Witamy na nowej wersji forum. Jeżeli masz problem z zalogowaniem, wyślij maila na gbg@gorybezgranic.pl lub za pomocą formularza na dole strony.
INFORMACJE O NOWYM FORUM
RELACJA CZERWCA
ZDJĘCIE CZERWCA

3 VI Charbulak-Łada Hanka-Sulov.

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Mirek

3 VI Charbulak-Łada Hanka-Sulov.

Postautor: Mirek » 2023-06-05, 16:47

Właściwie to też mozna by było temat nazwać 3 wesela i pogrzeb,wyjaśnie potem.O jakości komunikacji czeskiej nie muszę mówić, przesiadam się z pociągu na pociąg i autobus.W Ostravicy nawet nie mam czasu na odwiedzenie sklepików z wyrobami regionalnymi bo autobus już stoi i turyści pakują się do wnętrza.Trasa częściowo biegnie wzdłuż zbiornika Sance by po kilku przystankach wysiadam w miejscowości Stare Hamry.
Obrazek

Wyłania się Lysa hora,
Obrazek

Obrazek

Kilka fot ze szlaku.

Obrazek



Obrazek

Obrazek
Dochodzę do pierwszego celu czyli Hotelu Charbulak i zonk,pierwsze wesele.

Obrazek
I tu wyłania się zza horyzontu Tatry i Fatra,będą mi towarzyszyć aż do wejścia do lasu za Ladną Hanką.

Obrazek

Obrazek

Dochodzę do Bezrucovej Haty i znowu wesele.Drugie wesele.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dochodzę do Svarnej Hanki czyli Ładej Hanki i znowu zonk,trzecie wesele.

Obrazek

Obrazek

Na szczęście miły pan z obsługi chaty dziś domu weselnego na moją proźbę przynosi pieczątkę.Dobrze że mam swoją termosową kawę bo nawet jest zakaz wstepu na taras choć miałem smaki na jakiś regionalny specyjał.Chwila rozmowy z grupką pań w moim wieku, szybko sie orientują żem cizinec. :usm
Tu chwila do zastanowienia ,jest raptem 12,00. Co tu robić? Nie ma wyjścia,roszam na Sulov.
Obrazek
Po drodze widzę taką scenkę.

Obrazek

Jest 13,00 dochodzę na Sulov i tu pogrzeb,pogrzeb moich mysli o jakimkolwiek o posiłku.Ludzi mnóstwo,kolejka do bufetu na pół godziny,ratunek to termos i kanapki.Konkluzja , czas wrócić do wędrówek w tygodniu.I to by było właściwie na tyle, do przystanku w Krasnej raptem 3,5 km.To jestem ja Naczelny Emeryt , polecam się jako przewodnik bez licencji. :haha

Obrazek
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5644
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2023-06-05, 17:31

Sporo schronisk, ale żadne nie chce nakarmić wędrowca. Co za czasy.
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9557
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2023-06-05, 18:41

Utrudnili Ci życie, to trzeba było szloge robić i sobie odbić ;)
Mirek

Postautor: Mirek » 2023-06-05, 19:42

sprocket73 pisze:Sporo schronisk, ale żadne nie chce nakarmić wędrowca. Co za czasy.
Ano takie czasy, mam w planie Dorotankę i tam myślę nadrobić braki owe.Ale panienka musi poczekać chyba do lipca bo mam na czerwiec inne plany.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10915
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2023-06-06, 08:39

Patrząc na proporcję wyboru terenów na górskie przechadzki, śmiało można powiedzieć, że jesteś naszym turystycznym ambasadorem na Czechy :)
Mirek

Postautor: Mirek » 2023-06-06, 11:50

Piotrek pisze:Patrząc na proporcję wyboru terenów na górskie przechadzki, śmiało można powiedzieć, że jesteś naszym turystycznym ambasadorem na Czechy :)
Powiem tak, łatwiej mi dotrzeć w Czechach w najdalsze zakatki ich Beskidów niż u nas do np,Wisły.A poza tym ich rozwiązania komunikacyjne sa perfekcyjne.A gdyby ktoś potrzebował pomocy służę uprzejmie. :usm
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości