Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

a propo's Wyborów, polityki, Unii, standardów, ISO itd

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9776
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2022-02-03, 13:29

sprocket73 pisze:
laynn pisze:już bardziej właściciele terenówek, busów itd

Czyli busik Bubowy pojedzie na wojnę ;)

p.s.
podobno Fordy też biorą jako bardzo dobre samochody, dla dowódców ;)


Moją 1000 to co najwyżej po wódkę by mogli jeździć i to w małych ilościach :lol

Ale małe sportowe z napędem 4x4, to pewnie lubią, bo szybko po wódkę czy zakąski podjadą :D
Ostatnio zmieniony 2022-02-03, 13:30 przez Adrian, łącznie zmieniany 1 raz.
laynn

Postautor: laynn » 2022-02-03, 13:54

A bordowym Fordem podobno naczelnik Kurdupel będzie pomykał :lol
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5746
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2022-02-03, 14:00

Adrian pisze:Ale małe sportowe z napędem 4x4, to pewnie lubią

Daj spokój, już widzę jak wsiadają do tyłu z karabinami. Albo ten wielki bagażnik, jak w maluchu. W życiu mojej Jariski nie wezmą. Chociaż, Jariska dla Jarka fajnie brzmi. Hmm... NIE ODDAM!!!
laynn

Postautor: laynn » 2022-02-03, 14:32

Podobno do Oławy już jadą...
https://next.gazeta.pl/next/7,151003,28 ... BoxBizImg6

po mieszkanie i busia. Buba rób kanapki na powitanie :D
Spro, takim 4x4 szybkim się fajnie ucieka. Więc zatankuj do pełna i oczekuj pisma.
Ostatnio zmieniony 2022-02-03, 14:32 przez laynn, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wiolcia
Posty: 3475
Rejestracja: 2013-07-13, 19:14
Kontakt:

Postautor: Wiolcia » 2022-02-03, 15:53

Też mamy forda jak buba. Mam ryglować drzwi?
laynn

Postautor: laynn » 2022-02-03, 16:19

Zależy.
Bo przecież możesz się ustawiać w kolejce :P
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2903
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2022-02-05, 16:49

Przykład nowomowy na podstawie własnych obserwacji z dziedzin różnych.

O mieszkaniu:
mające więcej niż 1 pokój - przestronne.
blok wybudowany w XXI wieku - apartamentowiec.
mieszkanie z ,,klimatem/duszą" - zagracone.
firma budująca bloki - deweloper.
mieszkanie przerobione ze strychu lub sutereny - loft.

Przeciwnik restrykcji spoza Polski - przeciwnik restrykcji.
Przeciwnik restrykcji z Polski - antyszczepionkowiec.
spotkanie - hub.
odprawa w pracy - daili.
konieczność/niezbędność - mast hew.
areszt domowy bez wyroku sądu i obowiązku zapewnienia wyżywienia - kwarantanna/narodowa odpowiedzialność.
chałupnictwo - hołm-ofis.
akwizytor z samochodem - przedstawiciel handlowy.
promowanie otyłości będącej symbolem niezdrowego trybu życia opartego na śmieciowym jedzeniu - body szejming.

Dobranoc.
Awatar użytkownika
dakOta
Posty: 1040
Rejestracja: 2014-01-01, 02:24
Lokalizacja: Kraków

Postautor: dakOta » 2022-02-05, 19:18

sprocket73 pisze:W życiu mojej Jariski [...] ... NIE ODDAM!!!


No i się wsypałeś, po co taki trening robisz Tobiemu. Będzie pilnował i bronił Jariski jako Siły Specjalne Sprocketa!!
Zawsze trzeba iść. Jak się nie ma gdzie - tym bardziej.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2022-02-16, 20:49

Kapitalne ujęcie naszej rzeczywistości :D
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=1ACSlBDrh90&list=PL4rrbH6pPiPyADYDY5U1rvY0esTK2FpiU[/youtube]
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2022-02-22, 12:05

Obrazek
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2022-04-08, 17:50

Zna się ktoś na finansach i bankowości? (może Sprocket?).
Nie mogę pojąć jak podnoszenie stóp procentowych ma zahamować inflację i doprowadzić do ponownego dobrobytu naszego zacnego narodu :).
Kompletnie nie rozumiem, jak wzrost raty kredytu np. za dom na uzdrowić sytuację?
Przecież chyba nie chodzi o to, żeby ludzie mieli mniej kasy i przez to mniej kupowali, bo to zbyt banalne. A przecież w jakimś celu te stopy % podnoszą???

A pytam bo i mi rośnie rata za chałupę (na szczęście jeszcze do przeżycia) ino jakoś logiki w tym nie mogę znaleźć, celu takiego działania i jak to, że dostaje po dupie mam wspomóc sytuację? :o-o
Ostatnio zmieniony 2022-04-08, 17:51 przez Piotrek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9776
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2022-04-08, 17:58

Wróci "komuna", tam nikt nic nie miał i łatwiej się rządziło i mówiło co i jak trzeba robić, może kaczor ma jakiś plan ... gupiego nie zrozumisz ;)
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2022-04-08, 18:21

A mi nawet nie chodzi o Kaczora i jego pomysły, bo to jest wszechświat nieogarnięty :D .
Raczej o samą zasadę takich działań, podnoszenia stóp itp. Bo może to ma jakieś znaczenie i konkretne uzasadnienie, tyle że nie porafie tego dostrzec.
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5746
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2022-04-08, 18:39

Piotrek pisze:Zna się ktoś na finansach i bankowości? (może Sprocket?)

Ja jestem tylko informatyk ;) Sebastian jest prawdziwym bankowcem.
Ale pisząc zupełnie poważnie. Tylko na pierwszy rzut oka wydaje się nielogicznym, że podnoszenie stóp ma hamować inflację. Ale to działa. Bo co to jest inflacja? Jest to wzrost cen spowodowany nadwyżką ilości pieniądza na rynku nad towarem. Podnoszenie stóp ściąga pieniądze z obiegu. Wydasz więcej na ratę, więc mniej Ci zostanie do dyspozycji. Efektem tego będzie zmniejszenie podaży pieniądza, co powinno przełożyć się na spadek inflacji.

Nadwyżka pieniądza wzięła się z tego, że w czasie pandemii rządy dawały dużo pieniędzy "za darmo". Wszelkie tarcze dla przedsiębiorców, środki na przetrwanie, itp, itd. Fabryki stanęły, pozamykali restauracje, a ludzie, pracownicy siedzieli w domach i dostawali kasę, którą potem byli gotowi wydawać na różne rzeczy, które nie powstały. Drugim czynnikiem było to, że aby ratować gospodarki stopy procentowe praktycznie spadły do zera (na całym świecie). Oznacza to tani kredyt, czyli jeszcze więcej pieniędzy w obiegu. Te dwa czynniki spowodowały inflację, którą teraz mamy.

Problem polega na tym, że ekonomia to naprawdę skomplikowane sprawy. O przyczynach kryzysów dowiadujemy się najczęściej dopiero po fakcie. Skutki wszelkich decyzji widać z dużym opóźnieniem. Niepokojące jest to, że u nas prezes NBP sprawia wrażenie idioty, medialnego błazna. Najpierw udawał, ze nic się nie dzieje i nie reagował kiedy cała Europa podnosiła stopy. Teraz podnosi je bardziej i szybciej niż reszta świata. Jakby to była zabawa. Oby był to przebłysk geniuszu, a nie zwykła niekompetencja.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2022-04-08, 19:15

Maria Zacharowa uważa barszcz ukraiński za przykład ksenofobii, nazizmu i ekstremizmu. – Oni chcieli, żeby barszcz należał do kogoś jednego, do jednego narodu, żeby gospodyni nie mogła przygotować go po swojemu – mówiła rzeczniczka rosyjskiego ministerstwa spraw zagranicznych Maria Zacharowa podczas oficjalnej konferencji MSZ.


strach się bać, co będzie teraz z plackiem po węgiersku albo z chlebem litewskim.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 256 gości