Zanim zniknie ... Hala Jaworowa 2022

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9809
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2022-05-02, 14:26

darkheush pisze:Czytałem chyba na FB, że się wybierasz na Jaworową (albo czytałem o petycji, już nie pamiętam) i z ciekawością rzuciłem się na relację. Wnioski? Jakież to smutne, takie typowo polskie - spier*olić co się da...


Petycja wyskoczyła u was, albo u Laynna ?
I tak sobie później myślałem, że ludzie dalej próbują, mimo że sprawa już chyba przesądzona ...
Ostatnio zmieniony 2022-05-02, 14:32 przez Adrian, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
darkheush
Posty: 2626
Rejestracja: 2013-07-07, 16:39

Postautor: darkheush » 2022-05-02, 14:35

Adrian pisze:Petycja wyskoczyła u was, albo u Laynna ?

Petycja wyskoczyła u Rosomaka i tam pisałeś, że idziesz sprawdzić w komencie.
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 6119
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zanim zniknie ... Hala Jaworowa 2022

Postautor: Sebastian » 2022-05-03, 18:47

Adrian pisze:Dzień dobry.Notoryczny brak celu …

Zauważyłem u ciebie ten problem, a tu tyle inspiracji wokół.

Adrian pisze:Hale odkryłem stosunkowo późno, bo zaledwie kilka lat temu, zauroczyłem się tym miejscem już po pierwszej wizycie. Miejsce piękne o każdej porze roku, od momentu kiedy odwiedziłem ją pierwszy raz, byłem tam 6 raz w przeciągu 3 lat. Byłem tam rodzinnie i większym gronie, byłem solo, robiłem jajecznicę z córką, leżakowałem na trawie, zapadałem po kolana w śniegu, wisiałem w hamaku … Więc jest wiele dobrych wspomnień z tym miejscem.

Ja na hali byłem raz i to od razu zimą, bezszlakowo wraz z Sokołem. To była jedna z moich trzech wycieczek z Sokołem, ciekawe czy będzie jeszcze okazja wyjść razem (smuteczek).
A byłem zaskoczony urodą tego miejsca, zupełnie inną od "cywilizowanego" Beskidu Śląskiego.

Czy oprócz tego "przeorania" są na Hali jakieś inne straty, stał jakiś ciężki sprzęt? Pytam, bo chyba trzeba się wybrać tam po raz drugi.

Adrian pisze:Pogoda według prognoz miała być odwrotna, do południa piękne słońce, a popołudniu miało być już kiepsko, a było zupełnie odwrotnie :P

Wiosna ma to do siebie, że prognoza jest mało przewidywalna. Pojechaliśmy na majówkę na Słowację, nabrałem softshelli, bluz, kurtek przeciwdeszczowych, a całe cztery dni przełaziłem w krótkich spodniach. Dobrze, że się prognoza przekręciła we właściwą stronę ;)

Adrian pisze:
Dobromił pisze:Na tym Forum to sami Odkrywcy, Inspiratorzy i Pozaszlakowcy ...
;)

Zapomniałeś dodać że znawcy i fachowcy ;)

Tylko pełnoklatkowców mało :(
laynn

Postautor: laynn » 2022-05-03, 18:59

Sebastian pisze:Tylko pełnoklatkowców mało

W sumie to pierwszy powinieneś do nich dołączyć :)

Wiosną i późnym latem tam najładniej. Choć jak prace się zaczęły, to może warto jak najszybciej ją odwiedzić, póki jeszcze będzie można ją bez zaorania zobaczyć. Ja na szczęście byłem tam w każdą porę roku, chyba jednak pozostawię ją taką jaką mam we głowie - żeby nie oglądać jej zniszczenia...
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 6119
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Postautor: Sebastian » 2022-05-03, 19:29

laynn pisze:chyba jednak pozostawię ją taką jaką mam we głowie - żeby nie oglądać jej zniszczenia...

Macie bardziej emocjonalny stosunek do Jaworowej niż ja.
laynn

Postautor: laynn » 2022-05-03, 19:38

Może. Niektórzy taki mają stosunek do Gorców ;)
A na serio, o ile zimą ona fajnie wygląda, to jednak cały urok pokazała na początku września. I owszem oczarowało mnie to miejsce...
Obrazek

Zresztą z tego co wiem, to w okolicy jest mało wody, więc budowa stoku narciarskiego jeszcze ten problem pogorszy, do tego takich hoteli w okolicy jest sporo.
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 6119
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Postautor: Sebastian » 2022-05-03, 19:40

laynn pisze:Może. Niektórzy taki mają stosunek do Gorców ;)

Fakt.

laynn pisze:Zresztą z tego co wiem, to w okolicy jest mało wody, więc budowa stoku narciarskiego jeszcze ten problem pogorszy, do tego takich hoteli w okolicy jest sporo.

W obecnych warunkach klimatycznych budowa stoku na tych wysokościach jest poronionym pomysłem.

laynn pisze:
Sebastian pisze:Tylko pełnoklatkowców mało

W sumie to pierwszy powinieneś do nich dołączyć :)

Nie będę kontynuował wątku, bo się Wiolcia wkurzy.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Sebastian, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9809
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2022-05-03, 22:40

Seba, na Hali brak maszyn, jak wiosna wkroczy na dobre, to warto jeszcze tam pójść :)
Bo teraz to jeszcze tak bezbarwnie, że dwa 2-3 tygodnie i powinno być ok. Chyba że wcześniej zaczną?
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12331
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2022-05-04, 10:58

Sebastian pisze:To była jedna z moich trzech wycieczek z Sokołem, ciekawe czy będzie jeszcze okazja wyjść razem


Czekam na taki odpowiedni moment, żeby wystrzelić z zaskoczenia. Może niebawem... ;) ;) Zobaczymy.
Awatar użytkownika
opawski1
Posty: 1065
Rejestracja: 2016-02-21, 09:15
Lokalizacja: Prudnik
Kontakt:

Postautor: opawski1 » 2022-05-04, 23:41

ładna relacja, ale bardzo smutna, bo pożegnalna :( Prawdopodobnie zniknie na zawsze jedno z moich ulubionych miejsc w B. Śląskim, miejsce zupełnie inne niż reszta zabudowanych infrastrukturą szczytów. Miejsce, które miało klimat Beskidów, który sobie cenię a więc rozległa polana, trawy falujące na wietrze i widoki. Słyszałem już o planach co do tego miejsca kilka lat temu, odetchnąłem z ulgą, gdy poprzednie plany zostały zablokowane, a tymczasem kilka dni temu kolejna przykra wiadomość i już rozpoczęte pierwsze realne prace rycia na hali...
Pierwszy raz halę odwiedziłem w październiku 2019 r. właśnie po poleceniu czy przeczytaniu relacji tutaj na forum, od razu zrobiła na mnie wrażenie, gdy przyszedłem tu w ciepły jesienny wieczór, wcześniej przewalając się przez tłumy na Skrzycznem. Tutaj była już cisza zupełna.
Po raz drugi halę odwiedziłem w listopadzie 2021 r. i wtedy spotkałem tu już więcej osób. Miałem plan wrócić tu jeszcze nie raz, rozważałem nawet nocleg na hali... jednak teraz nie wiem czy będę miał jeszcze do czego. Komercha pożera nasze góry, a ta inwestycja z apartamentami i drogami przez góry jest skandaliczna... Mam jakąś nadzieję, że zostanie zablokowana.

Parę moich fotek z hali:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2022-05-04, 23:42 przez opawski1, łącznie zmieniany 1 raz.
MOJA STRONA O GÓRACH OPAWSKICH: http://www.goryopawskie.eu/
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9809
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2022-05-05, 05:47

Trzeba przyznać, że nie jechałeś taki kawał na darmo, pogodę miałeś bomba ! :)
laynn

Postautor: laynn » 2022-05-05, 07:18

Drugie zdjęcie piękne...
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14538
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2022-05-05, 07:22

Trzecie.

Pięknie łączy w sobie plany z pierwszego i drugiego.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
laynn

Postautor: laynn » 2022-05-05, 10:31

Drugie.

:P
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 6119
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Postautor: Sebastian » 2022-05-05, 17:58

Trzecie :dev6

To i ja wrzucę coś z Jaworowej:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 263 gości