś jak ścierający się przez długie lata Oleksy z Niesiołowskich, którzy jednakże wyrażali się o sobie z dużym szacunkiem.
Teraz mamy politykę plemienną, po jednej stronie Tutsi, po drugiej Hutu, a jedyne czego możemy oczekiwać od drugiego plemienia, to ciosu dzidą.

A spółki komandytowo - akcyjne były bardzo popularne i stosowane do optymalizacji podatkowej gdzieś do roku 2015, widzę że temat ich stosowania wraca.
Vision

Postautor: Vision » 2022-01-17, 21:32

Pudelek pisze:No cóż, ja za styczeń też dostałem niższą wypłatę.


A złożyłeś PIT-2 do pracodawcy przed tą wypłatą?
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2022-01-17, 21:32

Sebastian pisze:ale szanujemy jego sposób wypowiedzi, dobre stosowanie argumentów i ogólną kulturę

znaleźć kogoś teraz, kto ma dobry sposób wypowiedzi, dobre argumenty i ogólną kulturę to naprawdę rzadkość. Nawet jeśli ktoś miał klasę, to dostosował się do przeciwników, bo kulture, ogłada i rozsądek nie znajdują zrozumienia u większości wyborców

A złożyłeś PIT-2 do pracodawcy przed tą wypłatą?

teraz pracuję na zleceniówce, tam nie ma PIT-2.. Praktycznie cała zleceniówka w Polsce dostała w styczniu po pensji, a przecież to często wyborcy PiSu :D Poza tym sam fakt składania jakiś dodatkowych papierów z powodu zmiany przepisów uważam za skandaliczny.
Ostatnio zmieniony 2022-01-17, 21:34 przez Pudelek, łącznie zmieniany 2 razy.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 182 gości