Trzy kolory. Hala Jaworowa

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9809
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2022-05-25, 17:22

Ano właśnie, jeszcze ten nieszczęsny filtr polaryzacyjny ... To może dużo zmienić, albo zaszkodzić ;)
Wiola, już długo robi zdjęcia, da sobie radę, tak sądzę :)
A jak się będziemy widzieć przy okazji jakiegoś zlotu, czy spotkania, to się zobaczy i wszyscy wspólnie coś uradzimy :D
Ostatnio zmieniony 2022-05-25, 17:25 przez Adrian, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 6119
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Postautor: Sebastian » 2022-05-25, 17:51

Wg mnie to na pewno nie jest kwestia filtra polaryzacyjnego. Ja robiłem zdjęcia w JPG (stare dzieje, przestałem w 2014), to z tego co pamiętam, w słoneczny dzień różnica w ustawieniach balansu bieli między słoneczkiem a auto była nieznaczna, tyle że ja nawet wtedy poddawałem te JPG edycji. Trudno powiedzieć o co chodzi, jak widać, jest to też kwestia indywidualnego gustu, Sokołowi i Opawskiemu kolorystyka zdjęć się podoba.

Poddałem zdjęcie tytułowe obróbce, dokonując jedynie korekty balansu bieli i tinty (zielony/magenta) i wyszło mi tak (oryginał dla porównania i po obróbce):

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Wiolcia
Posty: 3488
Rejestracja: 2013-07-13, 19:14
Kontakt:

Postautor: Wiolcia » 2022-05-26, 19:26

opawski1 pisze:Kolejna relacja z bardzo ładnie pokazaną Halą Jaworową! :) W odsłonie wiosennej jeszcze jej nie widziałem, bo byłem tam dwa razy, ale zawsze jesienią. I sądzę właśnie że wiosenna odsłona jest najładniejsza. Super te porównanie na koniec, brakuje Ci jeszcze tylko lata. :)
Dla mnie te zdjęcia w relacji są całkiem ładne, nie widzę żadnej żółci w zieleni. W innych relacjach u Ciebie się taka żółć zdarzała.
Ciągle jednak wisi to fatum nad Halą Jaworową... ciekawe jak jej losy dalej się potoczą :/ Te zamieszanie sprawiło, że stała się teraz bardzo popularna, ciągle widzę posty na fb stamtąd.

Lato w wydaniu laynna też się ładnie zapowiada. Najlepiej byłoby być tam między czerwcem a lipcem, by zobaczyć morze zielonych traw, a potem późnym latem, jak Wiktor.

Co do ustawień, balans bieli u mnie akurat odgrywa istotną rolę. W słoneczne i mieszane pogodowo dni, gdy ustawiałam słoneczko, wychodziły zdjęcia, które mi się nie podobały, jak na przykład relacja z wiosennych Czeretników dwa lata temu. Za niebieskie.
Teraz mam na "pochmurno", dlatego ociepla zdjęcia i robi je żółte. Ostatnio próbowałam też na "auto" i bardzo odejmowało kolory, szło w szarzyznę, brązy tam, gdzie była zieleń.
Może i inne ustawienia są tu ważne, nie wiem.
Co do przeróbki zdjęcia drzewa z Hali Jaworowej, dla mnie akurat to kwestia gustu, co kto lubi. W tym wypadku nie ma to dla mnie znaczenia, ale przy pogodzie, o której wcześniej pisałam, różnica w zdjęciach jest duża, na niekorzyść.
Filtra nie planuję, rawów też nie. Przy ilości zdjęć, które pstrykam i ilości czasu, który mam, nie ma to sensu. Może następnym razem trafi mi się aparat, jaki miałam przed obecnym. Tamte zdjęcia mi się podobały, a robiłam na takich samych ustawieniach.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12331
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2022-05-27, 11:36

Wiesz, może tez aparat jest....

Przypomniało mi się jak Adrian się połaszczył na jakiegoś Nikona i wychodziło takie gówno, że głowa boli. Chociaz nie powinno. Coś było, nie?
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14538
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2022-05-27, 11:43

sprocket73 pisze:Albo ściąć i pociąć na małe kawałeczki - relikwie Hali Jaworowej ;)


Jestem za. Oczywiście zyski dla nas : finansowe i może skończy się saga pt "Jakie aparaty i filtry są najlepsze do zrobienia zdjęcia drzewa na Hali Jaworowej".
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
laynn

Postautor: laynn » 2022-05-27, 12:07

Nie widzę takiego wątku.

Ale ogłaszam ankietę.

Jakim aparatem zrobić najlepsze zdjęcie drzewa na Jaworowej?

Dzięki Ci Dobromile!!! Ty to masz łeb! :P
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14538
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2022-05-27, 12:24

laynn pisze: Ty to masz łeb!


Trzy razy zszywany.

Jeden lekki wstrząs mózgu.

Pięciokrotne złamanie trzech kości prawej części twarzy.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10966
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2022-05-27, 17:47

laynn pisze:
Ale ogłaszam ankietę.

Jakim aparatem zrobić najlepsze zdjęcie drzewa na Jaworowej?



Poszedł bym o krok dalej.
W nocy :)
laynn

Postautor: laynn » 2022-05-27, 17:55

A ja na poważnie.

Liczyłem, że będą walki w kisielu...no cóż. Najlepszy aparat do zrobienia zdjęcia drzewa na hali Jaworowej, to ten co go ze sobą mamy :P
Awatar użytkownika
Wiolcia
Posty: 3488
Rejestracja: 2013-07-13, 19:14
Kontakt:

Postautor: Wiolcia » 2022-05-27, 18:44

sokół pisze:Wiesz, może tez aparat jest....

Przypomniało mi się jak Adrian się połaszczył na jakiegoś Nikona i wychodziło takie gówno, że głowa boli. Chociaz nie powinno. Coś było, nie?

Nie wiem, czy Adrian zmienił aparat, ale miał chyba ten sam model co ja i też nie był zadowolony.

Dobromił pisze:
sprocket73 pisze:Albo ściąć i pociąć na małe kawałeczki - relikwie Hali Jaworowej ;)


Jestem za. Oczywiście zyski dla nas : finansowe i może skończy się saga pt "Jakie aparaty i filtry są najlepsze do zrobienia zdjęcia drzewa na Hali Jaworowej".

Jak uzasadnicie sprzedaż tejże relikwii? Co uleczy, na co pomoże?

Dobromił pisze:
laynn pisze: Ty to masz łeb!


Trzy razy zszywany.

Jeden lekki wstrząs mózgu.

Pięciokrotne złamanie trzech kości prawej części twarzy.

:o-o Boks ćwiczyłeś?

laynn pisze:A ja na poważnie.

Liczyłem, że będą walki w kisielu...no cóż. Najlepszy aparat do zrobienia zdjęcia drzewa na hali Jaworowej, to ten co go ze sobą mamy :P

Może jakby była kwestia jasności/ciemności zdjęć, to na kisiel byś się załapał. A tu dyskusja o kolorach, czyli blado.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14538
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2022-05-27, 18:58

Wiolcia pisze: Boks ćwiczyłeś?


Bramkarz w piłce nożnej.

Wiolcia pisze:na co pomoże?


Na nasze dobre samopoczucie.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2911
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2022-05-28, 16:16

W dupach poprzewracało się Wam, od tego dobrobytu ;) Zdjęcia, aparaty są ok. Hala Jaworowa w wydaniu Wiolci też jak najbardziej. Nie byłem i wciąż odkładam....chyba mam tak, że te potencjalnie najlepsze miejsca odkładam na później, aby bardziej je docenić, gdy tam już trafię ;)
laynn

Postautor: laynn » 2022-05-28, 22:32

Na dziś, to miejsce ze zrytym kawałkiem drogi, pełne turystów, obrońców...ech nie masz panie po co iść.







:D ;)
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 6119
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Postautor: Sebastian » 2022-05-28, 22:32

laynn pisze:Na dziś, to miejsce ze zrytym kawałkiem drogi, pełne turystów, obrońców...ech nie masz panie po co iść.
:D ;)

I fotografów ;)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 219 gości